В Україні вже понад 250 тисяч ФОПів, які працюють у сфері IT. За рік їхня кількість зросла на 50 тис. Скільки цього року було розміщено вакансій для таких спеціалістів та які компанії найактивніше шукали їх, розповів у своєму дослідженні портал DOU. «Мінфін» обрав головне.
Понад 100 тис. вакансій за рік: яких IT-спеціалістів шукають в Україні і скільки платять
Вдвічі більше вакансій, ніж у 2020-му
Цього року на DOU опубліковано понад 112 тисяч вакансій. Це майже вдвічі більше, ніж у 2020-му. Але варто нагадати, що тоді усіх застала ковідна криза, яка суттєво вплинула на ринок.
У середньому в кожній категорії кількість вакансій збільшилася вдвічі. Але цікаво, що є декілька категорій, де бачимо надзвичайне зростання. Наприклад, у HR втричі більше опубліковано вакансій: з 1767 торік до понад 5 тисяч цього року. Тому не варто дивуватися, що вам можуть траплятися не дуже професійні рекрутери. Найімовірніше, зараз туди входить багато початківців. У категоріях Flutter і Big Data у чотири рази більше вакансій, якщо порівняти з минулим роком.
Зі зростанням кількості вакансій знижувалася і кількість відгуків. «Перегрітість» ринку індустрія відчуває останні років 10, але, схоже, цього року всі зрозуміли, що таке справжній дефіцит спеціалістів.
5 тисяч компаній шукають робітників
У першій половині року топ-50 найбільших ІТ-компаній зріс на 10 тисяч спеціалістів. Більшість компаній демонстрували рекордний найм.
В Україну зайшли з R&D-офісами Lyft і Glovo. І весь рік ми чули про гучні угоди, великі інвестиції та навіть дочекалися виходу GitLab на IPO.
Загалом на DOU понад п’ять тисяч компаній опублікували принаймні одну вакансію у 2021-му. Три компанії розмістили понад дві тисячі вакансій цього року: Intellias, Ciklum, Genesis.
Зарплатну стелю пробили
Протягом року до нас долітали поодинокі топіки від Djinni про нову «стелю», спочатку $8 тис. навесні, далі $10 тис, а потім взагалі $12 тис. у Tech Lead/Solution Architect. Проте хто б що не казав, але поки навіть $5 тис. — це рідкісний звір в українському ІТ.
Читайте також: Зарплата на вимогу: коли цей сервіс буде в Україні
Згідно з літнім зарплатним опитуванням, понад $5 тис. отримують трохи більше як 10% спеціалістів.
Роботу шукали через рекомендації, LinkedIn та Djinni
Уже п’ятий рік поспіль портал дізнається в ІТ-спеціалістів, як вони шукають роботу. У топі залишаються рекомендації друзів і колег. Але частка LinkedIn і Djinni продовжує зростати.
Більшість ІТ-спеціалістів стежать за вакансіями, відгукуються на них або спілкуються з рекрутерами, навіть якщо не планують змінювати роботу. Серед ІТ-спеціалістів, які нині працюють і не шукають нову роботу, половина не проти змінити її, якщо їм запропонують щось цікаве.
Усе ще вдома
Влітку відбулось опитування щодо карантину. Тренд на ремоут цього року нікуди не зник: більшість ІТ-фахівців працюють з дому і переважно задоволені цим. Цікаво, що кількість задоволених ремоутом зросла майже вдвічі, якщо порівнювати з 2020 роком. Люди остаточно звикли до віддаленого формату. Хоча проблеми все ще залишаються: серед них овертайми, брак комунікації, а також зменшення фізичної активності через карантин.
Компанії також не поспішають в офіси. 48% вакансій на DOU було опубліковано у категорії «Віддалено».
Читайте також: Техніка молоді: як українська школа робототехніки отримала визнання у Європі
Окрім карантину, багато обговорень було навколо вакцинації. Станом на листопад, майже 70% фахівців в ІТ були вакциновані двома дозами. В компаніях нам також підтвердили, що активно щеплюють співробітників.
Коментарі - 3