Останні дані про інфляцію стали сюрпризом для Федрезерву, та можуть змусити його підвищити ставку на 50 базисних пунктів у березні, заявив в інтерв'ю CNBC економіст Citi Research Натан Шитс.
Інвестбанки очікують, що ФРС підвищить ставку сім разів у 2022
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Експерт назвав останні дані щодо інфляції в США «ударом в живіт» для посадовіців ФРС.
«Вони казали, що протягом року ми маємо побачити, як інфляція послаблюється. У січневих даних не було навіть натяку на це», — коментує він.
Шитс прогнозує, що нові дані змусять ФРС діяти ще більш агресивно. Тепер не можна виключати підвищення відсоткової ставки на 50 базисних пунктів — і навіть цього може бути недостатньо.
З іншого боку, покращення пандемічної ситуації може допомогти Федрезерву, вважає Шитс. Він вважає, що ребалансування з сектору товарів до сектору послуг та послаблення кризи поставок можуть послабити інфляційний тиск.
Читайте також: Чи може висока інфляція залишитися з нами назавжди
Інші інвестбанки погоджуються
Goldman Sachs заявив, що очікує «сім послідовних підвищень ставки на 25 б.п.» — на кожному із засідань Федерального комітету з відкритого ринку у 2022 році. Попередній прогноз інвестбанку передбачав п’ять підвищень за цей рік.
«Ми бачимо підстави для підвищення ставки на 50 б.п. у березні. Рівень ставки за федеральними фондами виглядає невідповідним, а комбінація високої інфляції, швидкого росту зарплат та високих короткострокових інфляційних очікувань означає, що потенційна спіраль зарплат-цін заслуговує серйозного ставлення», — заявили аналітики банку 10 лютого.
Вони додали, що враховуючи небезпеку такого сценарію, вони очікують від ФРС негайної та більш агресивної відповіді.
Читайте також: Чого чекати від засідань ФРС у 2022 році
Bank of America також очікує сім підвищень ставки на 25 б.п. у 2022 році та ще чотири у 2023.
Нагадаємо
За січень індекс споживчих цін (ІСЦ), що вимірює ціни широкого набору продуктів, виріс у США на 7,5% в річному вимірі. Це вище ніж прогнози Dow Jones і є рекордним показником з лютого 1982 року.
Базовий ІСЦ, що не включає волатильні ціни на продукти харчування та енергоносії, піднявся на 0,6% в порівнянні з груднем та на 6% за рік. Dow Jones прогнозував 5,9% та 0,4% відповідно.
Коментарі - 5