З 24 грудня 2021 року холдингова компанія Київміськбуд підвищує вартість квадратного метра нерухомості. Про це йдеться у повідомленні компанії.
Київміськбуд знову підвищує ціни
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
З чим пов'язане підвищення цін
За словами фахівців компанії, зростання ціни на нерухомість насамперед пов'язане з:
- зростанням цін на будівельні матеріали, які за останні 10 місяців подорожчали майже на 20%.
- зростанням цін на енергоносії, які за цей рік подорожчали на 25% і це не межа, оскільки енергетичні ресурси дорожчають у всьому світі.
- чимало вплинула на подорожчання матеріалів пандемія, оскільки маючи досвід перших локдаунів, виробники будматеріалів закладають у ціну певні ризики на випадок можливого нового карантину.
- зросли ціни на виконання робіт підрядними організаціями та загалом вартість людської праці.
Читайте також: Ігор Кушнір: До кінця року вартість квадратного метра зросте на 10−20%, а то й більше
Київміськбуд задає тон
Раніше повідомлялося, що у червні Київміськбуд підвищив ціни на свої новобудови, хоча за останні півроку вже робив це двічі.
В інтерв'ю «Мінфіну» голова Київміськбуду Ігор Кушнір заявляв, що інші компанії піднімають ціни так само, як і його компанія.
«Київміськбуд — публічне акціонерне товариство, і кожен свій крок намагається доводити до людей вчасно. За останні півроку ми піднімали ціну двічі. Вперше подорожчання становило від 10 до 15%, ще приблизно на стільки ж удруге», — зазначив він.
Коментарі - 24
Лови +15.
Скоро сможем продавать и выезжать в Германию или Францию, покупать там жилье и жить на оставшуюся разницу
Тепер при продажі третього і подальших об'єктів нерухомості протягом звітного податкового року продавцеві доведеться сплатити 18% від чистого доходу у вигляді податку на доходи фізичних осіб. Норма не стосується спадщини.
«18% ПДФО з третього продажу стягуватимуть із різниці між ціною купівлі та ціною продажу. Раніше розмір цього податку був 5%, але з усієї суми угоди», — коментує Юрій Піта.
За його словами, підсумкова сума сплати до держбюджету прямо залежатиме від різниці між ціною купівлі та ціною продажу об'єкта. Нововведення стосуватиметься бізнесменів, які вкладали кошти у велику кількість об'єктів для наступного перепродажу за вищою ціною.
Нова система оподаткування не торкнеться понад 90% усіх очікуваних операцій на вторинному ринку нерухомості, за прогнозами АСНУ.
Юрій Гайдай зауважує, що частина забудовників використовує таку схему: передає квартири у власність фізичної особи, а та — перепродає іншим покупцям. Тож певна частина ринку подорожчання все ж відчує.
Індустрія нерухомості побоювалася інших змін, закладених у першій версії законопроєкту. Наприклад, введення ПДВ на продаж житла могло призвести до подорожчання житла до 20% як для нових покупців, так і для тих, хто вклав кошти в квартиру на етапі будівництва. Однак від цього відмовилися.