За результатами 2021 року, оренда державного майна принесла до скарбниці 1,62 млрд грн, що є рекордом з надходжень за всі роки незалежності України. Про це повідомив Голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко.
Абсолютний рекорд за 30 років: оренда держмайна принесла в 2021 році 1,62 мільярда
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Абсолютний рекорд
«Перехід до прозорих аукціонів оренди та розкриття всієї інформації про доступні об‘єкти дозволилили суттєво підвищити ефективність використання державних активів та забезпечити рекордні надходження до держбюджету. Показник — 1,62 млрд грн — є абсолютним рекордом за 30 років», — підкреслив Сенниченко.
За словами очільника ФДМУ, такий результат став можливим завдяки повному розкриттю всієї інформації про об'єкти оренди, а також прозорому механізму торгів, що забезпечило відновлення довіри інвесторів до держави.
У 2021 році Фондом держмайна було укладено 4700 нових договорів оренди на загальну суму в 542,4 млн грн.
Окрім того, завдяки запровадженню Фондом держмайна гнучкої системи орендних пільг для малого та середнього бізнесу, який потерпає від карантинних обмежень, орендарі зберегли 160 млн грн.
Коментарі - 3
Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.
«Зростання ВВП України у 2021 році складе, за попередніми оцінками, 3,2%, що не компенсує падіння економічної активності у 2020 році (-4,0% за рік). Це також нижче за відповідні показники у сусідніх країнах регіону Східної Європи. Лише 10,1% ВВП припадає на інвестиції», — зазначив Данилишин.
Глава Ради НБУ також підкреслив, що відновлення промислового виробництва також відбувається в масштабах менших, ніж падіння у 2020 році: за 11 місяців 2021 року приріст склав всього 1,3% проти падіння на 4,5% у 2020 році. При цьому, менше ніж 2% капітальних інвестицій промислових підприємств здійснювалося за рахунок кредитів українських банків.