Глава Национального банка Кирилл Шевченко заявил о давлении со стороны «определенных лиц».
Об этом он сказал в интервью агентству Bloomberg, в субботу 11 декабря 2021 года.
«Я был под давлением с момента моего назначения», — отметил он. Добавив, что НБУ проделал большую работу по стабильности на финансовых рынках, создал самую прибыльную банковскую систему за всю историю, провёл большую работу по независимости НБУ.
Дополняя ответ о давлении он заявил, что речь идет о влиянии на процесс принятия решений внутри НБУ, информационные кампании в прессе, направленные на топ-менеджеров НБУ.
Донецкая железная дорога оказалась на грани уничтожения.
«В экономически „успешной и процветающей“ (разве что в мечтах свидетелей русского мира) самопровозглашенной „ДНР“ подбили итоги железнодорожных пассажирских перевозок за одиннадцать месяцев 2021 года.
Как заявляет пресс-служба „Донецкой железной дороги“, с января по ноябрь услугами „межреспубликанского“ внутреннего и пригородного сообщения воспользовались немногим более 1 млн пассажиров.
Много ли это, или мало? Скорее, ничтожно мало, ведь если вдуматься, то 1000000 пассажиров/11 месяцев/30 дней = это всего лишь 3030 пассажиров в день! Практически 3 электрички ЭР2 (наиболее распространенная модель в Украине). Ну, или 3 рейса одного и того же состава, тут уж кому как удобнее считать.
По данным „Укрзализныци“, на подконтрольной Киеву территории за аналогичный период компания перевезла более 20 млн пассажиров!
Крайне сомнительно, что при таких ничтожных показателях пассажиропотока „Донецкая железная дорога“ сможет хоть как-то существовать. А значит, уже сейчас ее можно причислить к перечню предприятий, полностью уничтоженных российскими оккупантами.»
https://sprotyv.info/ekonomica/doneckaya-zheleznaya-doroga-okazalas-na-grani-unichtozheniya
Лауреатом Нобелівської премії миру в 2021 році стали Марія Ресса та Дмитро Муратов за їхні зусилля щодо захисту свободи вираження поглядів, що є передумовою демократії та тривалого миру.
Марія Ресса — очолює філіппінський інтернет-сайт Rappler. Серед цьогорічних лауреатів вона перша жінка. Дмитро Муратов — головний редактор російського видання «Новая газета» — суспільно-політична газета, відома опозиційною ліберально-демократичною та правозахисною орієнтацією.
Цитата з промови Муратова: «Гібридні бойові дії, трагічна, потворна та злочинна історія з боїнгом МН-17
зруйнували відносини Росії й України, і я не знаю, чи зможуть наступні
покоління їх відновити… Тим більше, у хворих головах геополітиків
війна Росії та України перестала здаватися неможливою.»
Докладніше, LIGA.net публікує розшифрування нобелевської промови Дмитра Муратова.
PerezdeCuellar
10 декабря 2021, 20:42
Добре, що сьогодні Мб не зупинився на 27+, а провалились до 26.90мб. Це говорить, що купували валюту обережно, щоб не порушити напрямок корекції. Так могли діяти тільки «Придворні» Банки, коли ринок загалом стояв на продажі валюти. Якщо б відбулася затримка вище рівня 27 і маленький відскок, то ринок би отримав сигнал у готовності купувати, тоді важко було б знову пробити рівень 27 вниз. Це головне у психології на здійснення дій. А от від 26.90мб, якщо навіть хитнеться трохи вгору 3−5коп, наприклад на відкритті Мб в понеділок, то рівень 27 виглядає далеко, що є вірогідним знову повернутись на корекцію. Тобто 27 є психологічним рівнем, чим нижче віддалитись у відкаті, тим більше буде віра в міцну гривню, що додасть надлишкову пропозицію валюти на ринок.
В общем сижу в долларе, и жду нового рывка. Думаю мало сейчас кто-то побежит сдавать валюту.Кому надо было спекульнуть тот по 27.30 отдал.Очень спорный вопрос на сколько скоректируется курс, и в какие сроки он развернется.
