Впродовж 2021 року до кіберполіції надійшло понад 48 тисяч звернень щодо інтернет-шахрайства. Було прпинено діяльність 422 онлайн-аферистів. Про це йдеться у повідомленні Кіберполіції.
У 2021 році кіберполіція припинила діяльність 422 онлайн-шахраїв
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Звіт Кіберполіції
«Ми припинили діяльність 422 онлайн-аферистів, які фігурують у 2025 кримінальних провадженнях щодо вчинення шахрайств. На даний час досудове розслідування у цих провадженнях завершено, матеріали направлені до суду для обрання зловмисникам покарання», — розповів начальник відділу протидії різновидам онлайн-шахрайств Департаменту кіберполіції Іван Тимошенко .
Тимошенко зауважив, що все частіше зустрічаються випадки, коли до вчинення шахрайства в Інтернеті причетні не окремі зловмисники, а чітко організовані та керовані угруповання.
Читайте також: «Схема» на мільйон євро. Шахраї під виглядом торгівлі акціями виманювали гроші в іноземців
За минулий рік кіберполіція викрила 13 таких груп аферистів, до їх нього складу входило 53 особи, що вчинили 760 шахрайських дій.
Схеми шахраїв
Серед найпоширеніших схем: продаж неіснуючих товарів, фішинг та телефонне шахрайство, прохання знайомих про допомогу у соціальних мережах. Також однією з актуальних є оформлення онлайн-кредитів у мікрофінансових організаціях.
«Шахраї отримують доступ до сім-картки, входять до Інтернет-банкінгу та за допомогою віддаленої ідентифікації здійснюють відкриття кредитів на громадян», — зазначив начальник відділу протидії різновидам онлайн-шахрайств.
Читайте також: Гороховський попередив про новий «лохотрон». Шахраї під виглядом monobank обіцяють дохід до 20 тисяч
Коментарі - 9
П.С. Такой показатель можно сделать только на олх за пару дней.
до последнего играл в их игру, выудил номер карты, фио получателя, а они очень долго не хотели их давать.
Передал данные в киберполицию, те в тот же день прислали огромное письмо с одним результатом — передали заявление в райотдел, оттуда никто за 3 месяца не звонил.
ну и первый раз был писали какие-то мошенники из Франции, якобы я родственник там кого-то, надо получить наследство. суть та же — оплатить комиссию.
получил не только фио получателя, а ещё и скан его документов.
киберполиция сказала — онлайн не принимаем, приезжайте пишите заявление в областной центр за 150 км от меня.
вот такие отношения с киберполицией. мило, вежливо, но ни о чем.
…
киберполиция сказала — онлайн не принимаем
Помоему кто-то запутался в своих сказках.