Четвер пройде досить цікаво на валютному ринку та з деяким елементом інтриги.
Валюта у четвер: що буде з курсом та в чому інтрига
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Активність учасників торгів сьогодні зросте і за прогнозами Мінфіну статистика торгів складе не менше 480−630 угод при загальній сумі операцій у межах до $170−250 млн.
Основна інтрига полягає у поведінці Нацбанку. Вчора на міжбанку був невеликий надлишок пропозиції і регулятор мав можливість провести інтервенцію і поповнити ЗВР. Більше того — частина продавців навіть чекала на його вихід, сподіваючись, що це підтримає курс долара під час сесії.
Але НБУ не вийшов і котирування просіли до 27,925/27,945 гривень за долар до кінця дня. Від того, як сьогодні поведеться регулятор та великі гравці — практично повністю і залежатиме курсовий тренд на міжбанку.
Оскільки компанії зараз переймаються поточними завданнями фінансування своїх господарських операцій, а не грою на стрибках котирувань долара та євро (що було характерним для січня цього року) — особливих проблем по дню на валютному ринку «Мінфін» не прогнозує. Клієнти активно закриватимуть свої угоди напередодні вже скорого закінчення робочого тижня.
І тут головне, щоб Нацбанк у разі виходу з викупом валюти — «випадково не перестарався» та не розгорнув тренд своїми діями. Таке бувало вже не раз, і в здавалося б у відносно спокійні дні — «лихоманило» валютний ринок на рівному місці.
Нерезиденти за нашими даними сьогодні продовжать поступово купувати валюту невеликими лотами та виходити з українських ОВДП, але вже без жодного поспіху. Ключовим для них стає не сума купівлі валюти, якої зараз на міжбанку достатньо, а курс їхніх операцій. І вони не зацікавлені «взривати» ринок своїми обсягами та провокувати зростання котирувань своїми діями. Цей фактор став додатковою страховкою для курсу нацвалюти цього тижня.
Курси міжбанку, за прогнозом «Мінфіну» 10 лютого будуть у межах: долар — коридор 27,80 — 28,05 грн, євро — коридор 31,70 — 32,05 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 27,70 — 28,15 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній до 15−20 коп., а в касах банків — до 20−25 коп.
Євро: у банках коридор від 31,60 до 32,30 грн при спреді до 25 коп., а в обмінниках фінкомпаній — вужчий коридор від 31,75 до 32,10 грн при спреді у межах 20−22 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,70 — 27,90 грн і продаж 27,99 — 28,10 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,88 — 27,95 грн та продаж 27,97 — 28,00 грн.
Коментарі - 30
Вчера был малообъемный рынок, 2-й день подряд НБУ не вмешивался, рынок сам переварил, а в конце дня когда все купили что хотели, рынок пошел вниз и спекулям НБУ не мешал. Сегодня утром за час рынок с 27,93 упал ниже 27,90, пока так и торгуется немного ниже, возможно НБУ откупает по 27,86 и не дает курсу резко проседать. Сегодня с самого утра благоприятная ситуация для откупов, не смотря на начало учений РБ и РФ — пусть Гривны укрепляется. Почему бы и нет, когда вчера сразу 2 самолета военной помощи с США прилетели, такая частота полетов от настоящего партнера — вызывает уважение, США как никто дает нам бесплатно вооружение, даже многие страны Балтии готовы передать 1/3 часть своего оружия ранее полученного от США или купленного в США.
СПАСИБО ИМ.
Путин будет бояться напасть, когда мы будем готовы и вооружены, это будет провал. Наши начали учения с новыми видами оружия в ответ на учения РБ и РФ.
Пока в новостях только политики и искривление правды, требования и т. д., это сейчас контролируемо и не пугает Гривну. Нерезы как и ранее на выход, да пусть идут, МинФин их не держит. Рынок справится и без них. НафтоГаз раз засветился и все, пока его нету, похоже погода показывает им что запасов хватит и нужно подождать когда курс просядет и Газ дешевле весной будет.
