Минулого року у світі спостерігався великий попит на напівпровідники (чіпи). Продажі виробів побили історичний рекорд й становили $556 млрд. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, з посиланням на Асоціація напівпровідникової промисловості.
Попит на чіпи побив рекорд: у 2021 році продажі становили $556 мільярдів
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Рекордні продажі
Торік компанії рекордно наростили виробництво чіпів на тлі дефіциту. Продажі напівпровідників минулого року підскочили на 26,2% у річному вираженні. Представники галузі поставили рекордну кількість продукції — 1,15 трлн мікросхем.
Зfаданими Асоціації, попит на напівпровідники, як очікується, суттєво зросте й у найближчі роки.
Продажі напівпровідників у Китаї склали $192,5 млрд у 2021 році, піднявшись на 27,1% у річному вираженні та перевершивши показники на всіх інших ринках.
Читайте також: Дефіцит чіпів може загрожувати нацбезпеці. Країни починають випуск власних мікросхем
Найсуттєвіший приріст продажів спостерігався у Північній та Південній Америках — на 27,4%. Продажі у Європі підскочили на 27,3%.
Європейська комісія представила план підтримки виробництва напівпровідникових компонентів, який може забезпечити доступ до більш ніж 43 млрд євро у вигляді державних та приватних інвестицій.
Причини кризи
Нестача чипів загострилася у першій половині 2021. Причиною стали збої ланцюжків постачання у Техасі, де екстремальні морози спричинили перебої з електрикою, змусивши призупинити виробництво, і Японії, де сталася пожежа на заводі. Проблема поглибилася через закриття на карантин підприємств у Малайзії, на яку припадає 13% світових поставок напівпровідників.
Від дефіциту напівпровідників потерпає ціла низка галузей: від автомобілів до смартфонів. Деякі інвестори та аналітики очікують, що нестача чипів продовжуватиметься до 2023 року.
Коментарі - 1