Аналітики Bank of America підвищили рекомендації щодо єврооблігацій України до «вище ринку» з «відповідають ринку» після останніх переговорів президентів РФ та США, а також покращення фундаментальних показників завдяки прогресу з МВФ та бюджетної консолідації. Про це передає Інтерфакс-Україна.
Bank of America покращив рекомендації для євробондів України на фоні падіння котирувань
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Аналітики очікують, що при збереженні суверенітету за підсумками ескалації конфлікту на сході країни Україна може отримати збільшену економічну, фінансову та військову допомогу від США, ЄС та МВФ, як і у 2014 році, що має забезпечити стійкість існуючого боргу.
Водночас вони очікують, що будь-яке фактичне військове протистояння, ймовірно, призведе до короткострокового, але значного розпродажу українських активів.
Передісторія
Раніше «Мінфін» повідомляв, що чергові войовничі заяви представників Росії призвели до падіння котирувань єврооблігацій України у четвер на 2−4,7% (залежно від терміну погашення), внаслідок чого ставки до погашення майже всіх паперів перевищили 10% річних.
Читайте також: Котирування єврооблігацій України впали. Причина — заяви представників Росії
Ціна найбільш «коротких» паперів із погашенням цього року втратила 2%, унаслідок чого ставка за ними підскочила з 10,6% до 14,25%.
Єврооблігації з погашенням у 2023 році знизилися в ціні на 2,9%, що призвело до зростання дохідності приблизно з 10% до 12,2%. У результаті тепер ставки цих доларових паперів вищі, ніж аналогічних за термінами гривневих облігацій внутрішньої держпозики.
Коментарі - 2
Про це повідомляє телеканал CNN з посиланням на посадовця США.
За його словами, США мають докази, що російські оперативники проходять підготовку для ведення війни в межах міста і застосування вибухових пристроїв з метою здійснення підривних дій проти маріонеткових сил Росії.
Це твердження повторює заяву Головного управління розвідки Міністерства оборони України, у якому йшлося про те, що спеціальні сили РФ готують провокації проти російських сил, аби звинуватити Україну.
Раніше радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Росія може сфабрикувати передумови для вторгнення в Україну.
У коментарі CNN джерело повідомило, що адміністрація президента США Джо Байдена вважає, що Росія може готуватися до вторгнення в Україну, яке «може призвести до широкомасштабних порушень прав людини і воєнних злочинів, якщо дипломатія зазнає краху, аби задовольнити їхні цілі».
«Російські військові планують розпочати цю діяльність за декілька тижнів до воєнного вторгнення, яке може розпочатися між серединою січня і серединою лютого», — сказав посадовець США.
За його словами, такий сценарій спостерігався у Криму у 2014 році.