Під тиском інформаційних загроз інвестори намагаються вивести свій капітал з України і це, зі свого боку, призводить до тиску на курс долара, а також на значні витрати Нацбанку на підтримку стабільності. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час Марафону єднання UАразом, пише Ліга.
Шмигаль: Під тиском інформаційних загроз інвестори виводять капітал із України
Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Нові загрози
Він наголосив, що для нашої економіки на сьогодні немає реальних макрозагроз щодо коливань курсу, щодо розкручування подальшої інфляції.
Шмигаль зазначив, що газовий шантаж, від якого страждає уся Європа, та кібератаки, які стали все частішими несуть усе більше загроз.
«Це часткова залежність української енергосистеми, яку ми також долаємо, це тиск на гривню через створену інформаційну атаку. Це додаткові ризики для інвестицій, це панічні настрої, загрози й іншого характеру, з якими ми дійсно стикаємося, із якими кожного дня живемо», — сказав він.
Читайте також: Панічних продажів на ринку ОВДП немає — казначей Cітібанка
Прем'єр наголосив, що Україна спокійно проходить опалювальний сезон, диверсифікує постачання газу, домовляється із міжнародними партнерами про альтернативний реверс газу.
Портфель інвестора
Станом на 17 лютого обсяг ОВДП в потрфелі нерезидентів становить — 77, 48 млрд грн.
Згідно із даними НБУ, з початку року обсяг ОВДП в обігу зменшився на 22,6 млрд грн (-2,15%), у т.ч. в нерезидентів — на 13,7 млрд грн (-15,05%).
Читайте також: Порятунок гривні. 14 лютого НБУ продав на валютному ринку $377 мільйонів
Курс гривні 17 лютого
Національний банк України встановив на 17 лютого 2022 року офіційний курс гривні на рівні 28,0943 грн/$. Таким чином, порівняно з попереднім банківським днем НБУ підвищив курс гривні на 14 копійок.
Коментарі - 31
Крайне глупое сравнение
Ну так же ж дешевше!
Аналогічна ситуація.
Водночас 60% хотіли б, щоб вони та їхні діти залишилися жити у Польщі на завжди. Про це йдеться у дослідженні агенції з працевлаштування EWL Group, повідомляє Rzeczpospolita
Автори дослідження підкреслюють, що в 2021 році на 25% зросла кількість дозволів на працю виданих іноземцям на посади спеціалістів (13,7 тисяч) та менеджерів (3,4 тисяч).
«Працівники з України щоразу частіше займають посади в компаніях різних галузей. Зважаючи на близькість мов, вони уже через один рік здатні досконало спілкуватися польською, що підвищує рівень зарплатні», — розповідає Анжей Коркус, голова EWL Group
Три четверті українців позитивно оцінюють свою роботу в Польщі і рекомендують її своїм близьким та знайомим, випливає з дослідження.