Четвер знову не дасть нікому нудьгувати на валютному ринку та пройде дуже напружено.
Прогноз курсу долара та євро: у чому основна інтрига за курсом та чи чекати суттєвого зміцнення гривні
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Основне — яким буде курсовий тренд по долару на найближчий час після погашення інвесторам великих сум гривневих ОВДП. А сьогодні Мінфін має ще погасити і валютні облігації на $367,9 млн та відсотки по іншому доларовому розміщенню.
У результаті, від поведінки інвесторів, а серед них є багато іноземців — багато в чому залежить ситуація на міжбанку. Ажіотаж із приводу загострення на кордонах з РФ дещо зменшився, але це не означає, що нерезиденти не будуть і далі виходити з наших ОВДП. Просто відтепер вони це будуть робити без додаткової метушні та підбирати оптимальний час для купівлі валюти. Причому — у різні дні. І фактор цього відкладеного попиту — важливий додаток до поточної ситуації з курсом на міжбанку.
З інших факторів можна також додати потребу підприємств розраховуватися з персоналом за зарплатою за минулий місяць, а також забезпечувати поточну господарську діяльність. Це додає у них потреби у гривні, що є позитивним моментом для курсу нацвалюти на міжбанку.
День пройде в курсовому протистоянні інтересів великих місцевих покупців та продавців із періодичними коригуваннями у момент виходу нерезидентів на міжбанк із купівлею валюти. Крім цього, фактично вже починається період купівлі валюти «доньками» іноземних компаній під репатріацію дивідендів, що збільшить попит на торгах і працюватиме проти гривні.
Ми не відкидаємо можливості виходів НБУ з відповідної ситуації інтервенцією. Головне — щоб Нацбанк знову не перестарався, як це сталося у вівторок і не надто змінював своїми діями тренд за курсом протягом дня, а лише реально згладжував коливання. 2 лютого це у нього вийшло погано і він фактично своєю інтервенцією спровокував зростання котирувань. При тому, що починався день із явного перевищення пропозиції валюти на ринку і це призвело би до зміцнення гривні. Але у результаті, завдяки Нацбанку — долар істотно подорожчав «на рівному місці».
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок, в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют усіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore .
Наша думка: за рахунок скуповування валюти нерезидентами у форматі виходу з українських ОВДП на додаток до покупок «дочок» іноземних компаній під виведення дивідендів — особливого зміцнення гривні найближчим часом не варто очікувати. Корекція після нещодавнього зльоту котирувань продовжиться, але на повернення до рівнів курсу листопада- початку грудня минулого року — ми б не розраховували. Тим більше, що Нацбанку треба відшкодовувати тепер втрачені раніше ЗВР і він викуповуватиме долар на міжбанку за будь-якої зручної нагоди, що також підтримає курс долара на торгах.
Статистика торгів за прогнозами Мінфіну складе до 430−550 угод при загальній сумі операцій в межах до $195−280 млн.
Курси міжбанку, за прогнозом Мінфіну 3 лютого будуть в межах: долар — коридор 28,20 — 28,45 грн, євро — коридор 31,80 — 32,15 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 28,10 — 28,55 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній до 20 коп., а в касах банків — до 25 коп.
Євро: у банках коридор від 31,60 до 32,20 грн при спреді до 30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору від 31,75 до 32,15 грн при спреді в межах 20 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 28,10 — 28,18 грн і продаж 28,30 — 28,50 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,10 — 28,20 грн та продаж 28,24 — 28,33 грн.
Коментарі - 59
=================
Зайди в магаз і поглянь на ціни на молоко, масло, олію і т.д.
=================\
Сказано по 30цять — значиць по 30 цять!!!
Скажи краще скільки за сьогодня наскирдував щоби по 29,50 здавати?
Разве только Шевченко начнет барыжить по полному…
Украине в феврале нужно отдать более 50 млрд.грн долгов, 50/50 гривна и валюта, вчера отдал 11.5 млрд.грн + 368 млн дол сегодня, но это не есть проблема, МиФин не готов дорого брать, он это показывает, деньги в бюджете есть, и тратят аккуратно. Деньги, кредиты, военная и гуманитарная помощь идет от наших партнёров, потому спокойно проходим этот период. Нафтогаз незаметко откупает, импортёры также не готовы дорого брать, как и обменки. Все ожидают укрепление, это хороший настрой. Дивиденды выведут и есть все шансы на укрепление, если не будет с РФ чего-то неожиданного. На самом деле по такому сейчас курс будут также откупать валюту. Доллар 28.27 +/- 7 коп. Евро 31.90 +/- 12 коп https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/183388/
Просто дискомфорт, а не хвороба.
І в чому там ми кого переплюнули? У Франції 400к+ при 67,5 млн населення, Польща 57к хворих при 38 млн населення, Словаччина 24к+ при 5,5 млн населення.
Альварес, не жени брехні. Так, у нас є проблеми… але ми не унікальні, всім паршиво.
