Інвестиції у валюту — найбільш поширений спосіб вкладень серед українських містян. Про це свідчать дані опитування компанії Gradus.
Купівля валюти залишається найпопулярнішим способом інвестування в Україні — опитування
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Згідно з даними соціологічного дослідження, 33% українців, які живуть у місті, інвестують у валюту. 12% вкладають у реальний бізнес або нерухомість. 11% опитаних інвестують у дорогоцінні метали, 9% у біткоїн та інші криптовалюти й лише 6% у акції.
У що інвестують українці / Інфографіка Gradus
Як використовують блокчейн-технології
Більшість містян певною мірою обізнані про криптовалюту та блокчейн-інструменти, 5% їх використовують.
Найбільш поширені активності серед користувачів: володіння криптогаманцем, операції на криптобіржах та майнінг.
Як використовують блокчейн-технології в Україні / Інфографіка Gradus
Нові сервіси для інвестицій
Найближчим часом творці сайту Мінфін за підтримки Dragon Capital представлять приватним інвесторам додаток Multi Invest. З його допомогою можна буде інвестувати в акції іноземних компаній, біржові фонди (ETF), криптовалюту та облігації внутрішньої держпозики.
Читайте також: Минулого року криптоіндустрія в Україні зросла вп'ятеро — заступник глави Мінцифри
Коментарі - 20
При том что это вообще не инвестирование.
Нерухомість, земельні ділянки — все в доларах Те що держава законодавчо вимагає вказувати ціну на тому ж ОЛХ в гривнях — ситуації не міняє. Всі прекрасно розуміють що продавці привязують курс долара, і при зміні курсу буде і відповдна корекція гривневої ціни…
А як же ще можна назбирати гроші на хату чи машину? Тільки купуючи долари…
Стаття ні про що…
І цифри неадекватні. Не можна вважати інвестором у нерухомість того, хто будує будинок для власного проживання. Навіть незважаючи на те що він всі свої хароблені гроші вкладає в це будівнитво.
Також не можна вважати інветором у драгметали того, хто купив дружині сережки, чи собі холотий ланцюжок. Хоча, ті хто зробив таку покупку часто вважають це вигідною інвертицією…
Для середньостатистичного українця — купити 100−200 баксів в місяць самий оптимальний варіант.
Як повідомили на сайті ФГВФО, вклади в національній валюті склали 422,8 млрд грн, а в іноземній — 252,8 млрд грн (9 мільярдів доларів).
«Вклади 98% вкладників у банках-учасниках Фонду не перевищують 200 тис. грн, а тому повністю підпадають під гарантії Фонду. Загальна сума цих вкладів становить 262,6 млрд грн», — йдеться в повідомленні.
Зазначається, що частка фізичних осіб-підприємців у структурі вкладників становить 3,4%, а сума їх вкладів на 1 січня 2022 року склала 72,3 млрд грн (10,7% від загальної суми вкладів), що на 18,6 млрд грн більше, ніж на початок 2021 року.