Турецька ліра досягла нового рекорду — 14,99 за один долар. Падіння валюти відбувається на тлі пом'якшення політики центробанку при великій інфляції — понад 21%. Про це повідомляє Reuters, передає investing.com.
Турецьку ліру знову «штормить». Валюта оновила історичний мінімум
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Ліра знову падає
Турецька ліра в понеділок, 13 грудня, вкотре оновила рекордний мінімум через те, що центробанк країни вкотре планує (у четвер 16 грудня) знизити облікову ставку — на 100 базисних пунктів до 14%. Цього вимагає президент Реджеп Ердоган.
Ліра опустилася до історичного мінімуму в 14,99 за долар, але потім відновила частину втрат. На момент написання новини за 1 долар просять 14,23 ліри.
Як президент Туреччини впливає на курс
Ердоган регулярно заступається за політику низьких ставок. На переконання президента, це необхідно для стимулювання зростання, експорту та кредитування. Уряд, регулятори та асоціація банків об'єдналися навколо того, що Ердоган називає новою економічною моделлю, передає Reuters.
До теми: Ердоган вкотре обвалив курс турецької ліри
Аналітики банку Barclays вважають, що влада Туреччини має намір продовжити пом'якшення політики, оскільки вважає підвищену інфляцію, яка в листопаді досягла трирічного максимуму в 21,31%, тимчасовою, а волатильність ліри — ірраціональною.
Передісторія
- З вересня центральний банк Туреччини знизив облікову ставку на 400 базисних пунктів до 15%.
- 25 жовтня ліра впала до рекордно низького рівня (на той час) в 9,85 по відношенню до долара. Це сталося після того, як Ердоган заявив, що розпорядився вислати послів США й дев'яти інших західних країн.
- 23 листопада Ердоган заявив, що виграє «економічну війну за незалежність» й ця заява миттєво обвалила курс ліри до 12,49 за долар.
- З початку листопада ліра впала на 31%.
Коментарі - 19
Как по мне, с точки зрения Украины, это не правильные мысли.
По Турции сказать мне тяжело. Но такая политика длится уже очень долго.
И результат отрицателен. И перспектив я не вижу.
Логики в этом не вижу.
Президентом он с 2014 г.
За это время турецкое ВВП упало с 960 млрд. долл. до 720.
Подсчеты в различных попугаях, это интересно, но только если знать как это считается.
Стосовно номінального ВВП проблеми не бачу, якщо про короткострокову перспективу (окрім невдоволення виборців), я писав вище, що номінальний у доларах може відображати у такій ситуації падіння, при зростанні реального
Ставка Ц Б Турции 15%, ставка НБУ 9% .
У кого она ниже?
И вопрос не в ставке рефинансирования, а в девальвации национальной валюты.
Номинальный ВВП это объективная оценка.
Реальный, это дань прошлому, очень субъективен. Принято его считать, ну и считают. Что бы кто-то показал как это делается, так никто и не покажет.
Просто вдумайтеся у логіку НБУ, у «методичці» написано, що коли інфляція росте, треба збільшувати ставку, у результаті протягом 1−2 років це зменшить інфляцію у теорії, зазвичай воно так має бути, якщо ведеться здорова фінансова політика державою, та джерело інфляції є внутрішнім. Але якщо джерело інфляції здебільшого зовнішнє зараз, у США друкуються долари, а НБУ збільшує ставку, як ставка НБУ може вплинути на ФРС США? Ніяк!!! Якщо ніяк не впливає, то і на інфляцію вплинути ніяк не може, інфляція однак буде сильною по 2 причинам: 1) дорожчають всі імпортні товари і послуги, 2) надходить більше валюти від заробітчан і кредитами, валюта обмінюється на гривні і за які купляються внутрішні товари і послуги. З першою причиною боротися взагалі не можливо, відносно другої можуть бути варіанти. Але можна впливати на наслідки цієї інфляції і зростання економіки через рух ставки та курс власної валюти, у Туреччини просто протилежний нашому підхід
И причин роста инфляции куда больше чем 2.
Да, уменьшить инфляцию путем укрепления национальной валюты можно.
Как раз импортные товары станут дешевле.