Вівторок на валютному ринку обіцяє бути дуже цікавим та з елементами інтриги.
Курс долара та євро у вівторок: чи продовжиться падіння котирувань і якщо так, то наскільки сильне
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Як і вчора — надто вже забагато суперечливих факторів сьогодні здатні суттєво впливати на курс та поведінку учасників торгів.
По-перше, перший день нового звітного періоду. Клієнти повинні визначитися зі своїми остаточними планами на новий місяць і тому «прокинуться» на міжбанку тільки годині біля 11−12. Це трохи змінить активність на торгах протягом сесії та пік кількості та обсягів операцій буде у часі з 12 до 14:30 години.
По-друге, сьогодні погашення Мінфіном України близько 11,5 млрд гривень ОВДП та виплати відсотків ще за 7 випусками паперів. Це суттєві суми. Серед одержувачів цих виплат є великі іноземці. І від того, що робитимуть із цими ресурсами інвестори — багато в чому залежить поведінка курсу на міжбанку сьогодні та завтра. Якщо вони вирішать виводити ці кошти, а швидше за все частково так і буде, це ще $70−130 млн додаткового попиту на валюту на міжбанку. І це треба буде закрити або за рахунок продажу валютної виручки експортерами, або за рахунок інтервенцій НБУ.
Поки що, з урахуванням останнього тренду на суттєве зниження валютних котирувань, найімовірніше ці валютні покупки нерезидентів будуть закриті місцевими експортерами.
Крім цього, 3 лютого Мінфіну треба погасити ще й валютні папери на суму $367,9 млн та відсотки з іншого доларового розміщення облігацій. Але, за нашими даними, більшість коштів від їхнього погашення, швидше за все, піде на покупку нових облігацій. Тому саме цей фактор не сформує особливого додаткового тиску на ресурсний та валютний ринки.
По-третє,сьогодні пройде і новий аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП.
Після консультації з первинними дилерами чиновники видалили з пропозиції довготривалі гривневі папери на 1001 і 1561 день та залишили до розміщення ОВДП у гривні на 161,350,441 і 742 дні, а також доларові терміном на 1 рік.
Ми не прогнозуємо великої активності нерезидентів щодо купівлі нових облігацій. Основними покупцями будуть місцеві банки. Загальна сума розміщення становитиме від 4,1 до 9,4 млрд гривень в еквіваленті з прибутковістю від 11,75% до 13,75% річних у гривні та 3,7% річних у доларі.
Мінфін дещо підніме прибутковість за гривневими облігаціями (до 0,25% річних за кожним терміном).
Найбільшим попитом з гривневих паперів будуть користуватися короткі ОВДП терміном на 161 і 350 днів. Частина коштів від погашення сьогоднішніх облігацій буде перевложена в нові облігації у форматі «ролловера», що таким чином — не позначиться безпосередньо на ресурсному ринку.
Ну і звичайно, головна інтрига дня — чи піде курс долара нижче такими ж темпами, як це було вчора (курс за понеділок просів одразу на 30 копійок порівняно з п'ятничним закриттям) чи все ж таки корекція вже майже закінчена.
За нашим прогнозом — просідання котирувань продовжиться, але вже не такими швидкими темпами. Загальна мета — плавне повернення до рівнів 28 гривень за долар до середини лютого.
Статистика торгів за прогнозами Мінфіну складе до 430−620 угод при загальній сумі операцій в межах до $210−290 млн.
Курси міжбанку, за прогнозом Мінфіну 1 лютого будуть у межах: долар — коридор 28,10 — 28,40 грн, євро — коридор 31,65 — 32,00 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 28,05 — 28,55 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній близько 20 коп., а в касах банків 20−25 коп.
Євро: у банках дуже широкий коридор цінників від 31,40 до 32,05 грн при спреді до 25−30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах вужчого коридору від 31,50 до 31,90 грн при спреді до 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 28,05 — 28,25 грн і продаж 28,30 — 28,55 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,10 — 28,15 грн та продаж 28,26 — 28,35 грн.
Коментарі - 70
Вообще меня удивляет наш бизнес, когда был спрос на валюту, ажиотаж и курс под 29, они не продавали, а сейчас массово сливаются!!! Я понимаю, когда это делают обычные люди в обменках, ожидая то 35, то 20, но бизнес уже собаку съел на всех этих колебаниях!
