У Нацбанку прогнозують, що безробіття у 2022 році буде знижуватись не так швидко, як очікували, а реальна зарплата в Україні зросте на 6%. Про це йдеться у інфляційному звіті регулятора.
Безробіття буде знижуватись повільніше, а зарплати зростуть на 6% — прогноз НБУ на 2022 рік
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
В Нацбанку зазначили, що безробіття надалі знижуватиметься, але його уповільнення до природного рівня (8,5%) відбудеться пізніше, ніж прогнозувалося. Зокрема, у 2022 році рівень знизиться до 9,1%, а в 2023 році — до 8,9%. За четвертий квартал 2021 року безробіття перевищувало 10%.
Ріст зарплат
Значний попит на робочу силу, а також уповільнення зниження безробіття впливатимуть на заробітну плату. За оцінками НБУ, у 2022 році вона зросте на 15,2%, але з урахуванням інфляції реальний ріст становитиме 6,1%.
У 2023 році темпи зростання номінальних заробітних плат знизяться до 10,2%, а реальних — до 4,1%, вважають в Нацбанку.
Читайте також: З 1 грудня в Україні зросли «мінімалка» та прожитковий мінімум
Що впливатиме на ринок праці
Загалом на ринок праці у цьому році впливатиме подальше зростання економіки та поліпшення ділових очікувань підприємств. Це стимулюватиме збільшення попиту на робочу силу.
Більшість підприємств збирається збільшувати кількість працівників, показало опитування НБУ.
Підтримуватиме ринок праці і продовження вакцинації, що підвищить упевненість бізнесу щодо відсутності в майбутньому карантинних обмежень.
В Нацбанку прогнозують, що на повільніше зниження відсотка безробітних в країні впливатиме посилення диспропорцій на ринку праці та триваліші ефекти від пандемії й відповідно слабше зростання економіки.
Коментарі - 4
Про це Гороховський написав у Facebook.
Гороховський переконаний, що відмова українців від придбання американських доларів допоможе зміцнити гривню.
«Перестаньмо купувати ці срані долари! Якщо почнеться війна вони не врятують нас, а якщо її не буде вони нам за такою ціною будуть тільки нагадувати про наше боягузтво і слабкість», — зазначив банкір.
За словами співзасновника мonobank, обвалена гривня вдарить по українській економіці незалежно від того, піде Росія на вторгнення в Україну чи ні.
«Буде війна чи не буде, а курс, що обвалився нижче 30 гривень за долар, так боляче вдарить по економіці й по людях, що наші „доброзичливці“ будуть в цілковитому захваті. Так вийшло, що слабка Україна вигідна всім і колективному Заходу, який забирає звідси за копійки працездатне населення і з розумним виглядом потім розповідає як нам виконувати їх інструкції й Росії, якій за всяку ціну треба пояснювати своїм громадянам, що сито жити в монархії краще, ніж вільно в банановій республіці», — написав Гороховський.
«Слабка Україна невигідна нам з вами. Тут наша Батьківщина, наша земля, тут ростуть наші діти й живуть наші батьки, тут ми радіємо і сумуємо, нікуди не хочемо їхати та нікого не збираємося боятися. Ми самі хочемо вирішувати, як нам жити та що обирати. І якщо вже ми готові зі зброєю йти та захищати свою Батьківщину і ризикувати своїм життям, то чому б нам не ризикнути найменшим — „примарною втратою на курсі“ і не підтримати самих себе», — заявив банкір.