« Двойные вилы» — Доречі. Ще про грвню. Всім вже зрозуміло, що ніяких санкцій по ПП -2 не буде,, бо вже навіть наші кажуть, що запара з Потоком призведе до подорожчання газу, а нам треба на січень-березень купити 5 мільярдів кубів.А якщо ПП -2 не запустять, то ціна газу підійметься до 2000 долл. Але, якщо ПП — 2 запустять, то Україна втрачує трензит з 2022 року,і ми втрачаємо ті 3 мільярди долл, що отримувала за транзит.Це до того, що зараз треба дочекатися дна по долару, а потым вже закупитися та сидіти тихенько) ) до вирішення питання. А якщо ще нафта піде на 100, як я і прогнозую, то *** тройна вималбовується
Загалом, якщо проаналізувати графік курсоутворення по року, то уникають повторення помилок Смолія з курсом 23 і провал економіки в четвертому кварталі 19року, але допускають зараз іншу помилку. 10 місяців 21 року пройшли з високим курсом, підтримали експортерів і наповнення бюджету від митних податків, але енергоносіі не закуповували. Третій квартал 21 року йдемо з низьким курсом і тут постає питання, або «красиві» далі, або «не дуже розумні», бо сплутали тренди по річним коливанням, періоди міцної гривні і дешевої гривні. Тобто, далі в січні потрібен курс 28+ і йти відразу на швидку корекцію до літа на 26, надлишок валюти піде на закупівлю енергоносіїв з весни по низькому курсу, або якщо почнемо коригуватись з середньої по року 27.30, то штовхаючи вниз, отримаємо дуже низький курс 25+ до літа, що вбиватиме експортну промисловість і бюджет, але енергоносіі закуповуватимуться дешевше. Іншого варіанту не існує, бо він шкідливий ще більше, якщо весною тримати високий курс, то коли ж тоді встигнути з об'ємами поповнень складів, сховищ енергоносіями? Для цього завжди використовувалось перше півріччя саме на тренді корекції! У випадку тримання курсу в мінімальних коливаннях від 27.30 до 26.50мб, то надлишку валюти буде менше, немає розгону і чіткого означеного напрямку на корекцію, що звісно вплине на зменшений відкуп валюти в ЗВР. Ось і виходить виделка у Регулятора з-за того, що неправильно регулював курсоутворення по 21 року.
Иностранцы купили газовое месторождение в Закарпатье. Антимонопольный комитет Украины разрешил словацкой компании стать единственным владельцем месторождения на Закарпатье.
Об этом свидетельствует решение АМКУ.
«Предоставлено разрешение компании Nafta International BV (г. Схипгол, Нидерланды) на приобретение акций компании CNG Holdings Netherlands BV (г. Амстердам, Нидерланды), что обеспечивает превышение 50 процентов голосов в высшем органе управления компании», — говорится в сообщении.
В Nafta подчеркнули, что теперь она станет единственным владельцем лицензии, сообщает Интерфакс-Украина.
В компании напомнили, что она сотрудничает с Cub Energy по разведке Ужгородской площади с 2016 года.
Nafta International BV — это «дочка» словацкой компании NAFTA, занимающейся разработкой и эксплуатацией подземных хранилищ газа.
CNG Holdings Netherlands BV принадлежит 100% в ООО «Си-Эн-Джи» (Ужгородский район, с. Волково) — владельца специального разрешения на промышленную разработку Ужгородской газовой площади.
Компания Cub Energy (штаб-квартира в г. Хьюстон (штат Техас, США), имеет офис в Киеве) относит себя к числу пяти крупнейших частных нефтегазовых операторов Украины. Крупнейшим акционером Cub Energy являлся бизнесмен Михаил Афендиков.
«Получение 100-процентной доли в лицензии даст нам более гибкое развития деятельности и инвестиций в данном регионе», — отметил генеральный директор Nafta Мартин Бартошович.
