Зростаюча кореляція між акціями та криптовалютами створює ризики для фінансової стабільності дружньо налаштованих до цифрових активів країн. Такий висновок міститься у звіті економістів МВФ, пише forklog.
МВФ попередив про ризики «зараження» ринків акцій та біткоїну
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що кажуть у МВФ
Експерти зазначили, що посилення цінової узгодженості двох класів активів зросло за умов пандемії коронавірусу. З моменту її початку все більше інвесторів стали додавати криптовалюти в портфель через їхнє сприйняття як хедж від падіння акцій, підкреслили фахівці.
#Crypto and stocks now moving much more in tandem. New IMF Research shows how this raises risks до фінансової stability. See #IMFblog for more. https://t.co/B5h2x4XqzL pic.twitter.com/tcuU3cbwgR
— IMF (@IMFNews) January 12, 2022
«Зростаюча кореляція та вторинні ефекти між крипто- та фондовими ринками […] дозволяють передавати потрясіння, які можуть підірвати фінансову стабільність. Наш аналіз показав, що цифрові активи більше не перебувають на периферії фінансової системи», — наголошується у звіті.
Побічні ефекти, як правило, посилюються в періоди волатильності. Наприклад, під час потрясінь на ринку у березні 2020 року чи під час різких коливань на криптовалютному ринку на початку 2021 року.
Експерти підрахували, що кореляція між біткоїном та індексом S&P 500 у 2020−2021 роках досягла 0,36. У 2017−2019 роках показник не перевищував 0,01.
Дані: МВФ.
Аналітики з Kaiko оцінили кореляцію між біткоїном та індексом S&P 500 у середньому за останні 30 днів у 0,61, між цифровим золотом та індексом Nasdaq Composite — у 0,58. Значення досягли максимуму з липня 2020 року.
Фахівці з МВФ підкреслили, що є взаємозв'язок між ціновим рухом і ринками акцій країн з економікою, що розвивається. Кореляція з індексом MSCI EM на горизонті 2020−2021 становила 0,34. Показник виріс у 17 разів у порівнянні з попереднім звітним періодом.
Автори закликали до створення глобальної нормативно-правової бази для пом'якшення такої загрози.
Читайте також: Сім простих правил, що допоможуть знизити ризики інвестицій в акції
Вони наголосили, що документ має включати вимоги до банків щодо їхнього доступу та взаємодії з новим класом активів. Для моніторингу швидкого розвитку криптоекосистеми та розуміння супутніх ризиків необхідно закрити прогалини в анонімності криптовалют та обмеження глобальних стандартів.
Нагадаємо
У травні 2021 року аналітики з DBS виявили, що кореляція між біткоїном та ф'ючерсами на індекс S&P 500 збільшується після посилення цінових коливань першої криптовалюти.
У жовтні експерти з MSCI попередили про вплив криптовалют на динаміку портфелів цінних паперів.
Читайте також: Фондовий ринок трясе, що буде далі
Коментарі - 17
«необхідно закрити прогалини в анонімності криптовалют» — так, так. Потрібно зробити так, щоб при продажі криптовалюти платити 18% прибутково податку, і 1,5% військовий збір.
Люди никак не поймут, что крипта это не акции и облигации, которые нельзя вывести с биржи и всё делается через брокера, крипта — это вещь в себе!
При отриманні доходів від продажу фізособою особистих б/у речей теж потрібно сплачувати податки. Причому не має значення що айфон Ви купили за 30000, а продати за 10000…
По Ваших картах податкова може порахувати всі надходження за останні три роки, і запитати про походження коштів.
Згідно нових змін, навіть за продану с/г продукцію з власного городу прийдеться пластити ПДФО, якщо вартість такої перевищуватиме 12 мінімальних зп.
Так чому ж всі повинні платити ПДФО, а ті хто отримує дохід від криптовалюти не повинні?
«Вы наверное там к кормушке присосались» — зовсім ні. Просто приходилося читати податковий кодекс.