Моё мнение — возврат хотя бы 28.5 на этой неделе и остановка там до налогового периода.
Стоп. А як Кличків по батькові? Володя, ти? :)
Я понимаю, что экономику из здешних форумчан прогуливали все, но чтоб понимать вред скачков курса достаточно просто подумать!
Видать из какой то «красной» области.
Видать скучно на удаленке стало парню.
До речі, і про 26,5−27 у цьому році забудьте. Не та ситуація.
Так что на большое сглаживание не рассчитывайте.)))
Спрос и предложение определяет , а не хотелки… Украина всем должна и вот просто как вам хочеться, так не получиться.
І не забувайте про газ. Цю зиму якось «пропетляємо», вигрібши ПСГ до нуля (до бустерних об'ємів), а до наступної осені за 5 теплих місяців треба закачати 15 млрд. При цьому власний видобуток складе лише 6 млрд, з яких частина піде на поточні витрати в побуті і промисловості. А ціни на газ влітку навряд чи опустяться нижче 700−800 (Європа теж закачуватиме опустошені за зиму ПСГ). Тож Нафтогаз цього року вимушений буде заплатити за імпорт щонайменше 5 лярдів понад суму, яку потратив у минулому році.
І про нафту теж пам'ятаємо.
Вы , реально, считаете , что если Вы мне должны денег, то мне выгодно, чтобы Вы мне их не отдали ?
Потом , у нас заробитчан с каждым годом становиться все больше и они денег стали привозить тоже больше. Эти деньги они вкладывают как раз таки в реальную экономику.
Крім того є фактори, які точно не повторяться: дії ФРС (згортання заливки ринків дешевими грошима, прогнозовані чотири підвищення ставки), нафта. І газ ну вже точно не буде по 250.
«Все, что они делают последние 7 лет» — я так розумію, професіональним НБУ був лише у часи януковоща?
Февраль самый холодный и короткий месяц. Вчера дали 4 млрд.грн НДС, но это мало влияет. Также Нафтогаз, который заранее говорил что будет откупать валюту для покупки газа, подтвердил что это будет делать вместе с НБУ, не вызывая всплесков.
Кому кому, а у нас как обычно НБУ нельзя верить, который говорил недавно что откажется от выкупов постоянных, но как только ветер поменял направление из-за новостного фона — он сразу 200 млн. взял, и сегодня с самого утра в 10,00 откупил 30 млн. не давая курсу пойти ниже 28,28.
Начало месяца, многие не особо активны, и потому покупка утром от НБУ — это сигнал для участников, пора брать. Так и произошло, возможно под шумок и НафтоГаз сейчас откупает и другие импортеры энергоресурсов. Потому тут пока НБУ решил нарушить все свои обещания и далее рулить курсом, ему никак не хочет резко опускать курс, ему нужно набрать в резервы то, что он потратил, да и «высаживать» нерезов также нужно по более высокому курсу, пусть идут, с учетом больших выплат на этой неделе, хотя думаю много из этого эти наши гос.банки.
Гривна ожила немного, и вслед за ней и Евро, уже 1,1260. Сигналы от РФ идут что готовы встречаться на уровне Президентов, это успокаивает, расслабляться рано, пусть помощь в виде денег и военной техники далее к нам идет. Скоро к нам приедет Б. Джонсон (так что заказываем прически как у него :)), за короткий срок Украина в центре внимания всего мира.
Доллар 28,30 +/- 9 коп.
Евро 31,90 +/- 17 коп.
На этой панике курс резко взлетел необоснованно. А когда все опомнились — началась реальность.
А к НБУ много вопросов , почему так деньгами разбрасывается… тут зарабатывать, пылесосить по полной, нам еще деньги пригодяться в этом году.
Завершение дня рупель укрепляж на 1% гривна проседаш 0.20%.
Вот так стабилизировались.Стабилизируемся когда отматаем 2 грн назад на истерических новостях из пасольств «дружеских» и минус 1 грн когда признают как в Британии что уже давно нет никакого вируса страшилки и снимут все ограничение на передвижение.Я забыл когда в метро ездил, а там мои 8 грн еще как играют роль в экономике)И в карпаты б сьездил за свой счет.А не за бюджетную тищу которую берут с налогов.Вобщем бесит отсталость от прогресируещего мира.Джонсону респект жму руку.