10 грудня президент України Володимир Зеленський отримав закон «Про Державний бюджет України на 2022 рік» й того ж дня підписав його, свідчить інформація на сайті парламенту.
Президент підписав закон про держбюджет-2022
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Основні макропоказники
Доходи держбюджету у 2022 році становитимуть 1,322 трлн грн — це на 54,73 млрд грн більше, аніж було проголосовано у першому читанні.
Видатки наступного року сягнуть 1,497 трлн грн (на 55,73 млрд грн більше, ніж у попередній версії).
Дефіцит утримується на рівні до 3,5% ВВП, фінансування держбюджету передбачене на рівні 188,8 млрд грн.
Мінімальна зарплата з 1 жовтня зросте до 6700 грн на місяць, а прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 липня — до 2600 грн на місяць, а з 1 грудня — 2684 грн на місяць.
Читайте также: Бюджет-2022: як будуть жити пенсіонери, чиновники і одержувачі державної допомоги
У бюджеті на 2022 рік закладеносередньорічний курс 28,6 грн/долар і 28,7 грн/долар на кінець року.
Кабінет міністрів прогнозує, що зростання споживчих цін (грудень до грудня) складе 6,2%.
Передісторія
Нагадаємо, що 1 грудня Кабмін схвалив і передав до Ради проєкт держбюджету-2022. 2 грудня Рада ухвалила бюджет у другому читанні та в цілому. У цілому за бюджет на 2022 рік проголосували 268 народних депутатів.
Як повідомляє Центр аналізу публічних фінансів та публічного врядування Київської Школи Економіки, у порівняно з 1 читанням у бюджеті збільшені доходи на 54,7 млрд грн (по загальному фонду на 50 млрд грн та по спеціальному фонду на 4,7 млрд грн).
Читайте також: Кабмін схвалив і передав до Ради проєкт держбюджету-2022. Як змінилися цифри
Коментарі - 6
«З цією Україною все зрозуміло»: Зеленський розповів про цинізм деяких політиків.
«І не всі держави думають про Україну чи про людей. Є багато людей, і досить цинічних, які думають про свій ринок, про збут свого бізнесу. Бізнес всередині на їхні держави тисне, тому всім непросто», — підкреслив Зеленський. Мова про продаж всяких зе-шоу та зе-серіальчиків для росії? Бізнес на крові? ©
Про це заявив п’ятий президент, лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко.
«Я категорично не згодний з тим, щоб референдуми використовувалися як технологія для проведення, в тому числі і неукраїнських рішень. Обговорювати невідомі питання, та ще й як було сказано, винесені або запропоновані іншими країнами, — я думаю, що це була б просто жахлива помилка, бо єдиним джерелом державної влади в Україні є народ, а Конституція є Основним законом», — заявив Порошенко.
На його думку, перед тим, як навіть теоретично обговорювати ці питання, треба забезпечити дотримання Конституції і забезпечити захист прав людей, суверенітету, захист держави.
«А уявіть собі, що дві чи три області приймуть рішення інше, ніж решта областей. А уявіть собі, що як наслідок буде сценарій, в тому числі сценарій Путіна про те, що ці області не є щасливими, і повторять позицію фейкового референдуму, який Путін провів у Криму», — зазначає Порошенко.
По факту банальная поддержка Мультиплекса.
Думаю покупать книги или билет в театр будет максимум 1−2%.