Україна веде переговори з країнами G7 та ЄС щодо створення механізму для надання Україні спеціальних прав запозичень, випущених Міжнародним валютним фондом. Про це в інтерв'ю Reuters заявив міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє Економічна правда.
Україна домовляється з ЄС і G7 про перерозподіл спецправ запозичень від МВФ
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Ми обговорюємо з країнами G7 та ЄС потенційне створення складного інструменту з перерозподілу СПЗ, раніше отриманих цими країнами, для підтримки фінансової стабільності України», — сказав Марченко.
За його словами, це лише одна з низки ініціатив, спрямованих на стабілізацію економіки України в умовах загострення конфлікту з РФ. В уряді очікують, що Конгрес США незабаром має схвалити рішення про надання Україні суверенної кредитної гарантії на суму до $1 млрд.
Читайте також: Марченко очікує від МВФ транш на $700 мільйонів
За словами міністра, уряд сподівається отримати перший транш макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 600 млн євро після схвалення цього рішення Радою ЄС (загалом обсяг програми становить 1,2 млрд. євро) та кредит від Канади у розмірі 500 млн канадських доларів у березні цього року.
Україна також веде переговори з Японією щодо фінансової підтримки, додав він.
«Ми зможемо отримати необхідний обсяг запозичень для фінансування нашого дефіциту та збереження макрофінансової стабільності», — резюмував Марченко.
Нагадаємо
Україна веде активні переговори про отримання фінансової підтримки від союзників. За даними ЗМІ, в цілому існують політичні домовленості про залучення $6,8 млрд.
16 лютого Європейський парламент проголосував за пропозицію виділити Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги. Пільговий кредит в рамках допомоги розділять на два транші, 600 млн євро кожен.
Читайте також: США нададуть Україні $1 мільярд кредитних гарантій
Першу частину Україна отримає, щойно рішення затвердить Рада Європи, а ЄС та Україна схвалять Меморандум про взаєморозуміння.
У документі визначать структурні реформи, виконання яких необхідно для отримання другої частини допомоги.
Коментарі - 15
Українські нардепи повернули собі 100% надбавки до окладу. За народ переживають…
Про це заявив бізнесмен Амік Амірханян, компанії якого займалися будівництвом доріг, в інтерв'ю ЕП.
За його словами, в тендерах у рамках «Великого будівництва» відбувається штучне завищення вартості дорожнього будівництва та додаткова витрата коштів.
«Думаю, відсотків на 30 роботи [з будівництва доріг] могли б коштувати дешевше. Просто, знаєте, жодна фінансова інспекція не зможе визначити те, що ми можемо визначити. Тільки шляховик може вирахувати, де крадуть гроші на дорогах», — сказав Амірханян.
За його словами, відкати на «Великому будівництві» здійснюються у криптовалютах та їх отримує, зокрема, Служба безпеки за «кришування».
«Я маю інформацію, що сьогодні навіть СБУ від усіх тендерів отримує за прикриття шляховиків 0,5%. Це одержують у криптовалюті», — заявив бізнесмен.
***
Володимире Олександровичу, чи згодні ви з тим, що проєкт «Велике будiвництво» є корупційним, водночас, як кажуть експерти, відкати сягають 30%? Якщо це так, кому з вашого оточення і в якому обсязі йдуть ці гроші і чи є в них особиста частка?