Федеральна резервна система США, ймовірно, підвищить процентні ставки на 25 базисних пунктів на дев'яти засіданнях поспіль у спробі знизити інфляцію. Про це йдеться в прогнозі JPMorgan Chase & Co, пише ЕП з посиланням на Bloomberg.
JPMorgan прогнозує дев'ять підвищень ставки ФРС поспіль
►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Прогнози JPMorgan Chase & Co
Економісти нагадують, що інфляція у США у січні прискорилася до 7,5% у річному вимірі, досягнувши нового максимуму за 40 років.
«Тепер ми більше не бачимо уповільнення порівняно з майже рекордним темпом минулого кварталу», — кажуть аналітики.
Вони вважають, що може виникнути «петля зворотного зв'язку» між сильним зростанням, ціновим тиском та поведінкою приватного сектору.
Це явище збережеться, навіть якщо інтенсивність поточного цінового тиску в енергетичному секторі зменшиться, кажуть експерти.
Читайте також: JPMorgan попередив: ФРС покладе край епосі «шалених спекуляцій» на крипторинку
Bloomberg додає, що звіт економістів JPMorgan Chase вийшов після заяви президента Федерального резервного банку (ФРБ) Чикаго Чарльза Еванса, який сказав, що нинішня грошово-кредитна політика хибна і потребує суттєвого коригування, оскільки інфляція прискорилася до 40-річного максимуму.
Підвищення ставки неминуче
Останні дані про інфляцію стали сюрпризом для Федрезерва та можуть змусити його підвищити ставку на 50 базових пунктів уже у березні, заявили економісти.
На думку економіста Citi Research Натана Шітса, нові дані змусять ФРС діяти ще агресивніше. Тепер не можна виключати підвищення відсоткової ставки на 50 базисних пунктів у березні, і навіть цього може бути недостатньо.
Goldman Sachs заявив, що очікує «сім послідовних підвищення ставки на 25 б.п.» — На кожному із засідань Федерального комітету з відкритого ринку в 2022 році. Попередній прогноз інвестбанку передбачав п'ять підвищення за цей рік.
Bank of America також очікує сім підвищень ставки на 25 б.п. у 2022 році та ще чотири у 2023 році.
Читайте також: ФРС готова підвищувати ставку: чому цього так бояться інвестори
Передісторія
За січень індекс споживчих цін (ІСЦ), який вимірює ціни широкого набору продуктів, зріс у США на 7,5% у річному обчисленні. Це вище за прогнози Dow Jones і є рекордним показником з лютого 1982 року.
Базовий ІСЦ, що не включає волатильні ціни на продукти харчування та енергоносії, піднявся на 0,6% порівняно з груднем та на 6% на рік. Dow Jones прогнозував 0,4% та 5,9% відповідно.
Коментарі - 2