Політика Нацбанку сприяла збереженню довіри до гривні та продовженню тенденції дедоларизації. Про це під час брифінгу «Валютна та монетарна політика НБУ. Підсумки та прогнози» заявив голова НБУ Кирило Шевченко.
В НБУ кажуть, що зберегли довіру українців до гривні. Доларизація впала
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Доларизація падає
«Наша політика протягом минулого року допомогла зберегти довіру до гривні, зокрема продовжилася тенденція до дедоларизації. За 2021 рік доларизація депозитів знизилась з 37% до 32%, кредитів з 37% до 28%», — заявив голова НБУ.
Дедоларизація відбулася через високі темпи зростання гривневих портфелів кредитів та депозитів в той час, як валютні портфелі зростали повільніше.
«Зростання депозитів відбулося виключно в гривні і склало 21% за минулий рік. В той час як у валюті вони залишались майже незмінними», — сказав Шевченко.
Читайте також: Доларизація депозитів зменшилася. Українці несуть гривню в банки (інфографіка)
Нагадаємо
Раніше «Мінфін»писав, що кошти суб'єктів господарювання (43%) та фізичних осіб (41%) залишаються основними джерелами фондування банківської системи. Відбувається суттєвий приплив гривневих ресурсів фізичних осіб до банківської системи.
Коментарі - 3
«Сказки венского леса».
Дедолларизация депозитов идёт благодаря валютной либерализации и увеличивающемуся оттоку капиталов в иностранной валюте.
И население,и бизнес выводят капиталы ,так как доверия нет не только к гривне,а и к государственной экономической политике.