Перевалки во многих портах бьют рекорды, кстати цены на метал рекз пошли вверх, а это в вместо с рекордов в ИТ индустрии и тем ростом — не слабый заход валюты в страну. А да, еще Заробитчане 15 млрд. дол. завезли.
Доллар 27,85 +/- 5 коп
Евро 31, 85 +/- 15 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/183388/
Офиц.МИД РФ по этому поводу сделал заявление, потому Ваше «скорее» не нужно транслировать, можно открыть оф.источники и посмотреть что там привезли.
П’ятий президент також зауважив, що Путін досяг зворотного ефекту від нарощування військ поблизу кордонів України. Порошенко констатував — ця загроза призвела до зміцнення проукраїнської коаліції. І завдання влади — не руйнувати її безвідповідальною риторикою.
«Концентрацією військ Путін досяг зворотного. Він хотів налякати світ і налякати нас, а замість цього загроза повномасштабного вторгнення московських орд в Україну мобілізувала наших друзів і весь світ на безпрецедентне збільшення допомоги Україні. В тому числі і допомоги військової. Але я наголошую — що це сталося не завдяки, а всупереч українській владі», — констатує Порошенко.
«Наші західні партнери поки що через ЗМІ дедалі частіше задаються питанням: а для чого поставляти Україні зброю, якщо її керівництво публічно заперечує агресивні наміри Путіна і не докладає зусиль щодо посилення армії», — констатує п’ятий президент.
«Європейська Солідарність» ще з листопада вимагала від Зеленського скликати Раду безпеки ООН. Вчора це засідання відбулося, але не на вимогу Києва, а на вимогу наших партнерів Сполучених Штатів. І от момент ганьби, коли представник Росії козирі наших союзників криє цитатами Зеленського та його міністрів, нібито жодної посиленої небезпеки і загрози з боку Росії немає", — зазначає лідер партії.
«Весь світ був у шоці від пресконференції Зеленського закордонним ЗМІ, крім Патрушева, який його похвалив. Зеленському не дано зрозуміти, що потужна підтримка міжнародних партнерів — запорука перемоги над агресором. Маємо виступати єдиним фронтом з заходом, всередині України, і самі посилювати армію України», — наголошую Петро Порошенко.
Про це повідомляє ZN.UA.
Закликаючи партнерів «підставляти Україні плече, а не ногу», сам Зеленський підклав свиню — і Україні, і її головному стратегічному партнерові, пише журналістка Тетяна Силіна.
Його гучні визнання, що він «не бачить більшої ескалації, ніж вона була раніше», вже широко, на всіх міжнародних майданчиках, включно з РБ ООН, цитують російські представники. Вони не марнують нагоди отримати задоволення й підкусити «західників», цитуючи Зеленського, коли ті обвинувачують Росію в ескалації навколо українських кордонів.
Одкровення Зеленського, які суперечать заявам Вашингтона, поставили в абсолютно дурнувате становище самого Байдена — і перед росіянами, і перед європейцями, і перед його ж народом.
Надмірна публічна нестриманість Зеленського у висловлюваннях, крім того, може посилити у Штатах позиції тих, хто не бажав великого залучення Вашингтона у «кризу навколо України» і пропонував зосередитися на Китаї, йдеться в публікації.
Поведінка Банкової й раніше дратувала Держдеп і Білий дім, тепер же дратує на порядок більше. Сьогодні, коли Україна в центрі великої геополітичної гри, це не матиме великого значення.
Однак, як сказано в публікації, США навряд чи зменшить допомогу і підтримку України.
Драма, що розгортається сьогодні «в і навколо» України, — це вже не тільки й не так українська драма. Це, швидше, «війна світів» — демократичного й авторитарного. Як зазначив на круглому столі посол Гербст, «мета Путіна сягає далеко за межі України». Його колега з американського «десанту підтримки», що висадився в Києві, генерал Брідлав визнав: «У 2008-му ми провалили тест, не давши належної відповіді на вторгнення Росії в Грузію. Сьогодні цю помилку повторити не можна».
