Слідчий суддя наклав арешт на 100 % статутного капіталу Першого київського машинобудівного заводу («Більшовик»). Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
Суд арештував 100% акцій заводу «Більшовик»
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Причина арешту
Відповідне рішення суд ухвалив за клопотанням ДБР в рамках розслідування кримінального провадження щодо можливого зловживання службових осіб Фонду держмайна України під час приватизації Першого київського машинобудівного заводу 27 жовтня 2021 року (до 2018 року завод «Більшовик»).
У Бюро заявили, що наразі слідчі встановлюють усі обставини незаконного відчуження вказаного заводу з державної власності за заниженою вартістю. Це завдало економічних збитків державним інтересам.
«Експертизою встановлено, що звіт про оцінку майна, який використано для визначення вартості акцій заводу, не відповідає вимогам законодавства. Це могло негативно вплинути на достовірність такої оцінки», — ідеться повідомленні.
Читайте також: Завод «Більшовик» пішов «з молотка» за 1,4 мільярда
Тому 11 січня 2022 року слідчий суддя за клопотанням сторони обвинувачення наклав арешт на 100 % статутного капіталу Першого київського машинобудівного заводу з метою збереження вказаного речового доказу, підкреслили в ДБР.
Досудове розслідування триває.
Передісторія
27 жовтня 2021 року за участю трьох претендентів відбувся аукціон з продажу пакета акцій АТ «Перший київський машинобудівний завод». Стартова ціна 100% пакета становила 1,389 млн грн.
За даними Фонду державного майна, за результатами проведення торгівостаточна вартість об'єкта сягнула 1,429 млн грн.
Як писала ЄП, бізнесмен Василь Хмельницький підтвердив, що є співінвестором придбання «Першого київського машинобудівного заводу». Територію заводу буде перебудовано.
Разом із Хмельницьким співвласником активів заводу став власник компанії «А-Девелопмент» Олексій Баранов.
Коментарі - 16
Слава ДБР , Слава зеленскому , Слава Малороссии !
Про це в коментарі для видання РБК-Україна розповів головний експерт State Watch Олександр Лємєнов.
«Фактично, ДБР однією рукою погоджує приватизацію ПКМЗ, а іншою — намагається її зірвати. Тож тепер ці заяви виглядають не як захист економічних інтересів держави, а як банальна спроба в останній момент вибити з переможця „фінансові бонуси“.
Подібні абсурдні дії представників цього органу правопорядку — черговий удар по українському інвестклімату, який і так знаходиться на рівні плінтусу», — вважає Лємєнов.
Окрім цього, представник Державного бюро розслідувань входив до складу міжвідомчої комісії, що погоджувала умови приватизації та стартову вартість АТ «ПКМЗ».
Участь представника ДБР в роботі міжвідомчої комісії, що затверджувала умови та ціну приватизації 100% активів АТ «ПКМЗ» підтверджується документами, оприлюдненими на сайті Фонду державного майна України.
«Дії силовиків у ситуації з „Більшовиком“ викликають купу запитань. Проте найголовніше це те, що уповноважений представник ДБР входив до складу аукціонної комісії з приватизації активів АТ „ПКМЗ“, був присутнім на засіданні і погодив вартість підприємства, та умови приватизації заводу», — додав експерт.
27 жовтня 2021 року відбувся аукціон з приватизації 100% акцій АТ «ПКМЗ». Переможцем торгів стало ТОВ «Дженерал Комерс», фінальна вартість приватизації активу склала 1,43 млрд грн.
Пізніше, 29 грудня 2021 року, Антимонопольний комітет України своїм рішенням дозволив приватизацію активів підприємства.
Раніше Фонд держмайна повідомив про надходження коштів за реалізацію підприємства до державного бюджету.
Експерт: дії ДБР щодо «Більшовика» — черговий удар по українському інвестклімату.
покупатель понял что переплатил. Занесли портнову чемоданчик — и ДБР расследует дело. Тот конкурс отменен.
Через месяц обьявят новый — и новая компания ТОВ «Дженерал Комерс-2» купит завод уже не за 1,43 млрд грн. , а за 0,43 млрд грн.
Профит.
Інструкція від «Цитрусу»: як рейдернути бізнес в Україні.
https://www.unian.ua/economics/other/instrukciya-vid-citrusa-yak-reydernuti-biznes-v-ukrajini-ostanni-novini-11669368.html
ну посмотритрите потом — почем его на повторном аукционе продадут.
Повторные аукционы — и цена совсем другая.
https://delo.ua/politics/zavod-elektronmas-kupil-deputat-kievsoveta-balenko-po-snizennoi-v-dva-raza-cene-forbes-392238/?utm_medium=referral&utm_source=kurs_com_ua&utm_campaign=you_can_get_more