З цього понеділка починається практично останній повноцінний тиждень на валютному міжбанку, тому що низка різдвяних та новорічних свят вносить свої корективи у поведінку всіх учасників фінансового ринку, а також інвесторів в українські ОВДП.
Курс долара та євро у понеділок: чекаємо на чергові сюрпризи
Нерезидентам треба встигнути не тільки провести всі свої операції на вторинному ринку, а також остаточно визначитися — чи активно вони купуватимуть гривневі облігації завтра на аукціоні Мінфіну України. Або ж вирішити віддати перевагу продовженню торгів по прибутковості з чиновниками цього відомства і вже особливо не поспішати зі своїми вкладеннями у найближчий час.
За нашими даними, більшість із них воліє ще почекати до січня, сподіваючись на подальше зростання прибутковості українських паперів. Поведінка іноземців на фондовому ринку в ці дні багато в чому формуватиме і тренд за курсом долара на торгах.
Але в першу чергу на курс впливатиме поведінка найбільших місцевих компаній у період закриття року. Сьогодні ті, хто запізнився з них, ще розраховуватимуться з бюджетом по податках. Але вже ближче до кінця тижня почнуться виплати відшкодувань ПДВ експортерам, а також операції компаній щодо завершення року.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний зстосунок, в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют усіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore .
Часу на розрахунки вже залишається у всіх дуже мало і це відбиватиметься на статистиці торгів. Наприклад, сьогодні Мінфін прогнозує обсяг операцій на суму в межах $160−240 млн при здійсненні від 470 до 650 угод. І така активність на міжбанку вже буде майже весь цей тиждень.
Нацбанку доведеться періодично гасити пожежі на торгах за рахунок проведення інтервенцій, оскільки перекоси попиту та пропозиції на ринку будуть значними. Як і весь останній час — цінники регулятора з цих операцій на валютному ринку — стануть головним курсовим орієнтиром для всіх учасників торгів.
По євро співвідношення пари євро/долар продовжить тішити спекулянтів, тому що стрибки цієї пари в межах широкого коридору від 1,1235 до 1,13 сьогодні продовжуватимуться. Отже, місцеві спекулянти зароблятимуть як за рахунок коливань самої пари євро/долар на міжнародних ринках, так і на курсі євро щодо гривні.
Крім цього, дещо розширився коридор на готівковому ринку з євровалюти, що дозволить спекулянтам додатково грати і на різниці готівкового та безготівкового курсів євро.
Цейтнот за часом у більшості клієнтів у поєднанні зі збільшенням ситуативних перекосів між попитом та пропозицією по валюті при виході на ринок найбільших гравців — створює досить серйозну напругу на валютному міжбанку і загрожує сюрпризами по курсу найближчими днями. Причому більшість учасників ринку налаштовані на подальшу девальвацію гривні.
Курси міжбанку, за прогнозом «Мінфіну» 20 грудня будуть у межах: долар — коридор 27,20 — 27,38 грн, євро — коридор 30,55 — 30,90 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 27,00 — 27,40 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах 15−20 коп., а в касах банків 20−25 коп.
Євро: у банках коридор від 30,40 до 31,10 грн при спреді до 25−30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору від 30,45 до 30,90 грн при спреді до 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,00 — 27,22 грн і продаж 27,27 — 27,40 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,10 — 27,18 грн та продаж 27,20 — 27,25 грн.
Коментарі - 17
19 декабря 2021.
Кем ранее был? :)
Пока нет обновл. инфо по остаткам, но похоже гривны много пока на межбанке. На наличном наоборот продажа была 27,17−27,20. Пока тянут на 27,30 на межбанке, спрос есть на валюту.
Эта неделя почти финальная, следующий понедельник выходной, и многие на след. недели уже уйдут отдыхать. Потому спешка идет по закрытию вал.контрактов.
И по гривне это не предел, еще УкрАвтоДор будет много валюты спускать в конце месяца.
Евро не долго держалось 1,13+, упало до 1,124, сейчас выше.
Доллар 27,27 +/ 6 коп. Должны ниже 27,30 пойти как все накупят валюты к 27,25.
Евро 30,73 +/- 15 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/180358/
Интересное начнётся уже с 10 января. Сейчас все кому ни лень пророчат Украине энергетический кризис. Как минимум он проявит себя в очередном витке инфляции, потому что для бизнеса рост тарифов — это уже инфа сотка. Как максимум можем получить серьёзную аварию в работающих на пределе системах 50-ти летней давности. И это не столько про АЭС, сколько про газовые хранилища.
Ви пишите постiйно цікаві прогнози. Слiдкую два роки за Вами, прогнози різні(буває збуваются буває ні) постiйно.
Продовжуйте й далі, майтесь, це Ваше.
Один з небагатьох адекватних
Вы пишите постоянно интересные прогнозы. Слежу за Вами три года. Прогнозы разные: что-то сбывается, что-то — нет (как и у всех; даже Михаил Кухарь ошибся, вероятность чего стремилась к нулю :). Продолжайте и дальше.
Один из множества адекватных. Не клон.
Як розповів «Сьогодні» аналітик компанії Esperio Олександр Болтян, перші два місяці 2022 року будуть волатильними і можливе падіння гривні до 28−28,5 грн за долар.
Він вважає, що прогнози щодо розвитку ситуації для валютного ринку з погляду відносин між Україною та імпортерами енергоресурсів будуть ключовими для розуміння того, чи піде гривня вище 40 за долар.
«Орієнтир девальвації на 100% і більш очевидний, оскільки що у нас уже була схожа ситуація у 2014−2015 роках. Тобто ми допускаємо помірну девальвацію до рівня 28−28,5 грн за долар та негативний сценарій — це девальвацію до рівня 40 грн за долар», — зазначає експерт.
Він вважає, що інвестиційна привабливість України через геополітичні ризики буде низькою протягом усього року.
«Вже зараз ми бачимо, що різні агенції включають ситуацію навколо України до низки найбільших ризиків світової стабільності наступного року. Серед таких самих факторів штам коронавірусу „Омікрон“ та нестабільна ситуація навколо Тайваню», — каже Олександр Болтян.
На його думку, оптимістичних прогнозів зростання української гривні 2022 року наразі немає. Тому експерт рекомендує українцям уважно поставитися до перспективи падіння гривні і, можливо, не брати кредити найближчим часом, не посилювати боргові зобов’язання, а також підготуватися до інфляційного тиску.