+1000
============
Тільки, но вчора про це мали розмову! Як 3000−5000−10000−12000 було — всьо! піпець!
Туши світло лопатою! Лакдавун!!! Всі по шконках!!!
Тут — 35000 . 50000 прогноз на березень .
Баксьор і ЛяшіКо — нууу. миии… подууумаємо.може. красна зона.
============
Франція при 350000!!! НА ХВИЛИНКУ!!! Маски нах.ер відміняє!?
============
То щось зі світом не так, чи з мізками в головах деяких людей.
(вони, до речі, і у хвойному лісі у масках ходять!!!)
Ах да? А я думав-гадав що долляра дефіцит?!
А воно он як виходить . гривні дефіцит .
м.м.м.
А в НацаБанку,я гадаю, думають інакше .заявляючи про стабіліздєц.
Просто не хотять по 30тці з доларом аби населення та аграрка розлучалися.
А ДТ по 37.50 і молоко по 40 грн. за 870 мл то так, аби купували …
Тому у цивілізованій науці описано і має назву «скрытое налогообложение», а у простонародії - #@. балово
============
Ви отримали 100 (1000) доларів (Польща, збереження, куплені ще по 8, чи фріланс)
===========
За курсом 26,50 це 2650. При ціні на мілк 25−27 та газ по 12,50 чи бенз по 25−28 та олію по 30 Ви скільки витратите?
За курсом 30 це 3000. При ціні на мілк по 40 газ по 19,58 та бенз з ДТ по 36,50 скільки?
А тепер — якщо курс 27, а мілк 40, олія 53, бенз під 40?
=============
Самі різницю (втрати) порахуєте, сподіваюся, бо мені впадло, чесно.
От це стягування і є додаткове податкове навантаження, яке неможливо офіційно провести при отриманні зп у Польщі, з фрілансу або обкласти податков коли Ваші кошти у доларовій кубишці, а не в банку на депо.
Ще запитання?
Як він може бути прихованим?!
В цінах на паливо — він грає ключову роль взагалі!
НДС и акциз — для предприятий!
При чем здесь ты — как физлицо?!
А то что ЭТИ налоги учитаны в себестоимости — так это по закону.
Налог на прибыль тебе же не включают в стоимость?!
А то что в чеке они указаны — это для информации НС и не все виды ими облагаются так легче вести учет — только и всего.
Так что не прямыми, по отношению к тебе, в данном случае, они не являются, даже если ты за них платишь.
В данном случае лучше пример с молоком — ты платишь цену с НДС 40 грн за бутылку, а не цену плюс НДС. Поскольку без НДС данный товар НЕ продается.
И, если даже предположить, что НДС отменят, то 40 грн. останутся на ценнике — но от этого выигрывает предприятие и торговая сеть, но никак не потребитель.
Еще вопросы?
ПіСі. Ты когда нибудь таксфри на границе получал? Не? Как можно получить компенсацию за скрытый налог? Ты думай то, голова! И копи бабосы!)
То что Вы описываете — суть торговой (в данном случае) экономики — она не может работать по другому — можно это не обсуждать.
Любая цена — содержит налоги предприятий — как торговых так и производственных — и ратовать на то что они НЕПРЯМЫЕ нельзя!
При чем здесь сговор!?)
Мы говорим за голые цифры!
В цене бутылки молока сидит не только НДС торговой сети, но и НДС поставщика, а в нем — НДС производителя.
Ну и что, спрошу Вас я?
Это часть системы по распределению и перераспределению благ!
Надеюсь знаете часть определения чего я привел выше? Нет? Прошу ответить — Никакого гибрида там нет и в помине!!! Петрович!
Инфляция — относится к финансовому сектору!!! И носит «денежное» понятие, равно как и девальвация — к денежному сектору и имеет отношение к деньгам как к таковым непосредственно. С налогами это связано весьма косвенно только в части того определения, часть которого я Вам привел и задал вопрос о нем!
==================
А теперь о сути — непрямые и скрытые налоги — это посчитать Вам импорт по 30 грн. за доллар, а взять с Вас денег в гривне поменянной по 26,5. Вот это — и есть скрытый и НЕ прямой налог ПО СУТИ!
Поднять акциз на топливо и водку и нефть по 100 баксов, а не по 20 завезти, а взять с Вас гривну поменянную Вами по 28,00!
А доллар на межбанке трейдеру для покупки продать по 28,85
Вот это я и называю скрытым налогообложением.
Покажите мне где такое есть в США, Германии или Британии.
Польша и подобные экономики не в счет.
В данных условиях его придется заплатить не сейчас, так после.
Он не является скрытым по определению.
Другое дело — ДВОЙНОЕ налогообложение — это да!
Мы платим НДФЛ из ЗП, а потом еще и налоги в магазинах!
Так что Вы, видимо, имели ввиду ИМЕННО ЭТО понятие, а не скрытые налоги, уважаемый (честно!) Петрович!)))