Ужгородская лицензия охватывает площадь около 300 кв. км
Якщо поглянути грудневі архіви Мб, то корекції зазвичай двотижневі, так влаштований ринок в зазначений період року, експортерами, бізнесом і імпортерами. Це, або з 1 грудня по 15 грудня відкат. В нашому випадку з 6 грудня і по 20-те, або чередування через відскок 16−17 грудня і продовження корекцііі з 20 по 25 грудня. Тобто десь когось вмостять, десь когось висадять по психології коливань.
Відчувається, що від ранку оператори обмінок почали трохи знижувати котирування, бо накупити доляра по 26.90−95/, а завтра «геп» Мб до рівня 26.80, то знову можуть не встигнути продатись, або хіба що в нуль спрацювати.
Доброго ранку.
В п’ятницю Коррахунки банківської системи зросли на 10млд. грн до 50млрд. Але курс доляра падав на Мб, банки не спекулювали, маючи додаткову ліквідність. Схоже на те, що готуються до аукціону ОВДП, бо МінФіну вкрай потрібно як найбільше запозичити до кінця року, щоб зменшити дефіцит бюджету у видатках. Міркую, що у вівторок аукціон буде вдалим, залучать 12−18млрд.грн в еквіваленті, але для цього напрямок руху Мб на корекцію не можна змінювати, бо частка гривневого ресурсу перенаправиться на купівлю валюти, а не паперів. У висновку, Регулятор і МінФін зацікавлені у подальшому відкаті, тому і гальмування зниження курсу ігнорується.
Кризис в РФ: отток капитала из страны установил рекорд за семь лет.
«Отток капитала из РФ бьет рекорды за 7 лет по мере того, как бизнес эвакуирует прибыль на офшорные счета, а граждане в беспрецедентных объемах покупают иностранные акции, выводя сбережения из рублевой зоны, пишет „finanz“.
Как сообщил ЦБ, за январь-ноябрь 2021 года чистый вывоз капитала частным сектором составил 73,9 млрд долларов, в 1,5 раза превысив показатель за тот же период прошлого года.
В виде оттока Россию покинуло две трети условной валютной прибыли, которую заработала экономика. ЦБ оценил ее в 111,4 млрд долларов — на таком уровне оказался профицит текущего счета платежного баланса (то есть разница между основными валютными потоками в страну и из нее).
Словно решето, которое невозможно наполнить, российская экономика продолжает протекать валютой на десятки миллиардов долларов, и чем больше экспортной выручки поступает в страну — тем выше становится отток.»
https://sprotyv.info/ekonomica/krizis-v-rf-ottok-kapitala-iz-strany-ustanovil-rekord-za-sem-let
Радник глави Офісу президента України Олексій Арестович запевняє, що США переклали в інший «кошик» санкції проти «Північного потоку-2» і плани відключити Росію від світової платіжної системи SWIFT.
Про це Арестович заявив в інтерв'ю Радіо Свобода, відповідаючи на запитання про наслідки для РФ у разі масштабного нападу на Україну, які готують США.
«Там пакет економічних санкцій дуже-дуже болісних, пакет політичних санкцій, санкцій проти… Можна сказати, що ще одна дуже страшна „зрада“, яку, до речі, розганяють. Персональні санкції, пам’ятаєте, список із 35 осіб, відключення SWIFT і санкції проти „Північного потоку“. Це те, що відмінили в проекті бюджету Міноборони (США). Це просто не відмінили, а це переклали в інший „кошик“», — зазначив Арестович.
На уточнювальне запитання, чи не скинуті ці заходи з порядку денного, він відповів ствердно.
«Цей „кошик“ спрацює, їх просто переклали в „кошик“, який спрацює, якщо Росія піде. Їх не відмінили взагалі, а просто переклали в „кошик“ з покараннями», — уточнив радник глави ОП.
