Нацбанк назвав причини збереження споживчої інфляції в січні в річному вимірі на грудневому рівні 10% і зростання цін за місяць на 1,3%. Про це йдеться в коментарі регулятора.
Нацбанк назвав причини, чому висока інфляції збереглася
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Причини збереження споживчої інфляції
У січні 2022 року фактична споживча інфляція очікувано призупинила сповільнення, але була дещо нижчою за траєкторію прогнозу, опублікованого в інфляційному звіті за січень.
Відхилення від прогнозу насамперед зумовлювалося повільнішим зростанням вартості послуг, непродовольчих товарів та адміністративно регульованих цін.
Читайте також: Споживча інфляція в Україні у січні прискорилась на 1,3%
- Темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари залишилися практично на рівні грудня (13,1% р/р).
-
Темпи зростання вартості послуг також збереглися на рівні грудня (10,4% р/р). Прискорилося подорожчання послуг закладів харчування та готелів, кінотеатрів і театрів, перукарень, стоматології та клірингових послуг через тиск з боку виробничих витрат.
-
Вищими темпами зростала вартість меблів та домашнього текстилю під впливом подорожчання деревини та бавовни у світі.
-
Значно прискорилося зростання цін на сирі продукти харчування (до 13,6% р/р).
-
Стрімко прискорилося подорожчання овочів борщового набору з огляду на скорочення пропозиції та зростання вартості їх зберігання.
-
Зросли тарифи на водопостачання, розподіл природного газу та поштові послуги, збільшилася вартість транспортних послуг та алкоголю.
-
Прискорилося зростання вартості пального (до 26,8% р/р).
Коментарі - 3