Вперше за 9 років на фондовому ринку України змінився лідер. Фондова біржа ПФТС обійшла за показниками «Перспективу». Про це повідомляє «Економічна правда».
ПФТС очолила рейтинг фондових бірж України
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Фондова біржа «Перспектива» очолювала рейтинг з 2012 року, але за результатами минулого року, вона поступилась ПФТС (Перша Фондова Торгова Система), яка є однієї з найстаріших фондових бірж України.
Як свідчать дані самої «Перспективи» минулого року обсяг торгів на біржі зріс на 7,8% до 217,1 млрд грн, але дані ПФТС виявились кращими — обсяг торгів на ній зріс на 67% до 221,5 млрд грн.
Третю сходинку зайняла «Українська біржа», яка хоча і наростила обсяги вп'ятеро, — до 13,3 млрд грн, але все одно з великим відривом відстає від ПФТС та «Перспективи».
Читайте також: Ми як сферичний кінь у вакуумі, ринку фактично немає — глава НКЦБФР
Мажоритарним акціонером ПФТС є китайська товарна біржа Bohai Commodity Exchange, якій з початку 2020 року належить 49,9% акцій біржі.
Коментарі - 3
Про це свідчать дані Державної митної служби. Ось де зе-зрада.
Згідно з даними митниці, в цілому витрати на імпорт електроенергії в Україну скоротилися до 87,34 млн дол. зі 131,6 млн дол. роком раніше.
Більша частина — 51,3%, або 44,8 млн дол., — припала на поставки з Білорусі, 29,6 млн дол. (33,9%) — зі Словаччини, 6,2 млн дол. — з Росії (7,2%) і 6,5 млн дол. (7,5%) — з інших країн.
При цьому роком раніше основними джерелами витрат на покупку електрики були Словаччина та Угорщина. Білорусь у 2020 році становила тільки 9% витрат на електрику, а в Росії електроенергія не закуповувалася взагалі.
Крім того, повідомляється, що Україна за підсумками 2021 року на 8,3% скоротила виторг від постачання електроенергії в інші країни, отримавши 256,9 млн дол.