Вчорашній день на валютному ринку пройшов під знаком новин із Нацбанку.
Прогноз щодо долара та євро: чого чекати від валюти і чи будуть сюрпризи
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Підвищення облікової ставки до 10% річних, коригування політики регулятора щодо інтервенцій, збільшення норми резервування та ще деякі суто банківські нюанси — все це ринок вже відіграв учора в другій половині дня. І оскільки така реакція Нацбанку на продовження інфляційних процесів в Україні була очікуваною, особливого переполоху на торгах рішення НБУ не викликали.
Сьогодні торги пройдуть під впливом трьох основних факторів:
1) розрахунки з бюджетом компаній, що запізнилися зі своєчасною сплатою податків;
2) закінчення робочого тижня зі скороченням ділової активності у другій половині п'ятничної сесії;
3) певна інтрига щодо подальшої поведінки нерезидентів по ОВДП на первинному та вторинному ринках після підвищення облікової ставки.
Як і всі останні дні — самі торги пройдуть при певному тиску на курс гривні та з деяким перевищенням попиту на валюту. На нашу думку, нерезиденти продовжать плавний вихід із гривневих ОВДП, що періодично додаватиме ситуативного попиту на валюту в моменти їхнього виходу на міжбанк.
Але це вже не буде ажіотажною скупкою валюти, а перетвориться на певний постійний торг за курсом зі спробами купити долар та євро максимально дешево. Нацбанку доведеться періодично втручатися в ситуацію, і ми навіть не виключаємо сьогодні нових інтервенцій з його боку для згладжування коливань.
Проте загалом, напруження пристрастей дещо знизиться. Міжбанк продовжить повністю залежати від поведінки нерезидентів, великих місцевих гравців та НБУ. Особливих сюрпризів від котирувань на міжбанку сьогодні ми не чекаємо.
За розрахунками Мінфіну обсяги операцій на торгах у п'ятницю складуть не менше $155−220 млн при укладенні до 540−590 угод.
Курси міжбанку, за прогнозом «Мінфіну» 21 січня будуть у межах: долар — коридор 28,20−28,45 грн, євро — коридор 31,90 — 32,25 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 28,10 — 28,55 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній до 20−25 коп., а в касах банків — до 30 коп.
Євро: у банках буде широкий коридор від 31,80 до 32,40 грн при спреді до 30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору від 31,85 до 32,30 грн при спреді до 25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 28,10 — 28,30 грн і продаж 28,35 — 28,55 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,20 — 28,30 грн та продаж 28,33 — 28,38 грн.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок, в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют усіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore .
Коментарі - 22
Ну є ж люди в усьому експерти! Раніше думав що Bonv багато балакає…В нас новий лідер :)
Во-первых, в конце прошлого года в экономику вкинули кучу гривны. Её очень удачно распилили (одних только покупок газа по 2,2к когда цена уже упала до 1,2к было ярдов на 5грн) и уже вывели в оффшоры или крипту (учитывая, что доллар на Binance около 30, то гривны туда заходит много).
Во-вторых, сезонные факторы — рост энергоносителей, отдых у аграриев и т. д.
Сюда же можно добавить закуп военного утиля. Оружие из США мы покупаем за кредиты, а вот из других стран походу за бюджет, но инфа не сотка!
Естественно, продавцы сейчас выжидают по максимуму и стараются не продавать доллары. Плюс спекулянты активизировались…
При этом факторы за гривну никуда не делись. Заробитчаны в 2021 перечислили то ли 12, то ли 15 млрд. Если сюда добавить IT сектор, который по сути тоже заробитчани, но невыездные, а также то, что не удалось посчитать, получится все 20млрд.
Для сравнения, экспорт агро-продукции составил 27 млрд, но при этом у них и импорт высокий. В лучшем случае аграрии приносят 7 млрд., то есть в 3 раза меньше заробитчан.
Кстати, прошлый год был рекордным по количеству уехавших и по всем прогнозам этот год поставит новый рекорд, учитывая массовое закрытие оставшегося бизнеса, и восстановление экономик EC и РФ. То есть, в этом году будет опять рекордный приток доллара.
При этом лично я жду ещё ослабление гривны в район к 29, а уже потом укрепление.
От 20.01.2022: «Возможно передышка на 28.30 и потом далее курс будет реагировать на НДС, хотя ранее фактор НДС был нивелирован.»
Пока так и происходит, вчера и сегодня есть все шансы обойтись без НБУ. Что повлияло на такое событие: закончилась спешка у импортером и самих экспортером; после приезда Блинкена и то что он далее летит в РФ — немного успокаивает всех, что будет далее диалог по ситуации с РФ; начали выходит все с праздников и платить по счетам, в т. ч. оплачивать авансы по сделкам, рынок начинает по немного работать и включаться в раб. процесс; повышение ставки НБУ также НЕМНОГО дало свое; новые правила НБУ для банков также немного снимут спекуляции по курсу…
Цена на Газ в ЕС продолжают немного падать, ключевое чтобы не было «отскока». Нерезы все что получили в среду, уже успели откупить, сейчас только вторичные ОВГЗ продают и выходят, но как по мне ПИК страхов пройдет, если не будет новый «существенных» вбросов и действий со стороны РФ.
Доллар 28,32 +/- 5 коп.
Евро 32,12 +/- 13 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/183388/
Таку думку висловив керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин у коментарі, переданому УНІАН.
Портфель нерезидентів в ОВДП з початку 2022 року знизився на більш ніж 7,7 млрд грн і, на думку експерта, відтік збережеться. Але ключовим фактором руху стане посилення грошово-кредитної політики ФРС США.
Шевчишин зазначає, що девальваційні очікування на валютному ринку все ще домінують, що буде підтримувати покупців. Ринок чекає, коли почнуться закупівлі газу, а також сплеск активності імпортерів продуктів і товарів. Сам по собі відкат курсу буде розглядатися як можливість для покупок за більш вигідними цінами.
«Найближчим часом гривня залишиться в діапазоні 28,25−28,40 гривень за долар. Наступного тижня очікуємо рух до рівня 28,65 гривень за долар», — прогнозує Шевчишин.
с наперсточниками тяжело тягаться))