Інвестори почали розпродувати бонди китайських забудовників на тлі побоювань через наявність у девелопера Logan Group прихованих боргових зобов'язань. Про це повідомляє Bloomberg.
Інвестори розпродують бонди китайських забудовників
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіна»: головні фінансові новини
Падіння Logan
Облігації Logan з датою погашення в 2023 році впали до рекордно низького рівня $0,63 після того, як стало відомо про потенційну наявність у компанії непогашених зобов'язань на суму до $812 млн.
Читайте також: Криза набирає обертів: у Китаї ще один забудовник наближається до дефолту
Передісторія
Раніше «Мінфін» писав, що новина про ймовірний дефолт ще одного забудовника посилила стурбованість ринків щодо кризи гіганта нерухомості Evergrande. Фондовий ринок уже відреагував на падіння акції цього сектора.
На початку жовтня інша компанія Fantasia Holdings Group оголосила про дефолт за доларовими облігаціями, хоча раніше Народний банк Китаю заявив, що Evergrande — це унікальний випадок, а більшість забудовників країни перебувають у стабільному стані.
Коментарі - 2
Головною геополітичною новиною тижня, що минає, були заворушення в Казахстані та введення в країну сил Організації договору про колективну безпеку. Як ці події позначилися на українській економіці розмірковують експерти Київської школи економіки.
Прямими наслідками дестабілізації будуть зміна ціни на нафтовий газ, перебалансування постачання LPG. У Казахстані газ здорожчав у нашому еквіваленті з 3,25 грн/л до 5 грн/л. Його намагатимуться притримати, тобто Україна отримуватиме менше.
Виступ Токаєва та призначення нового прем'єра країни суттєво вплине на інвестиційні амбіції банку Kaspi. Він нещодавно виходив на український ринок і купував БТАбанк і мав наміри купити «Розетку».
Здорожчають продукти, щонайменше картопля, морква і велика й дрібна рогата худоба, бо Казахстан обмежив експорт цих продуктів.
Проте експерти вказують і на неочевидні наслідки: на фоні активізації зовнішніх загроз українці стають все більше прихильними до НАТО. Події в Казахстані, Білорусі, нарощування військової присутності Росії біля українських кордонів змушують все більше громадян схилятися до необхідності вступу до Альянсу. Таких стало 40% за результатами опитування Інституту соціології при Академії наук.
У результаті українські єврооблігації втрачають в ціні щогодини. Фактично Україна втратила доступ до міжнарожних фінансових ринків. Якщо минулого року планувалося залучити $2 млрд для фінансування бюджету 2022-го, то зараз годі говорити про позики на ринкових умовах.
Якщо геополітичний ризик суттєво не знизиться, то Мінфін зможе позичати тільки в МВФ».
Ціна найбільш «коротких» паперів із погашенням цього року втратила 2,8%, згідно з котируваннями в агентстві Bloomberg. Ставка за ними підскочила до майже 20%.
Залишається сподіватися, що це була паніка одного дня, яка з початку наступного тижня зійде нанівець.