Передноворічний ажіотаж створює всі умови для того, щоб витратити багато грошей.
Як зберегти сімейний бюджет і не виявити від'ємного балансу на рахунку до середини січня, розповів РБК. «Мінфін» публікує ключові тези.
Як не піти в мінус на новорічні свята: 8 простих правил
Доходи і витрати
Щоб не допустити надмірних витрат, насамперед потрібно оцифрувати весь «масштаб лиха».
Перший крок — скласти список витрат:
- скільки коштуватиме стіл;
- скільки коштуватимуть подарунки;
- скільки коштуватиме новий одяг;
- скільки планується витратити за свята на поїздки, ресторани, кафе, дозвілля тощо.
Другий крок у плануванні святкового бюджету — оцінити, скільки зараз є накопичень, чи вистачає їх на заплановані витрати. Якщо виявиться, що наявні гроші витратяться повністю або їх не вистачить, треба терміново починати відкладати.
Слідування бюджету дозволить уникнути незапланованих витрат, не кажучи вже про оформлення кредитів або використання кредитних карток. Заощадити на святкуванні допоможе дотримання декількох простих правил.
Проста економія
Скласти wishlist подарунків
Істотна частина новорічного бюджету йде на подарунки. Згідно з опитуваннями, найбажаніший подарунок для 53% — гроші, але подарувати їх збираються лише 22%. На другому місці у чоловіків — розумні аксесуари (22%), а у жінок — косметика та парфумерія (41%). Однак ймовірність помилитися при виборі подарунка досить висока, тому що складно точно вгадати марку, бренд, а у випадках із гаджетами — конкретну модель.
Найраціональніший вихід із ситуації, хоча поки що і не дуже популярний — складання wishlist. По суті, це аналог листа Діду Морозу, в якому людина відзначає, що буде рада виявити під ялинкою. Хорошим тоном вважається складати такий список із речей різної вартості, щоб дарувальник міг обрати безболісний варіант, виходячи зі своїх фінансових можливостей.
Не купувати зайве та марне
Якщо не вдається вкласти витрати на свята у бюджет, відсікайте те, без чого можна обійтися.
Зустрічати Новий рік у новому одязі не обов'язково
Нове вбрання для зустрічі Нового року, яке потім вдягається вкрай рідко або взагалі раз на рік, можна замінити одним яскравим недорогим аксесуаром.
Читайте також: Школа трейдингу: Психологія торгівлі, або чому варто контролювати емоції
Святковий стіл зробити легким
Замість безлічі різносолів приготувати один-два салати, доповнити стіл мандаринами та шампанським. Гарячу страву вночі мало хто може подужати, до випічки найчастіше справа не доходить.
Дорогі подарунки замінити на радісні
Можна дарувати враження, а не занадто дорогі подарунки. Наприклад, якщо відзначаєте Новий рік компанією, то можна покликати всіх на квест, ковзанку, в кіно або замовити спільну фотосесію, а не дарувати кожному щось окреме. Не варто дарувати пластикові або керамічні фігурки — символу року, які потім припадають пилом на полицях. Той самий символ року у вигляді пряника або шоколадної фігурки буде практичнішим.
Дорогі розваги поза домом замінити на безкоштовні
У кожному місті точно встановлена ялинка і найчастіше біля неї проводять святкові заходи. Різні майстер-класи та свята для дітей можуть проводитись і в торгових центрах, кафе та інших громадських місцях.
Зустріти Новий рік удома, а в подорож поїхати згодом
Останніми днями грудня ціни на авіаквитки, проживання в готелях, поїздки на таксі підвищуються вдвічі-втричі. Але зустрічати Новий рік у новому місці зовсім не обов'язково, вже через декілька днів тим, хто любить подорожувати, можна буде зробити це значно дешевше.
Читайте також: ЄС не пускатиме невакцинованих туристів з 1 березня
Об'єднати зусилля
Влаштувати сезон походів один до одного в гості — чудовий варіант наповнити новорічні канікули приємними зустрічами та при цьому заощадити. На період новорічного марафону сім'ї, що беруть участь у ньому, можуть скласти загальне меню та розподілити, хто що готує чи купує. Так буде легше підготуватися і з точки зору фізичного навантаження, і фінансово.
Коментарі - 9
--Який Новий рік? Ні не чув.
Різдво?
-- Що це таке?
І не пішли в мінуса))
Надійність чоловіка перевіряється, коли у нього є все…
Это с каким же размахом автор планирует отмечать,
что вариант постирать/сдать в химчистку даже не рассматривается?
По-любому придётся новую покупать!