Україна за відсутності додаткових потрясінь може пройти друге півріччя 2022 року без термінового укладання нової програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Україна може пройти цей рік без нової програми з МВФ — Гетманцев
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Без потрясінь
«Якщо не буде жодних потрясінь, я б не бачив якихось проблем з обслуговуванням держборгу у 2022 році та виконанням наших зобов'язань — таких проблем, які змушували б прямо завтра укладати нову програму з МВФ», — сказав депутат.
«Ми повинні подискутувати щодо умов цієї програми та укласти угоду на вигідних для нас умовах», — додав Гетманцев.
Водночас голова комітету висловив упевненість в отриманні ще двох траншів по $700 млн у рамках поточної програми stand-by, дія якої завершується влітку цього року.
Читайте також: Після закінчення програми stand-by Україна продовжить роботу з МВФ — Шмигаль
«Якщо ціна газу залишатиметься такою, то я впевнений, що ми продовжуватимемо стримувати ціни на газ. Повернімося до цього питання у травні-червні», — додав Гетманцев.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що за словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля Україна має намір продовжити роботу з МВФ після закінчення програми stand-by.
Нагадаємо, що за програмою stand-by Україна має отримати від МВФ $5 мільярдів. Перший транш ($2,1 млрд) надійшов у 2020 році, а потім відбулась затримка через те, що Україна не виконала умови надання кредиту.
Лише в листопаді 2021 року надійшов другий транш у розмірі $699 млн. До речі, ці кошти Україна витратила ще до Нового року.
Коментарі - 14
Поточну ситуацію на валютному ринку України він називає прямим наслідком геополітичних процесів, в які втягнуто нашу державу.
При цьому Пендзин звертає увагу, що гривневий борг країни по ОВДП сягає сотень мільярдів гривень.
«Наразі більшість іноземців продовжують тримати ОВДП, продають їх лише найбільш вразливі інвестори, більш уразливі перед панікою. Але якщо почнуться якісь несподівані неприємні процеси — тоді ситуація може різко погіршати. Хоча я не вірю у військове вторгнення, бо Росія приходить лише туди, де її чекають. Як це було у Криму, на Донбасі. Але Росію сьогодні не чекають, скажімо, в Чернігові, не чекають у Києві. Тут Росія у разі нападу наразиться на серйозний супротив і партизанську війну. І вони це розуміють», — переконаний експерт.