П'ятниця пройде на валютному ринку із деяким зниженням обсягу операцій за рахунок ефекту останнього робочого дня тижня. Але це не означає, що курсова лихоманка не продовжиться і все буде спокійно. За прогнозами Мінфіну статистика торгів складе до 410−570 угод при загальній сумі операцій у межах до $160−200 млн.
Прогноз курсу долара та євро: на чому можна буде заробити і чи треба робити ставку на падіння американської валюти в Україні
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Але цього разу першість зі стрибків котирувань буде за євро. Після вчорашнього рішення ЄЦБ про збереження відсоткових ставок і деякі коментарів чиновників — євро стрімко виріс із рівнів нижче 1,13 до позначки 1,1460 долара на сьогоднішній ранок і валютні ралі у розпалі. Це негайно відбивається і на курсі євро щодо гривні.
І у п'ятницю євро для спекулянтів буде чудовим шансом добре заробити. Вони цю можливість не проґавлять, що призведе до стрибків курсу євро щодо гривні на нашому ринку протягом усієї п'ятниці. Отже, все курсове шоу на нашому міжбанку по євро ще попереду.
А враховуючи, що після таких стрімких зльотів на міжнародних ринках зазвичай настає ще й корекція — заробітки як на піку котирувань, так і потім на їхньому просіданні — спекулянтам гарантовані. І чималі.
Не варто розслаблятися і щодо долара. Міжбанк залишається повністю залежним від поведінки великих місцевих гравців, «дочок» іноземних компаній, що починають репатріацію дивідендів та нерезидентів, які отримали великі суми гривні від погашення ОВДП в останні дні. Рішення кожної з цих груп впливу на ринок — негайно змінюватимуть розклад попиту та пропозиції на торгах.
Тож Нацбанку доведеться і сьогодні тримати руку на пульсі та при перекосах — виходити з відповідними інтервенціями. Тим більше, що поки що він два останні дні поспіль отримував перепочинок і не з'являвся на ринку. Але його «відпустка» скоро закінчиться. Головне, як і практично було весь січень та початок лютого — це те, щоб НБУ не перестарався ні з обсягами інтервенцій, ні з їхніми цінниками, ні загалом з оперативністю реагування на ситуацію на міжбанку.
Ми зберігаємо свій прогноз, що за рахунок купівлі валюти нерезидентами у форматі виходу з українських ОВДП, покупок «дочок» іноземних компаній під виведення дивідендів та необхідності для Нацбанку відновлювати втрачені нещодавно резерви — особливого зміцнення гривні найближчим часом очікувати не варто. Корекція продовжиться, але повернень до рівнів осені минулого року — ми не очікуємо.
Курси міжбанку, за прогнозом Мінфіну, 4 лютого будуть у межах: долар — коридор 28,10 — 28,35 грн, євро — коридор 32,20 — 32,50 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 28,05 — 28,45 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній до 15−20 коп., а в касах банків — до 25 коп.
Євро: у банках коридор від 31,80 до 32,60 грн при спреді до 25−30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору від 32,00 до 32,50 грн при спреді в межах 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 28,05 — 28,15 грн і продаж 28,25 — 28,45 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,10 — 28,18 грн та продаж 28,22 — 28,28 грн.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний додаток в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Коментарі - 97
Деньги любят тишину, а также когда Гривне не мешают. Вчера так и произошло, НБУ не вмешивался в ход торгов, а с обеда и после обеда вышел Нафтогаз и на проседании купил себе немного валюты при этом не развернув тренд. Ребята, если будет все спокойно — выход нерезов с ОВГЗ — будет ноль реакция! Ключевое — обдуманные действия НБУ.
Военная помощь самолетами прилетает почти каждые 2−3 дня от США, от других стран «настоящих» партнеров также идет помощь и военная и финансовая, это хорошо. Мы не одни, это понимает РФ и пытается договориться, хотя вчера журналисты США сказали что РФ может устроить симуляцию нападения на себя, это быстро обнародовали, чтобы не дать РФ это реально сделать.
