НБУ розширює можливості для проведення операцій на платіжному та фінансових ринках. З 15 січня регулятор дозволяє резидентам купувати за валюту на вторинному ринку ОВДП у інвесткомпаній. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.
14 січня 2022, 17:13
Нацбанк дозволив купувати ОВДП на вторинному ринку за валюту у інвесткомпаній
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Національний банк розширює коло посередників, з якими резиденти можуть здійснювати розрахунки в іноземній валюті на вторинному ринку ОВДП, небанківськими установами — інвестиційними фірмами.
«Відповідний крок дасть змогу забезпечити рівні умови для учасників вторинного ринку ОВДП, посилити конкуренцію між ними, розширити можливості для роздрібних інвесторів і загалом сприятиме підвищенню ліквідності ринку державних цінних паперів», повідомляє пресслужба регулятора.
Раніше такі операції можна було здійснювати лише з банками.
Читайте також: Кожен третій читач «Мінфіну» хоче інвестувати в ОВДП, але не знає як — опитування
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 7
ЗАМЕЩЕНИЕ национальной валюты в расчётных операциях между резидентами и есть признаками ДОЛЛАРИЗАЦИИ.
К тому же,таким своим решением НБУ нарушает Конституцию Украины ,потому что разрешает субъектам экономики — резидентам — расчёты в иностранной валюте.
Это сравнимо с тем, что у меня есть доллары и я их кладу на долларовый депозит без конвертации в гривны.
весь мир так работает, а у Коляды зрада
Грошовою одиницею України є гривня, що дорівнює 100 копійкам.
Випуск та обіг на території України інших грошових одиниць і використання грошових сурогатів як засобу платежу забороняються.
Стаття 35. Обіг банкнот і монет
Гривня (банкноти і монети) як національна валюта є єдиним законним платіжним засобом на території України,приймається усіма фізичними і юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
Вот поэтому вы не можете купить за доллары долларовые ОВГЗ.