Міжнародний валютний фонд опублікував меморандум за новою програмою stand-by з Україною. Про це йдеться у повідомленні міністерства фінансів.
Меморандум з МВФ. Що пообіцяла виконати Україна
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Меморандум містить плани щодо подальших заходів для впровадження структурних реформ у 2022 році. Зокрема щодо реформ в грошово-кредитному, податково-бюджетному і фінансовому секторах.
12 структурних «маяків» для України
Україна в рамках оновленої програми взяла на себе низку зобов'язань, встановивши часові рамки для їх виконання. Загалом в меморандумі зазначено 12 «маяків», 8 з яких треба виконати до наступного перегляду програми, запланованого на початок березня.
1. Бюджет на 2022 рік. До кінця листопада Україна має затвердити бюджет на 2022 рік із загальним дефіцитом у розмірі 3,5% ВВП, як це було погоджено з МВФ.
2. Наглядова рада держбанків. До кінця листопада необхідно скасувати послаблення критеріїв відбору представників держави в наглядових радах державних банків.
3. Наглядова рада держбанків. Потрібно затвердити плани наступності із зазначенням термінів для наглядових рад кожного з держбанків в рамках стратегій фінустанов на 2021−2024 роки.
4. «Ковідний фонд». До кінця року необхідно завершити та опублікувати аудит видатків з «ковідного» фонду.
5. Банківський нагляд. НБУ до кінця грудня має ухвалити план дій із зазначенням термінів, за погодженням з МВФ, для підвищення професійного рівня банківського нагляду.
6. Генпрокуратура. Офіс Генерального прокуратура має опублікувати піврічний звіт про результати кримінальних розглядів щодо колишніх власників, менеджерів та інших пов'язаних сторін у кожному банку, виведеному з ринку з початку 2014 року.
7. Приватизація держбанків. До кінця січня 2022 року Кабінет міністрів повинен затвердити дорожню карту, в якій викладе кроки, необхідні для виведення Приватбанку та Ощадбанку на ринок для часткової або повної приватизації.
8. Повернення активів збанкрутілих банків. У лютому необхідно ухвалити і опублікувати комплексний стратегічний документ і план дій щодо повернення активів збанкрутілих банків.
9. САП. Ухвалення законодавчих змін щодо Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
10. База даних споживачів газу. До кінця березня 2022 року потрібно розробити та надати всім постачальникам газу бази даних споживачів з усією інформацією, необхідною для виставлення рахунків домогосподарствам.
11. Вища рада правосуддя. У квітні потрібно завершити разову перевірку діючих членів Вищої ради правосуддя (ВРП) Радою з етики відповідно до положень нового закону про ВРП.
12. Наглядова рада Енергоатом". До кінця травня необхідно призначити наглядову раду «Енергоатому» з більшістю незалежних членів, обраних відповідно до прозорої процедури.
Що отримає Україна
Виконання положень Меморандуму надасть змогу до кінця дії Програми отримати решту коштів від Фонду ($2,2 мільярда) для забезпечення макроекономічної стабільності.
Передісторія
23 листопада Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про перший перегляд програми Stand-By з Україною. Меморандум між владою України та МВФ був підписаний у 2020 році.
24 листопада Україна отримала другий транш від Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by у розмірі 500 млн СПЗ (еквівалент $699 млн).
Коментарі - 27
4. «Ковидный фонд». До конца года необходимо завершить и опубликовать аудит расходов из «ковидного» фонда.
— Пройшло пів року влади Зеленського, поки зрозуміли, що на «Укравтодорі» можна гарно заробити. Торік Шефір із Єрмаком перелаштували правила гри в цій галузі на свою користь. Маржі — гігантські. На «Укравтодор» уже ідуть не 10, а 11 відсотків держбюджету. Доля «великого крадівництва» у «Великому будівництві» сягає близько 30 відсотків із виділених майже 125 мільярдів гривень. Це дозволяє всій групі «Слуг народу» вести лакшері життя.
Потім ідуть потоки з усіх держпідприємств, які контролює лояльний до Офісу президента Фонд держмайна. В сфері Міненерго — «Енергоатом». Це зараз головні калюжі, з яких можна черпати «мутну воду».
— Назвіть топ із трьох наймасштабніших схем розкрадання на сьогодні
— Перше, друге і третє місце — «Велике будівництво». Потім ідуть схеми в «Енергоатомі», «Укрнафті». НАБУ відкривало торік справу по «Енергоатому» про розкрадання Коломойським на мільярд гривень.
https://gazeta.ua/articles/politics/_vlada-garantuye-bezpeku-kolomojskogo-urij-nikolov-pro-korupciyu-j-rukodupya-obilechuvannya-oligarhiv/1054991
— Є закон для чужинців, а для кола своїх — ні. Все, де є тендери, будівництво, держзакупівлі — там ідуть шалені розкрадання. Чи це форма для армії, чи колеса і білизна для Укрзалізниці. Якщо там є держава, то намагаються вкрасти.
Чим відрізняється корупція часів Порошенка і зараз?
— Найкращі західні експерти кажуть, що корупція збільшилася. Реформи згортаються, і фактично паралізовані правоохоронні органи, антикорупційні. Зараз крадуть так, як не крали навіть при Януковичу. Відверто, брутально, наче востаннє.
Тому треба змінювати владу. Біда не в тому, що Арахамія не знає, хто такий Сковорода, Тищенко — скільки коштує сало, а Зеленський — що таке відповідальність перед державою. Біда України в тому, що всі вони і переважна більшість тих, хто керував нею 30 років, не дотримуються принципу «Не боятися, не брехати і не красти».
https://gazeta.ua/articles/politics/_nastupnij-prezident-posadit-zelenskogo-i-jogo-otochennya-borislav-bereza/1058377
https://news.finance.ua/ua/news/-/504386/shtraf-na-4−7-milyarda-azs-kolomojskogo-vygraly-apelyatsiyu-amku-podavatyme-kasatsiyu
лещенки и ермаки-младшие.
Вы об их кипрских паспортах видимо?