Міжнародні інвестори стали вкладати більше грошей у китайські акції, незважаючи на те, що місцеві інвестори виявляють обережність на ринках материкового Китаю. Про це йдеться у дослідженні компанії Emerging Portfolio Fund Research (EPFR) Global, пише РБК.
Ринок падає. Інвестори почали скуповувати китайські акції
Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Результати дослідження
Чистий приплив коштів у фонди акцій материкового Китаю в січні становив $16,6 млрд. Це вчетверте після пандемії, коли щомісячний приплив перевищив $10 млрд. У грудні чистий приплив був зафіксований у розмірі $11 млрд, зазначають дослідники.
«Інтерес інвесторів до Китаю фактично посилився в четвертому кварталі минулого року», — зазначив директор з досліджень EPFR Кемерон Брандт у телефонному інтерв'ю CNBC.
Читайте також: JPMorgan назвав 3 найкращі китайські акції на 2022 рік
Він припустив, що «рушійною силою є сприйняття — особливо серед інституційних інвесторів».
За його словами, у просторі ринків, що розвиваються, вкладення в Китай видаються відносно безпечнішими цього року з цілої низки причин.
Він зазначив, що остання хвиля покупок виходить з боку установ, а не роздрібних інвесторів. Інтерес останніх до Китаю впав із початку минулого року.
3 найкращі китайські акції на 2022 рік
Раніше «Мінфін» писав, що незважаючи на зниження акцій багатьох китайських компаній у 2021 році, аналітики американського інвестиційного банку JPMorgan побачили великі можливості для зростання відразу трьох китайських компаній на 2022 рік.
Передісторія
Протягом усього 2021 року акції багатьох китайських компаній стрімко знижувалися на тлі жорстких заходів регулювання влади країни.
Так, папери найбільшого китайського інтернет-ретейлу Alibaba за минулий рік опустилися на 47%, акції технологічного гіганта Tencent знизилися на 17%, акції Baidu та JD.com — на 27,46% та 16,4% відповідно, а папери освітньої компанії TAL Education звалилися за аналогічний період на 95,3%, свідчать дані торгів.
Раніше «Мінфін» писав, що редакція вклалася у дві компанії з перспективним бізнесом — з державною участю та повністю приватну.
Читайте також: Зайшли до Китаю: чому вклалися в акції китайських компаній та на кого поставили
Перша компанія, на яку ми звернули увагу, Sinopec Shanghai Petrochemical Company Limited. Також ми звернули увагу на Baozun Inc., яка надає сервісне обслуговування компаніям, що займаються електронною комерцією.
Найближчим часом творці сайту «Мінфін» за підтримки інвесткомпанії Dragon Capital представлять приватним інвесторам додаток Multi Invest.
З його допомогою можна буде інвестувати в акції іноземних компаній, біржові фонди (ETF), криптовалюту та облігації внутрішньої держпозики.
Коментарі - 1