ФРС буде змушена шість разів підняти відсоткову ставку за наступні два роки, аби стримати стрибок цін на різні категорії продуктів — від транспорту до їжі. Таку думку в інтерв'ю CNBC висловив Філ Орландо, головний стратег з цінних паперів Federated Hermes.
ФРС підніме ставку шість разів за наступні два роки — стратег
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Орландо стурбований останніми показниками інфляції. Витрати на особисте споживання та зростання індексу споживчих цін прискорюються найшвидшими темпами за три десятиліття.
«З огляду на сплеск інфляції, який ми спостерігаємо останнім часом, мене не здивує, якщо ФРС прискорить скорочення купівлі активів. І коли її буде повністю згорнуто, ми очікуємо підняття ставки», — заявив він.
Орландо припустив, що Федрезерв двічі підніме ставку на 0,25% у другому півріччі 2022 та ще чотири рази протягом 2023. Це може стати сюрпризом для Уолл-Стріт, попереджає він
Читайте також: Підвищення ставки ФРС може спричинити валютну кризу в декількох країнах — інвестор
ФРС усвідомлює проблему
За словами Орландо, хоча ФРС та адміністрація Байдена вдають, що контролюють ситуацію, Федрезерв усвідомлює справжній масштаб проблеми. Як приклад, він навів рішення ФРС почати скорочення вже цього місяця.
«Вони будуть помірними темпами змінювати свою політику десь два роки, аби розібратися з інфляцією й спробувати загнати джина назад у пляшку», — вважає стратег.
В умовах підвищення ставки найкраще інвестувати в акції компаній енергетичного, сировинного та промислового секторів, адже вони здатні окупити зростаючі витрати бізнесу, підняти ціни та підвищити дохідність, рекомендє Орландо.
Читайте також: ФРС можливо доведеться різко змінювати свою політику — CEO JPMorgan
Контекст
Минулого тижня Міністерство торгівлі США повідомило, що індекс особистих споживчих витрат, або базовий PCE, у жовтні зріс на 4,1% порівняно з минулим роком. Цей показник інфляції, якому найбільше довіряє ФРС, не включає продукти харчування та енергоносії.
Індекс споживчих цін (ІСЦ), який відслідковує ціни широкого кошику продуктів — від бензину та медицини до продуктів та оренди — у жовтні також зріс й сягнув рекордних за 30 років 6,2%.
Коментарі - 8
теперь новое слово вместо привычного эксперт
На думку аналітика, в результаті інфляція зросте, а гривня може просісти до рівня 30 гривень за долар.
https://www.unian.ua/economics/energetics/memorandum-mvf-cini-na-gaz-dlya-naselennya-zrostut-na-200-ekspert-novini-sogodni-11621839.html