«Мінфін» запитав читачів, чи готові вони вкладати свої гроші в ОВДП. Як показали результати опитування, більшість респондентів позитивно ставиться до такого способу інвестування.
Кожен третій читач «Мінфіну» хоче інвестувати в ОВДП, але не знає як — опитування
Загалом в опитуванні на сайті «Мінфіну» взяло участь 549 осіб. Із них 35% сказали, що готові інвестувати у державні цінні папери, але не знають, як це зробити. Ще 27% повідомили про те, що вже купували ОВДП.
Головний стримуючий фактор інвестицій у ОВДП — недовіра до держави. Саме з цієї причини цінні папери не планують купувати 18% читачів «Мінфіну». Ще 10% не влаштовує прибутковість облігацій і стільки ж стримує висока стартова сума інвестицій.
«Мінфін» уже купив ОВДП
У рамках свого інвестиційного портфеля редакція вклала 50 тисяч гривень. у державні цінні папери. «Мінфін» перевірив на практиці, яку прибутковість можна отримати, скільки доведеться заплатити комісій і чи виникають труднощі під час відкриття рахунку у брокера.
Раніше редакція вже вкладала гроші в акції, криптовалюти та навіть дорогоцінні монети .
Докладніше про досвід редакції у придбанні державних облігацій читайте за посиланням .
Коментарі - 33
Другой вопрос, если боевые действия станут реальностью. Тогда и недвига и ОВГЗ накроются медным тазом. Из обоих вложений выйти без боли не получится.
Убрать все эти посредники-прокладки (банки, брокеры, дилеры) никто не заинтересован.
https://www.youtube.com/watch?v=mALKsgjtoRY
коли є — подаєте в декларації все, разом з овдп
2. А довідки з банків це як доказ доходів, які Ви вказуєте у декларації?
2 — якщо тримаете у банках гроші, у вас так чі інакше будуть доходи по депозитам. Найпростіший спосіб це взяти у банку за рік довідку де вам порахують усі ваші доходи по депозитам та утримані податки
— від податкових агентів, які згідно з цим розділом не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (якраз проценти (п. 165.1.2. та інвестиційний прибуток п. 165.1.52 не включаються до опподатков. доходу);
— виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом.
виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених цим розділом"
Тобто, згідно ст. 179.2, якщо наприклад мав лише ОВДП та депозити, то декларацію не потрібно подавати.
Зайшов на сайт відомої інвестиційної компанії, у них вказано, що потрібно подавати декларацію. Спитав чому? У відповідь мені послалися на лист ДФС від 22.03.2017 № 3926/С/99−99−13−02−03−14 у якому річ йдеться ще про часи коли було оподаткування ОВДП військовим збором. Питаю чому вони керуються не законом (ПКУ), а неактуальним листом ДПІ - послали мене у… ДПІ за отриманням консультації. Ось такий рівень фінкомпанії.
Отримати витяг про відсутність зумів лише після надання інформації, нібито я є одруженим, довелося вказати видумане імя, прізвище, по-батькові дружини, її дату народження, дату шлюбу. Після проведеної перевірки в архівах РАЦС мені видали такий омріяний витяг.
Висновок, держава має повну неінвестиційну привабливість через бюрократизм, некваліфікованих кадрів на держпосадах, і дурні законы, правила.
Купляєш ОВДП через Приват24 швидко, а продати, це цілий квест