Споживча інфляція в листопаді 2021 року в річному вимірі сповільнилася до 10,3% (з 10,9% у жовтні). Але ціни в місячному вимірі зросли на 0,8%. Про це йдеться у коментарі НБУ.
Інфляція в Україні. В Нацбанку розповіли, що відбувається з цінами
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Інфляція сповільнюється
Як зазначає регулятор в коментарі, споживча інфляція очікувано продовжує сповільнюватися, але досі залишається вище прогнозованої. За даними НБУ, це обумовлено подорожчанням енергоресурсів і сировини, а також збільшенням витрат бізнесу на оплату праці.
Базова інфляція в листопаді незначно прискорилася (до 7,7% р/р з 7,6% р/р у жовтні).
Читайте також: Інфляція у листопаді уповільнилась до 10,3% у річному вимірі
Що відбувається із цінами
Подорожчали оброблені продовольчі товари — на 13,3% р/р, у тому числі на макарони, хліб, молочні та м'ясні продукти. Завдяки новому врожаю знизилися темпи зростання ціни на соняшникову олію.
Знизилися темпи зростання цін на фрукти і овочі. Зокрема, яблука і цитрусові продовжували дешевшати, знизилися і ціни на помідори, а подорожчання огірків сповільнилося. Продовжують знижуватися темпи зростання цін на цукор через високий урожай цукрових буряків.
У той же час прискорилися темпи зростання вартості послуг — 10,1 р/р (подорожчали послуги кінотеатрів, спортзалів, готелів, хімчисток і закладів громадського харчування). Зростання цін на паливо незначно сповільнилося (до 33,6% р/р).
Передісторія
НБУ 9 грудня підвищив облікову ставку з 8,5% до 9% річних й дав прогноз щодо інфляції. Нацбанк прогнозує її зниження наприкінці цього року до 10% (раніше очікували 9,6%) та до 5% — впродовж 2022 року.
Читайте також: НБУ підвищив облікову ставку до 9%
Нагадаємо, що у вересні інфляція прискорилася до 11% (у серпні — 10,2%).
Коментарі - 5
Основними двома проблемами в Україні громадяни називають низькі зарплати й пенсії, а також війну на Донбасі. Гірше ж точно не буде? І треба просто перестати стріляти?
Про це на прес-конференції в УНІАН розповів доктор соціологічних наук Олександр Шульга, презентуючи результати соціологічного дослідження Українського інституту майбутнього (UIF) щодо політичних настроїв українців станом на кінець 2021 року.