На запитання журналіста: «Тобто хай не в рамках оборонного бюджету США, але така дія, зокрема проти „Північного потоку-2“, щоб він усе-таки не був запущений, може бути?», Арестович зазначив, що «навіть Німеччина, яка дуже зацікавлена, підтвердила, що якщо Росія вторгнеться в Україну, то робота „Північного потоку“ буде унеможливлена».
За Листопад 20021 року на роботу в Польщу виїхало більше 600 тисяч українців. Це ж скільки по рку? надходження в валюті ЗРОСТАТИМУТЬ) ) Гривня укріпляється, Зеленський — радіє. бо ці навіжені, замість залишатися там жити,їдуть назад і шлють сюди гроші своїм тупим дітям. Так і вимирає нація, нажаль.
Коментарі - 52
Об этом он сказал в интервью агентству Bloomberg, в субботу 11 декабря 2021 года.
«Я был под давлением с момента моего назначения», — отметил он. Добавив, что НБУ проделал большую работу по стабильности на финансовых рынках, создал самую прибыльную банковскую систему за всю историю, провёл большую работу по независимости НБУ.
Дополняя ответ о давлении он заявил, что речь идет о влиянии на процесс принятия решений внутри НБУ, информационные кампании в прессе, направленные на топ-менеджеров НБУ.
«В экономически „успешной и процветающей“ (разве что в мечтах свидетелей русского мира) самопровозглашенной „ДНР“ подбили итоги железнодорожных пассажирских перевозок за одиннадцать месяцев 2021 года.
Как заявляет пресс-служба „Донецкой железной дороги“, с января по ноябрь услугами „межреспубликанского“ внутреннего и пригородного сообщения воспользовались немногим более 1 млн пассажиров.
Много ли это, или мало? Скорее, ничтожно мало, ведь если вдуматься, то 1000000 пассажиров/11 месяцев/30 дней = это всего лишь 3030 пассажиров в день! Практически 3 электрички ЭР2 (наиболее распространенная модель в Украине). Ну, или 3 рейса одного и того же состава, тут уж кому как удобнее считать.
По данным „Укрзализныци“, на подконтрольной Киеву территории за аналогичный период компания перевезла более 20 млн пассажиров!
Крайне сомнительно, что при таких ничтожных показателях пассажиропотока „Донецкая железная дорога“ сможет хоть как-то существовать. А значит, уже сейчас ее можно причислить к перечню предприятий, полностью уничтоженных российскими оккупантами.»
https://sprotyv.info/ekonomica/doneckaya-zheleznaya-doroga-okazalas-na-grani-unichtozheniya
Для — Finkiller
12 декабря 2021, 19:25
Марія Ресса — очолює філіппінський інтернет-сайт Rappler. Серед цьогорічних лауреатів вона перша жінка. Дмитро Муратов — головний редактор російського видання «Новая газета» — суспільно-політична газета, відома опозиційною ліберально-демократичною та правозахисною орієнтацією.
Цитата з промови Муратова:
«Гібридні бойові дії, трагічна, потворна та злочинна історія з боїнгом МН-17
зруйнували відносини Росії й України, і я не знаю, чи зможуть наступні
покоління їх відновити… Тим більше, у хворих головах геополітиків
війна Росії та України перестала здаватися неможливою.»
Докладніше, LIGA.net публікує розшифрування нобелевської промови Дмитра Муратова.
https://www.liga.net/ua/politics/opinion/mir-razlyubil-demokratiyu-i-tyanetsya-k-diktature-rech-dmitriya-muratova-na-vruchenii-nobelevki
10 декабря 2021, 20:42
Добре, що сьогодні Мб не зупинився на 27+, а провалились до 26.90мб. Це говорить, що купували валюту обережно, щоб не порушити напрямок корекції. Так могли діяти тільки «Придворні» Банки, коли ринок загалом стояв на продажі валюти. Якщо б відбулася затримка вище рівня 27 і маленький відскок, то ринок би отримав сигнал у готовності купувати, тоді важко було б знову пробити рівень 27 вниз. Це головне у психології на здійснення дій. А от від 26.90мб, якщо навіть хитнеться трохи вгору 3−5коп, наприклад на відкритті Мб в понеділок, то рівень 27 виглядає далеко, що є вірогідним знову повернутись на корекцію. Тобто 27 є психологічним рівнем, чим нижче віддалитись у відкаті, тим більше буде віра в міцну гривню, що додасть надлишкову пропозицію валюти на ринок.
