До кінця року попит на первинному ринку житла зменшиться більш як на 30%. Такими прогнозами з «Мінфіном» поділився Юрій Піта, президент Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України (АФНУ).
«Бум» на інвестиції в новобудови минув. Що буде з цінами
За даними асоціації, в листопаді кількість угод на первинному ринку Києва скоротилася в середньому на 35% порівняно з серпнем.
Подібна тенденція спостерігається і в інших великих містах. В Дніпрі зниження активності інвесторів становить близько 30%, в Одесі, Харкові та Львові кількість угод впала на 25−27%.
Читайте також: За підсумками 2021 року вартість житла на первинному ринку столиці зросла на 25−35%
Причини скорочення попиту
За словами експерта, зменшення активності покупців на первинному ринку житла можна пояснити кількома факторами. Головним з них є надто швидкі темпи зростання вартості квадратних метрів, що наразі вже не співставні з платоспроможним попитом.
«З 2020-го і впродовж 2021-го років вартість житла в новобудовах у найбільших містах України зросла в середньому на 35−40%. Водночас кількість угод за 2 роки також збільшилася в середньому на 25−30%. Проте надто швидкі процеси на ринку призвели до фактичного „виснаження“ платоспроможного попиту»", — зазначив Юрій Піта.
Він зауважив, що якщо у 2020 році і протягом трьох кварталів 2021 року попит на 10−15% переважав пропозицію, то зараз пропозиція вже на 20% більша за попит. Це й стало головним чинником для стабілізації цін.
Читайте також: Елітна нерухомість: що з’явиться на карті у 2022 році
Час знижок
За прогнозом Юрія Піти, до кінця 2021 року ситуація на первинному ринку Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова докорінно не зміниться. Вартість квадратних метрів залишатиметься стабільною.
Водночас, в 80% ЖК, що зводяться, будуть запроваджені системи знижок у розмірі від 5% до 15%. Це стосуватиметься об'єктів в найбільших обласних центрах України.
«До кінця року середня вартість метра квадратного на первинному ринку житла у найбільших містах залишатиметься сталою. Проте така цінова стабільність буде лише номінальною. До кінця року реальні покупці матимуть змогу придбати квартири, скориставшись акційними пропозиціями та знижками від девелоперів», — повідомив очільник АФНУ.
Водночас експерт висловив сумніви, що такі заохочувальні акції будуть надто ефективними та призведуть до різкого збільшення покупців.
Читайте також: Столичний метр: інвестиції у квартири у Печерському районі
Коментарі - 71
2. там ситуация чуть стабильнее (политика, экономика, войны нет)
3. в Берлине за 200 000 евро купил и за 200 000 продал +/-
4. в украине за 200 000 $ купил и есть все шансы продавать за 100 000
5. качество жизни немного разное, качество строительства тоже
Подол плаза (центр Киева) 2к $/м кв. квартир много, а инвесторов нет
Такий прогноз озвучили експерти з нерухомості в коментарі 24 каналу. Вони зазначають, що за підсумками першого півріччя наступного року ціни можуть зрости на 5%.
Причинами цього процесу аналітики називають такі фактори, як рівень попиту на той чи інший об'єкт та економічну ситуацію (зокрема, рівень інфляції та її вплив на собівартість будівництва, курс гривні тощо).
Говорячи про підсумки 2021 року, причинами росту цін на житло експерти виділили інфляцію та великий інвестиційний попит. За їх даними, попит на житло у 2020−21 роках зріс на 30−35% на первинному ринку й на 30% — на «вторинці».
***
Протягом 2021 року приріст попиту на первинному ринку на 5−10% випереджав пропозицію.
Як усім чудово відомо — усі інвестори мріють вкласти останні збереження перед можливою війною. Адже як відомо це найкраща інвестиція, згідно наших форумів.
Заробітчани, а більшість з них саме із західних областей привозить додому по 1 млрд баксів щомісяця — і це тільки офіційні дані, і теж активно вкладають в нерухомість. Поляки активні у Львові. Ще потрібно фактів чи вже досить?
а в Украине, только за 5 последних лет уменьшилось на 1,5 миллиона человек.https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%8B
Все познается в сравнении
І по факту попит перевершує пропозицію.
Та все ж у кожного своя голова на плечах, нехай нею і думає:) Це як і з криптою. Для когось піраміда, яка ось-ось лусне і ніяк не може, то поки що лускають зі сміху ті хто добре на ній заробляє:) В наступному році, ближче до літа і перевіримо хто правий:)
Там один аргумент: при Порошенко всё было хорошо, при Зеленском всё плохо. 7 на 24 звучит этот «аргумент» :)
Вот часть спроса ушло.
2. нет смысла покупать за такие деньги в украине, с таким бюджетом можно рассматривать нормальные страны
а) ціни були спекулятивно накручені вверх забудовниками, при цьому закрилась вся можлива статистика по продажам, а всі сайти співали заказну джинсу «будеттолькодорожать» і брали інтервью чомусь в лише зацікавлених в подорожанні сторін.
б) яке зростання цін при можливій агресії зі сторони рашки, навіть теоретичній?
Про детский сад погорячилась — там теперь вообще нет образования, с них сняли обязанность раннего развития детей. Будущим работникам польских и чешских предприятий это не нужно. Хотите развития ребёнка — частный детский сад или платные курсы доп. развития ребёнка.
А ухаживать за пожилыми итальянцами много ума и критического мышления не надо )
Даже принцип одинаковой школьной формы — слизан у бритов. Сегодня у нас это отличительная особенность или частных школ или тех же английских.
в воюющий нищей стране, с политическим и экономическим кризисом=)