Група ICU прогнозує, що у 2021 році зростання ВВП України складе 2,9%, а у 2022 році — 3,2%. Про це повідомив голова департаменту макроекономічних досліджень групи Віталій Ваврищук під час презентації макроекономічного прогнозу групи, пише НВ.
Група ICU погіршила прогноз зростання ВВП України у 2021 році
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Прогноз погіршено
Група ICU погіршила прогноз зростання ВВП України у 2021 році до 2,9% з 5,2% у весняному прогнозі.
«З одного боку, ми бачимо, що українська економіка стала набагато стійкішою і фундаментально міцнішою, більш платоспроможною. З іншого боку, ми бачимо певні тенденції, які насторожують. Це дуже різке уповільнення економічного зростання і прискорення інфляції», — заявив він.
Читайте також: За підсумками року інфляція не перевищить 10% — міністр фінансів
За оцінкою ICU, економіка здоровіша, але занадто повільна. Ваврищук відзначив, що зростання лише на 2,9% у 2021 році є значно нижчим ніж прогнози, які озвучувалися на початку року.
«Найгірше, що в 2022 рік ми будемо входити теж з дуже низькими темпами, на дуже низьких оборотах. Принаймні, я не бачу якихось драйверів, які могли б прискорити економіку протягом наступних двох кварталів», — сказав Ваврищук.
Читайте також: Держстат поліпшив оцінку зростання ВВП України в другому кварталі 2021
За його словами, внутрішній попит традиційно був ключовим фактором економічного зростання, але він, ймовірно, буде уповільнюватися у 2022 році, тому що зростає інфляція, в результаті реальні доходи будуть зростати меншими темпами.
В реальному вимірі український експорт у 2021 році не зріс попри те, що ціни на зовнішніх ринках на ключові товари українського експорту були надзвичайно сприятливими.
Читайте також: МВФ знову погіршив прогноз зростання ВВП України в 2021 році
ICU прогнозує, що поточна облікова ставка на рівні 9% буде залишатися незмінною як мінімум до кінця третього кварталу 2022 року.
За даними Держстату, у 2020 році падіння ВВП України становило 4%.
Коментарі - 4
З середини місяця на гривню стало тиснути загострення ситуації на українсько-російському кордоні. Варто відзначити, що цей геополітичний ризик бив не тільки по гривні, на його тлі російський рубль знизився до долара ще сильніше. Ближче до кінця місяця прийшла загальна біда для більшості валют країн, що розвиваються — ризики від появи нового південноафриканського штаму коронавірусу «Омікрон».
«Якщо в грудні ризики військового конфлікту не знизяться, інвестори продовжать втечу з країни й гривня може продовжити своє падіння. До кінця місяця долар може торгуватися в діапазоні 27,8−28,3 грн/дол., євро — в діапазоні 30,5 — 31,1 грн/євро», — прогнозує аналітик.
Досить непогано, могло бути гірше..