В п’ятницю Коррахунки банківської системи зросли на 10млд. грн до 50млрд. Але курс доляра падав на Мб, банки не спекулювали, маючи додаткову ліквідність. Схоже на те, що готуються до аукціону ОВДП, бо МінФіну вкрай потрібно як найбільше запозичити до кінця року, щоб зменшити дефіцит бюджету у видатках. Міркую, що у вівторок аукціон буде вдалим, залучать 12−18млрд.грн в еквіваленті, але для цього напрямок руху Мб на корекцію не можна змінювати, бо частка гривневого ресурсу перенаправиться на купівлю валюти, а не паперів. У висновку, Регулятор і МінФін зацікавлені у подальшому відкаті, тому і гальмування зниження курсу ігнорується.
«Отток капитала из РФ бьет рекорды за 7 лет по мере того, как бизнес эвакуирует прибыль на офшорные счета, а граждане в беспрецедентных объемах покупают иностранные акции, выводя сбережения из рублевой зоны, пишет „finanz“.
Как сообщил ЦБ, за январь-ноябрь 2021 года чистый вывоз капитала частным сектором составил 73,9 млрд долларов, в 1,5 раза превысив показатель за тот же период прошлого года.
В виде оттока Россию покинуло две трети условной валютной прибыли, которую заработала экономика. ЦБ оценил ее в 111,4 млрд долларов — на таком уровне оказался профицит текущего счета платежного баланса (то есть разница между основными валютными потоками в страну и из нее).
Словно решето, которое невозможно наполнить, российская экономика продолжает протекать валютой на десятки миллиардов долларов, и чем больше экспортной выручки поступает в страну — тем выше становится отток.»
https://sprotyv.info/ekonomica/krizis-v-rf-ottok-kapitala-iz-strany-ustanovil-rekord-za-sem-let
Раша, гудбай:)
Про це Арестович заявив в інтерв'ю Радіо Свобода, відповідаючи на запитання про наслідки для РФ у разі масштабного нападу на Україну, які готують США.
«Там пакет економічних санкцій дуже-дуже болісних, пакет політичних санкцій, санкцій проти… Можна сказати, що ще одна дуже страшна „зрада“, яку, до речі, розганяють. Персональні санкції, пам’ятаєте, список із 35 осіб, відключення SWIFT і санкції проти „Північного потоку“. Це те, що відмінили в проекті бюджету Міноборони (США). Це просто не відмінили, а це переклали в інший „кошик“», — зазначив Арестович.
На уточнювальне запитання, чи не скинуті ці заходи з порядку денного, він відповів ствердно.
«Цей „кошик“ спрацює, їх просто переклали в „кошик“, який спрацює, якщо Росія піде. Їх не відмінили взагалі, а просто переклали в „кошик“ з покараннями», — уточнив радник глави ОП.
На запитання журналіста: «Тобто хай не в рамках оборонного бюджету США, але така дія, зокрема проти „Північного потоку-2“, щоб він усе-таки не був запущений, може бути?», Арестович зазначив, що «навіть Німеччина, яка дуже зацікавлена, підтвердила, що якщо Росія вторгнеться в Україну, то робота „Північного потоку“ буде унеможливлена».
«З цією Україною все зрозуміло»: Зеленський розповів про цинізм деяких політиків.
«І не всі держави думають про Україну чи про людей. Є багато людей, і досить цинічних, які думають про свій ринок, про збут свого бізнесу. Бізнес всередині на їхні держави тисне, тому всім непросто», — підкреслив Зеленський.
Мова про продаж всяких зе-шоу та зе-серіальчиків для росії? Бізнес на крові? ©