А посол Марі Йованович так пояснила, чому для Сполучених Штатів важливо підтримувати Україну: «Це в інтересах національної безпеки США. Якщо ми не будемо цього робити, Росія продовжить свою агресію, а за нею підуть й інші країни. І світ стане ще менш безпечним», пише Тетяна Силіна.
Той шоколадний популіст взагалі колись обіцяв закінчити війну за тиждень після того як стане президентом
https://www.unian.ua/economics/finance/rosiyskiy-fondoviy-rinok-shtormit-akciji-gazpromu-vpevneno-ydut-donizu-novini-ukrajina-11699569.html
https://www.youtube.com/watch?v=9ps5i--ZTz8
Фамилия Putin в английском языке созвучна с причастием настоящего времени pooting (пердящий, от жаргонного глагола to poot — *** , в благозвучном варианте — to fart (пукать)).
Колишній президент Польщі (1990−1995), нобелівський лауреат Лех Валенса розповів, як світ повинен реагувати на можливе вторгнення російських військ в Україну.
Про це йдеться в його інтерв'ю газеті Rzeczpospolita.
Політик визнав, що раніше поважав президента Р Ф Володимира Путіна, проте «цього разу він зайшов занадто далеко».
«Не можна відступати, адже кожна наступна його атака буде ще гіршою. Весь світ повинен мобілізуватися і запобігти нападу на Україну. Якщо Путін атакує Київ, має бути негайна реакція — атака на Москву. Ви повинні підготуватися, на кожен рух повинна бути реакція», — заявив він.
Валенса також додав, що «інтереси Німеччини і Франції з Росією» будуть знищені в разі нападу РФ на Україну. «Путін з тих, хто буде продовжувати це робити. Тому я більше не підтримуватиму Путіна», — сказав екс-президент Польщі.
Британське видання констатує, що за врядування Зеленського Україна виглядає дуже погано підготовленою до війни. Попри щотижневі зростання чисельності російських військ на півночі та сході України — нині на місцях зосереджені близько 70 батальйонних тактичних груп загальною чисельністю понад 127 000 солдат — та формування російських військово-морських сил на півдні, є мізерні свідчення широкомасштабної цивільної підготовки до конфлікту.
Незважаючи на нещодавні поставки легкої протитанкової зброї та протитанкових ракетних комплексів «Джавелін», які Великобританія та США передали Україні, Порошенко відзначив значні прогалини у військовій та цивільній підготовці своєї країни. За його словами, армія, як і раніше, отримує низьку заробітну плату, сили територіальної оборони не підготовлені, а стратегічний резерв збройних сил небоєздатний.
«Солдати на лінії фронту одержують менше, ніж охоронець у супермаркеті. І ми маємо збільшити витрати на організацію сил територіальної оборони, щоб збільшити ціну, яку Путін платитиме за вторгнення. Кожен дім має бути проблемою для російських солдатів», — говорить експрезидент.
«Маючи унікальний досвід з 2014 року, я можу сказати, що українські солдати можуть творити дива», — сказав він. «Їх краще забезпечити негайно, аніж потім. У 2022 році всі розуміють, що в цій ситуації вони інвестують у свою власну безпеку, а не лише безпеку України. Ніхто не знає де далі можуть з’явитися російські війська. Гельсінкі, Швеція, Норвегія, Балтика, Україна, Польща, Румунія. Так Путін перевіряє слабкість Заходу. Найкраща відповідь — показати, що Захід сильний і єдиний», — резюмує Порошенко.
Україна вибрала шлях до цивілізованої Європи, а не нищенської, агресивної росії. А тепер вже є і бойовий досвід і можливості протистояти. Кіборгів пригадай. Рашагудбай!