Президент Володимир Зеленський заявив, що до 10 грудня внесе законопроєкт про економічний паспорт українця. Про це він сказав у посланні до Верховної Ради 1 грудня.
Економічний паспорт українця. Що відомо та коли запустять
►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Економічний паспорт
«Я хочу подякувати Верховній Раді України — вчора ми проголосували дуже важливий податковий закон № 5600, який збільшує ренту: плату за використання природних ресурсів. Ми спрямуємо ці кошти на наших дітей. Тому до 10 грудня вперше за всю історію я внесу законопроєкт про економічний паспорт українця», — підкреслив президент.
За його словами, відповідно до законопроєкту, ці кошти — плата за використання наших надр — накопичуватиметься на персональних рахунках дітей громадян України.
Читайте також: В Україні з'явиться економічний паспорт. Що це означає
«По досягненні повноліття діти зможуть використати ці накопичення для отримання освіти чи купівлі власного житла. Завдяки цим двом законам нарешті наші олігархи стануть справжніми інвесторами в майбутнє наших дітей. І це теж буде вперше за роки нашої незалежності», — додав Зеленський.
Коментарі - 32
Ну і розумний підхід — не обробляєш, чи не хочеш здавати в оренду? То продавай або плати податки, бо земля також має працювати.
Чудова логіка! Я розумію чтому проти цього олігарх Порошенко, а ви чого так за олігархат так переживаєте?
Ну и если на то пошло, то почему не увеличить им стипендию в зависимости от отметок, это гораздо эффективнее! Но нет, нужны фонды, бредовые паспорта, инфляцию вообще не берут в учёт…
Стипендию кому — студентам на 1 год до исполнения 18 лет?
Такая программа работает в Норвегии, Кувейте и т. д.
Деньги не на проедание, а на то, чтоб по исполнению совершенолетия он смог инвестировать в свою учебу или на первый взнос на недорогое жилье и т. д. И применяться будет только к тем, кто родился после его вступления в силу, а не всем кому нет 18 лет! Да, не справедливо к тем у кого дети чуть раньше родились. Но не бывает так чтоб сразу все были довольны.
А пенсионеры и инвалиды и т. д. — получают пособие, пенсию и прочие соц выплаты.
А студент получив эти деньги и вложив их в образование и удачно свалит за границу… Ох, тут Вы всех побрили…
https://ukranews.com/ua/news/818242-ukrayintsi-vlashtuvaly-derzhavnyj-perevorot-u-sotsialnyh-merezhah-memy-ta-fotozhaby
За його словами, основою для фінансування цієї ініціативи стане прийнятий законопроект № 5600, який збільшує плату за використання природних ресурсів України.
«Ми направимо ці кошти на наших дітей. Тому до 10 грудня, вперше за всю історію нашої незалежності, я вношу законопроект про економічний паспорт українця. Згідно з ним, ці кошти — плата за використання наших надр — буде накопичуватися на особистих рахунках дітей громадян України. Після досягнення повноліття діти зможуть використовувати ці накопичення для отримання освіти або покупки власного житла. Завдяки цим двом законам, нарешті, наші олігархи стануть справжніми інвесторами в майбутнє наших дітей. І це теж буде вперше за роки нашої незалежності», — заявив президент. Щоб так і було, не тільки в обіцянках зелі.
Про це Железняк написав у своєму Telegram-каналі.
«За „економічним паспортом українця“. Якщо президент правильно все сказав, то туди піде рента. Вся, або тільки від руди, поки незрозуміло», — написав депутат.
Він озвучив можливі цифри. Так, вся рента (не тільки з надр) становить 41,5 млрд грн (на 2022 рік заплановано 47 млрд грн), рента за користування надрами загальнодержавного значення — 35,2 млрд грн (заплановано 41 млрд грн), а рента на залізну руду — 3,5 млрд грн (на 2022 рік передбачено 4,5 млрд грн).
«Зараз в Україні 7,5 млн дітей до 14 років… таке, не розженешся на менше ніж 5 млрд», — резюмував Железняк.
Про це у кулуарах Ради повідомив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, інформує НВ.
«Я не виключаю, що ми будемо надавати таку можливість дітям, які народжені з 2019 року», — зазначив він.
Гетманцев зазначив, що програма передбачає створення спеціальних рахунків у Фонді майбутніх поколінь, які будуть поповнюватися щомісяця. Ці кошти можна буде використати після досягнення повноліття.
«В нас народжується близько 300 тисяч дітей на рік. Є певні відрахування від ренти. Я не виключаю, що відрахування будуть не тільки від ренти, а й від інших платежів. Наприклад, від приватизації, імпортного ПДВ. Поки що ми говоримо тільки про ренту. Рента розподіляється між тими дітьми, які народилися і мають економічний паспорт українця. Якщо ця сума є меншою за встановлену законопроектом, то різниця дотується за рахунок держави. Ми розраховуємо на те, що по досягненню повноліття дитина повинна мати близько 10 тисяч доларів в еквіваленті. Безперечно, в гривні з урахуванням інфляції», — пояснив нардеп. В майбутньому,, поки що обіцяємо…
Что мешает просто открыть счет в гос. банке? Как сейчас делают, при начислении денег родителям на «памперсы»?
Чи ви думаєте що дитячі кошти батьки витрачають на підгузки та інші речі для дітей? Сумніваюсь що на дітей йде хочаб 50% цих коштів…
У мене немає бажання направляти кошти на їхніх дітей.
Надіюсь, хтось порахував, чи не здохне корова, якщо з неї доїти молоко і не годувати