Міністерство фінансів 23 листопада розміщуватиме лише гривневі ОВДП. Про це свідчать дані Мінфіну.
22 листопада 2021, 11:59
Аукціон ОВДП 23 листопада: Інвесторам пропонують облігації у гривні
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
На момент написання новини інвесторам пропонують наступні гривневі випуски ОВДП, які мають термін обігу:
- 70 днів
- 385 днів
- 420 днів
- 707 днів
- 1071 день
- 1631 день.
Слід наголосити, що після консультацій з первинними дилерами в Мінфіні можуть зняти з аукціону деякі з випусків облігацій.
Передісторія
На аукціоні ОВДП 9 листопада до бюджету залучили понад 11 мільярдів гривень. Загалом у листопаді від продажу держоблігацій до бюджету надійшло 18 млрд грн.
ОВДП онлайн від ICU Trade: спокійні інвестиції
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 10
Минулого тижня для стримування девальвації НБУ продав на міжбанку 108 млн доларів, що є рекордним обсягом з початку року.
«Найближчим часом гривня продовжить перебувати під тиском. Очікуємо коливання в діапазоні 26,6−26,7 гривень за долар. Активність НБУ буде згладжувати тенденцію», — сказав керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.
За словами Шевчишина, зараз інвесторів турбує можливе масштабне військове вторгнення Росії в Україну, на тлі чого гривня втрачає свої позиції.
За підсумками минулого тижня нерезиденти скоротили свій портфель ОВДП на 1,2 млрд гривень. Таким чином, з другої половини листопада сумарно продажі ОВДП нерезидентами перевищили 3 млрд грн, що досить істотно для ринку. Також можна констатувати падіння вартості українських єврооблігацій і зростання вартості страховки від дефолту (CDS), що підтверджує негатив з боку зовнішніх інвесторів.
Експерт зазначив, що розворот гривні підживлюється також спекулятивними настроями. У покупки включилися банки та населення, а експортери притримують валютну виручку, що формує перекіс на користь покупців.
Енергетична ситуація залишається напруженою, попри те, що в країну почало надходити перше експортоване вугілля, а Білорусь з 21 листопада розблокувала можливість експорту електроенергії. На валютному ринку енерготрейдери залишаються покупцями, і їх активність буде зростати.
Відповідну інформацію американська розвідка вже минулого тижня скерувала в НАТО, щоб попередити, пише Bloomberg з посиланням на дані розвідки.
«Сполучені Штати поділилися з європейськими союзниками розвідувальними даними, включаючи карти, які показують нарощування військ Росії і артилерії для підготовки до швидкого, широкомасштабного прориву в Україну з кількох місць», — пише Bloomberg.
Посилаючись на дані розвідки, враховуючи кількість особового складу та техніки, Bloomberg описало ймовірний сценарій дій Москви, а саме:
російські війська переходитимуть до України з окупованого Криму, кордону з Росії та через Білорусь;
одночасно орієнтовно 100 батальйонних тактичних груп — потенційно 100 000 солдатів. Вони можуть бути розгорнуті для «операції на перетятій місцевості та в умовах холоду»;
вона охоплює більшу територію і підготовлення до потенційно тривалої окупації.
Разом з тим, двоє людей розповіли Bloomberg, що Москва також призвала десятки тисяч резервістів у безпрецедентному для пострадянських часів масштабі.
За даними розвідки США, разом з тим відбувається зростання російської дезінформації, спрямованої проти України. У Москві навіть найняли агентів, щоб спробувати посіяти дестабілізацію всередині української держави.