Міністерство індустрії та інфраструктурного розвитку Казахстану оцінило загальні збитки внаслідок масових протестів у 136,8 млрд теньге ($313,6 млн). Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на «Интерфакс-Казахстан».
Влада Казахстану заявила про збитки у $313,6 мільйонів через протести
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
На Телеграм-каналі МІІР Казахстану повідомляється, що під час протестів постраждав 351 об'єкт нерухомості, зокрема 45 будівель держорганів та 306 комерційних об'єктів.
За словами міністра індустрії та інфраструктурного розвитку Каїрбека Ускенбаєва, будівлі постраждали у 8 регіонах: містах Алмати та Шимкент, а також в Алматинській, Жамбильській, Кизилординській, Атирауській, Актюбінській та Східноказахстанській областях.
Попередні дані оцінювали суму збитків у $198 мільйонів.
Читайте також: Чому через протести у Казахстані подорожчали Chevron та Exxon
Нагадаємо
Протести в Казахстані почались 2 січня. Спочатку люди виступали проти підвищення ціни на газ, але згодом протестувальники перейшли й до політичних вимог — відставки уряду й президента, повернення старої Конституції й усунення з політики «вічного» Нурсултана Назарбаєва.
Протести доволі швидко перейшли у сутички з правоохоронцями. За інформацією ЗМІ, жертви були з обох сторін.
Аби придушити протести, президент Казахстану Касим-Жоварт Токаєв запросив в країну «миротворців» з Росії, Вірменії та інших держав, які входять у ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку).
Читайте також: Казахстанські акції та бонди впали через протести
7 січня Токаєв віддав приказ стріляти по мітингувальникам без попередження.
Коментарі - 5
«Лідер „ЄС“ є офіційним членом цієї делегації, і очевидно, що його участь в дискусіях, авторитет і особливі взаємини з представниками цієї міжнародної інституції сьогодні як ніколи важливо використовувати для захисту країни. Це має розуміти і влада, якщо в неї залишилася хоч крапля здорового глузду і усвідомлення відповідальності за єдність країни», — заявила Геращенко.
«На жаль, пані Венедиктова була відсутня, депутатів прийняв її заступник», — зазначила народна депутатка.
«Також адвокати звернуться до слідчих ДБР і до суду щодо дводенного міжнародного відрядження лідера опозиції», — пише Геращенко.
«На жаль, голова В Р Руслан Стефанчук, який визнає, що Петро Порошенко є членом цієї делегації і має всі відповідні запрошення від наших партнерів, заявив, що він підпише розпорядження про відрядення відразу після дозволу слідчих чи Офісу Генпрокурора. Ми з подивом сприймаємо таку позицію керівника парламенту, і нагадуємо, що Верховна Рада — незалежний орган влади, яким не керують ані прокуратура, ані ДБР», — зауважує співголова фракції.
Вона закликала слідчі органи не блокувати політичну діяльність лідера опозиційноі партії, особливо на тлі безпекових загроз, які стоять перед Україною, і важливості боротися за підтримку країни на дипломатичному фронті.
Дипломат Костянтин Єлісєєв повідомив, що Офіс Зеленського блокує візит п’ятого президента Петра Порошенка на засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО.
«Ще один приклад, що українська влада підігрує Кремлю, гальмуючи інтеграцію в НАТО — Банкова включила до складу делегації України для участі у засіданні Міжпарламентської Ради Україна-НАТО представника ОПЗЖ, виключивши П‘ятого Президента, лідера ЄС. Хіба це не зрада? Альянс у шоці!», — зазначає Костянтин Єлісєєв.
Як відомо, Петро Порошенко отримав запрошення Парламентської асамблеї НАТО взяти участь у призначеному на 24 січня засіданні Міжпарламентської Ради Україна-НАТО.
Своєю чергою партія «Європейська солідарність» вимагає від влади припинити блокування участі Порошенка у Міжпарламентській Раді Україна-НАТО.