==============
Могу еще чем помочь?))
Инфляция — совсем не от избытка денег. Если денег много это хорошо, НО только если они обеспечены ТОВАРАМИ в эквиваленте этой денежной массы.
На счет сговора — в определенном и минимальном смысле, который вообще НИКАК не влияет.
Да, не для кого не секрет что ту таки молочку давно с потрохами выкупили и монополизировали, но вот незадача — свободный рынок — пачка масла Рошен (64 грн-70) и пачка финского Валио (80) или Архор (69) из Новой Зеландии стоят примерно одинаково! Как так?! Где Винница, а где Новая Зеландия?!
======
Касательно маслобойки — БОМБА, а не пример!!!
Да, это если Вы сами его туда отвезете и СВОИ трудовые затраты посчитаете в ноль.
А если семечек надо отвезти несколько возов?
А нанять грузчиков? А заплатить извозчику? А семечку где взяли? Правильно — сами вырастили (как правило у нас масло на экспорт — замкнутый цикл, если не семечкой продают).
Я к чему — это все затраты на оплату труда! А хотят они за 5000 работать? Нет! А за 10000? Практически нет. А за 20000?
За 20000 — сейчас — когда тут *** ратуют за безвиз — который открыл и обескровил страну — да, сейчас за 20000 ДА, готовы! Только вот незадача — работать уже НЕКОМУ и за 20000! Ну то другая проблема!
=============
А теперь сложите все 20тки этих погонщиков и грузчиков, умножьте на коэф. товароведов, менеджеров средн
Удельный вес стоимости — литр молока в закупке 10−12 грн? Нет, вроде меньше даже, а в продаже оно — по 41 грн.
По маслу коэфициенты нужны?) 1:25, а оно у нас почему-то 250 в продаже . даром, что ли?
А сыр — 1:11, а он у нас по 300. И польский тоже . Только уже у нас в Новусе 185
Как так?! Можно долго очень обсуждать))
Это — глубокие системные нарушения, которые годами никто не решал.
По причинам, которые я Вам выше на примере простого молока и топлива привел.
Иначе будет как в примере с маслом Рошен и Архор.
В итоге — Рошен закроется (и остальные тоже!)
И будет как у Тараса Грыгоровыча Шевченко . «а мы розбіглися меж люди, як мишенята»
Шо мы, впрочем, с Вами и наблюдаем!
Товарищ Пэтя, вместо реанимировать экономику, дал маху для безвиза. Теперь мы лучшие друзья Польши, Финляндии, Чехии, Италии.
А дальше что? Мы видим. Правда не все.(могут смотреть в день завтрашний, че т понесло на Кличка, видимо хватит работать мне на сегодня)
А еще — грабительскую составляющую — равно как и в энергосетях.
Сети купили. Они частные. Но вкладывать мы нихчего не хотим. Ми хотим только получать. Сети типа износились. Провода от электрики стерлись и трубы от газа. Так давай с населения сдерем. То же самое что и с долларом за что мы с Вами начинали. Непрямые налоги.
Это как продали Вам Жигули. Вы на них поездили. Шины не покупали. Масло не меняли. Примером. А потом прийти к старому хозяину и попросить денег на масло и новые шины. Абсурд? Примитивный пример.
Термін «інфляція» близький за значенням до терміна «девальвація», однак перший частіше відносять до купівельної спроможності національної валюти на місцевому товарному ринку, а другий — купівельної спроможності відносно іноземних валют. По суті, і те й інше характеризується зміною купівельної спроможності. Часто девальвація валюти може бути однією з причин інфляції всередині країни. Однак якщо іноземні валюти також схильні до інфляції, то інфляція можлива і без девальвації.
З інтернета злямзив )
Скрытое и косвенное — абсолютно разные веСТчи.
Скрытое — это когда жертва нападения неизвестна, а косвенное — это когда насиловали другого, но краешком зацепили и вас.
Так понятнее?)
Продали вони щось на 100$ і фактично замість 3000 грн. вони отримують 2750, а до цого ж на ресурсах втрачають більше за ДТ… І фактично отримують менше чистий дохід.
Вони б точно не проковтнули і не сплюнули…
Не зрозумів на рахунок «не проковтнули і не сплюнули…»?
Від слова «ходити туди сюди», а не від «йти своїм шляхом».
=======
Рік почали з супергепу на 2 грн. і там нам і лишатися ще довго.
=======
Звичайно народ буде ходити в магазини і з цінами по 100 грн на олію та 40 на молоко та бензин
(до речі, вітаю, нарешті вони таки зрівнялися).
=======
Рівно також буде спокійно «проходити» мимо обмінок з курсом 28,25 як і влітку мимо 26,25.
=======
Гроші течуть в Україну!!! Спітє жителі Багдада!!!
=======
Десь я вже таке колись читав.
(опус кажеш Кашпіровський!??) до речі! де ця школота сьогодні!? ніхто не знає він математику вчора зробив чи ні!?