Рівень тіньової економіки у січні-червні 2021 року склав 31% від обсягу офіційного валового внутрішнього продукту (ВВП) України. Це на 1 в.п. більше за показник 2020 року (30%). Про це йдеться в розрахунках Мінекономіки.
Рівень тіньової економіки в Україні перевищив 30%
У міністерстві зазначили, що головною причиною збереження високого рівня тіньової економіки є природне бажання суб'єктів господарювання не допустити втрати активів в умовах коронакризи з її неординарними проявами, непрогнозованими у часі.
Читайте також: Тіньова економіка. Які галузі з найбільшою часткою «тіні» (інфографіка)
Як змінилися показники
Два з чотирьох методів, з використанням яких здійснюється оцінка рівня тіньової економіки, зафіксували збільшення рівня порівняно з січнем-червнем 2020 року:
- електричний метод — на 2 в.п. (до 28% від обсягу офіційного ВВП);
- монетарний метод — на 2 в.п. (до 33% від обсягу офіційного ВВП).
Два методи показали зменшення рівня тіньової економіки:
- метод «витрати населення — роздрібний товарооборот і послуги» — на 2 в.п. (до 23% від обсягу офіційного ВВП);
- метод збитковості підприємств — на 10 в.п. (до 22% від обсягу офіційного ВВП).
Читайте також: У 2020 році рівень тіньової економіки становив 30% обсягу офіційного ВВП — Мінекономіки
Згідно із розрахунками, практично всі агреговані види економічної діяльності (за винятком «Фінансова та страхова діяльність» та «Будівництво») показали тенденцію до зменшення рівня тіньової економіки.
Найбільш суттєве зменшення частки тіньового сектору
Найбільш суттєвим зменшення частки тіньового сектору було у «Операції з неруховими майном» (на 10 в.п. до 36% від обсягу ВДВ у ВЕД), у добувній промисловості (на 9 в.п. до 34%), у переробній промисловості (на 8 в.п. до 26%) та у «Транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність» (на 7 в.п. до 45% відповідно).
Збільшення частки тіньової економіки
Збільшення частки тіньової економіки показали «Фінансова та страхова діяльність» (на 3 в.п. до 32% від обсягу ВДВ у ВЕД) та будівництво (на 1 в.п. до 26% відповідно).
Що стримує процеси детінізації економіки в Україні
Створення сприятливих умов та ефективного інституційного середовища гальмується неподоланими системними чинниками, основними серед них є:
- низький рівень захисту прав власності;
- недостатній рівень захисту інтелектуальної власності;
- низький рівень ліквідності фондового ринку, захисту прав інвесторів поряд із недостатньою спроможністю регулятора протидіяти зловживанням на ринку;
- недосконалість судової системи країни;
- високий рівень корупції в країні;
- наявність територій, непідконтрольних Уряду.
Нагадаємо
Рівень тіньової економіки в Україні у першому кварталі 2021 року склав 30% від обсягу офіційного валового внутрішнього продукту (ВВП) України. У порівнянні з даними за 2020 рік рівень не змінився.
Рівень тіньової економіки у 2020 році склав 30% від обсягу офіційного валового внутрішнього продукту (ВВП) України. Це на 3 в.п. більше за показник 2019 року (27%).
Коментарі - 13
відразу усе побачите
Про це вона повідомила на брифінгу за підсумками обговорення основних положень держбюджету-2022 на засіданні фракції із міністром фінансів Сергієм Марченком, передають Українські Новини.
«Отже, які ключові зміни відбулися в процесі роботи над проєктом держбюджету на 2022 рік між першим і другим читанням. Дохідну частину збільшено майже на 54 млрд гривень і відповідно витрати також збільшено на 55 млрд гривень. За рахунок яких джерел передбачається зростання дохідної частини: це рентна плата, це податок на прибуток підприємств та ПДВ», — сказала депутат.
у звичайних підприємств (окрім сфери обслуговування де є чаєві) такої можливості не має
Вони виступають проти фіскалізації та вимагають, щоб будь-який діалог відбувався з представниками малого бізнесу.
Вони тримають плакати: «ФОП основа нації, ні фіскалізації!», «Президенте, не вбивай малий бізнес!!!», «Зеленський, зустрінемось на виборах! ФОП Кривий Ріг Ze end», «Не чуєш ФОПів — втрачаєш рейтинг». Також підприємці тримають прапори з написами ФОП і назвами міст.
https://ukranews.com/ua/news/817641-zelenskyj-v-20-raziv-perevyshhyv-termin-rozglyadu-zakonu-pro-posylennya-vidpovidalnosti-za-zlochyny
Хоть бы кто принял законы против преступлений этих паразитов