Центробанк Е С вчера сохранил ставки, это резко отразилось на паре доллар/евро, за 1 час был резкий прыжок с 1,1295 на 1,1400, сейчас мы на уровне 1,1457, что не мало менее чем за день.
Ковид бьет рекорды 43788, одно радует кол-во смертей в разы меньше чем осенью, потому Омикрон задевает, но в более легкой форме. В Марте должны закончить эту волну.
Новые нормы НБУ по резервированию денег — также в пользу Гривны, потому НБУ сможет легко маневрировать сковав руки банкам, которые пытаются спекулировать на валюте.
Думаю сегодня может выйти НБУ с покупкой, НафтоГаз также через банки может выйти на фоне проседания с самого утра.
Доллар 28,11 +/ 7 коп.
Евро 32,19 +/- 15 коп.
https://minfin.com.u
5 мая 2020, 8:34# Курс в понедельник: почему будет интересно
Это сарказм да и только!
Я про власть которая ярко скрывает долговые обязательства Украины, и пишет везде что все 0орошо с Дырой бюджета 65 миллиардов и планируемые 200 миллиардов, на коленях заползала перед МВФ, а до этого говорила что МВФ не нужен, им не выкарабкаться к концу 2020 ну разьве что в казне оставить 0, а кто-то все видит курс 20−25 я вижу на осень 30−35
Не партесь, все будет Гут, позорн.й Зе еще в долг попросит, и гривня станет еще крепче.
А лучше заходите на форум, когда реально научитесь оценивать ситуацию!!! Ну а сейчас пока Украина выживает от кредита до кредита, и от попрошайничества до попрошайничества…
наверное на пружине сидят и ждут когда отскочит…
Про це повідомляє британське видання The Economist згідно з даними оновленого індексу.
Відзначається, що в Україні бігмак коштує 69 грн, а в США — 5,81 дол. Таким чином, справедливий обмінний курс за цим показником становить 11,88 грн/дол. Різниця між цим і фактичним курсом у 28,3 грн/дол. свідчить про те, що Українська гривня недооцінена на 58,1%.
При цьому торік даний показник становив 61,1%, тобто у 2022 році гривня поліпшила свої позиції, але при цьому є шостою найбільш недооціненою валютою у світі.
Таким чином вона відреагувала на слова Арахамії, що занепокоєння західних медіа та політиків з приводу ймовірних ударів РФ по Україні не підтверджуються необхідними в таких випадках розвідувальними даними.
«Вони всі вживають наркотики в України, чи що відбувається?» — написала фон Крамон, коментуючи слова Арахамії.
Віола фон Крамон є депутаткою Європарламенту від Німеччини.
Не США сiє панiку — а ви своїми гаслами — «йдiть на шашлики»!
Дайте зброю бо на нас нападають але не сійте паніку бо напад не підтверджується:)))
62,5% опитаних проти того, щоб Зеленський балотувався на другий президентський термін.
Падає рейтинг бубочки:)
Свої голоси за нинішнього президента Володимира Зеленського, якби вибори були зараз, віддали 17,4% опитаних українців.
При цьому за п’ятого президента Петра Порошенка проголосували б 16,2%.
Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова
За даними соціологів, рейтинг Порошенка у порівнянні з жовтнем 2021 року зріс — з 12,7% до 16,2% серед учасників опитування.
При цьому на третьому місці опинилася Юлія Тимошенко, її б підтримали 6,9%, на четвертому місці - Дмитро Разумков — 5,5%, а на п’ятому — Юрій Бойко — 4,7%.
Хоть бы у Путина крышу не сорвало от всей этой клоунады!!!
Как и прочию гопкомпанию, на провале в 10 копеек! Карл! 10!
То что с 26++ до 29+ достали — это чепуха! Главное — 10 копеек вниз! Во радости то!
Даже фотограф из Польши объявился!
Не иначе надо день праздничным объявлять!))