JPMorgan різко погіршив прогноз зростання реального ВВП України 2021 року з 4,5% до 2,3%, при цьому зберігши прогноз зростання 2022-го на 5%. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна, посилаючись на дослідження інвестбанку.
JP Morgan майже вдвічі знизив прогноз росу реального ВВП України у 2021
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram :
головні новини про інвестиції та фінанси
«Ми різко переглядаємо ВВП на 2021 рік до 2,3% порівняно з раніше очікуваними 4,5%. Ми залишаємо без змін прогноз зростання ВВП на 2022 рік на рівні 5% і номінальний ВВП на 2021 рік на рекордному рівні $197 млрд (з 2022 року — на рівні $227 млрд)», — зазначається у матеріалах JP Morgan.
Аналітики JPMorgan вказують, що були розчаровані озвученою Держстатом попередньою оцінкою зростання ВВП України у липні-вересні цього року — 2,4% у річному вимірі. JPMorgan прогнозував зростання на 6,7% за цей період, Нацбанк очікував на 4%, а консенсус-прогноз передбачав 3,6%.
При цьому JPMorgan допускає ризик слабшого зростання в четвертому кварталі і, як наслідок, зростання на 2% або менше у 2021 році.
Читайте також: Економіка України у 2022 році зросте на 3,8% за інфляції 6,2% — Марченко
Інфляція та дефіцит бюджету
Аналітики вважають, що інфляція досягла свого піку у жовтні, проте базова інфляція продовжить зростати. Загалом, у 2021 році JPMorgan очікує інфляцію на рівні 9,4%, у 2022-му — 8,3%.
Дефіцит поточного рахунку за підсумками року становитиме 1,2% ВВП, наступного року поглибиться до 2,3% ВВП. При цьому аналітики прогнозують дефіцит держбюджету у 2021 році на рівні 3,9% порівняно із закладеними в законі про держбюджет на 2021 рік 5,5%.
Як очікує JPMorgan, курс гривні у жовтні-грудні цього року та у січні-березні 2022-го буде на рівні 26,3 грн/$, у квітні-червні наступного року — 26,5 грн/$, а у липні-вересні — 26,8 грн/$.
Читайте також: У JPMorgan назвали дату включення українських ОВДП до впливового індексу
Нагадаємо
Раніше JPMorgan покращив прогноз курсу гривні на 2022 рік, а також очікує зростання облікової ставки у січні-березні наступного року до 9% річних.
Європейський банк реконструкції та розвитку залишив прогноз зростання економіки України у 2021—2022 роках на рівні 3,5%.
Oxford Economics погіршив прогноз зростання реального ВВП України у 2021 році з 4% до 3,5%. Аналітики також змінили прогноз зростання економіки у 2022 році — з 3,5% до 3,4%.
НБУ погіршив прогноз зростання української економіки з 3,8 до 3,1%.
Коментарі - 31
Це тимчасово — до наступного перегляду прогнозу.
Можете до речі перечитати мій прогноз у діалозі з вами від 17 серпня: https://minfin.com.ua/2021/08/16/69929072/
Я перечитал. 3 квартал ничего не поменял.
Но в октябре сх (а это 10% общего ВВП) уже растет на 13% г/г.
Думаю, строительство тоже будет расти.
И само-собой связанные с этим отрасли.
Мне интересно, что, по Вашему, должно снизится, чтобы нивилировать рост сх на 15%.
Маємо 1,3% зростання для усього ВВП — величенький плюс, але по решті газулей все на багато печальніше, ну і гірша база для порівняння ніж у 1, 2 і 3 кварталах, плюс подивіться на новини, про: газ, вугілля, електроенергію, нафту. Важко зараз прогнозувати 4 квартал з теперішніми цінами на новинами про енергоносії…, але гарного для України поки нічого не проглядається
От Ви пишете буде більше 3%, щоб отримати 3%, потрібне зростання у четверному кварталі на 6,1−6,2%, с\г дало Вам 1,3%, де брати ще 4,8−4,9%?
Основной вклад вносят налоги. Я не знаю точно как это считается, но бюджет уже сейчас превышает прошлогодний. А еще этот месяц и декабрь (самый сильный). Допустим +1%.
Торговля идет на уровне 10%, не видно, чтобы сильно просела, еще +1%
Допустим промышленность даст незначительный прирост, — 0%
Упомянутое сх — + 1.5%.
Строительство однозначно будет в хорошем +.
С транспортом вопрос открытый, нужно смотреть.
Остальное не даст сильного спада, в силу незначительного влияния.
Сегодня выйдут данные по торговле, завтра по промышленности.
Посмотрим. Подымите ветку, если не лень.
По энергоносителям, если зима будет на уровне прошлого года, особых проблем не вижу. А то, что все СМИ с цепи сорвались, тяжело сказать почему. Но тут что-то политическое.
«По энергоносителям, если зима будет на уровне прошлого года, особых проблем не вижу. А то, что все СМИ с цепи сорвались, тяжело сказать почему. Но тут что-то политическое.»
«Щось політичне» тут звісно є, якщо коротко, то Ахмєтов образився на Зе-команду. А відносно ВВП, ціни на енергоносії негативно будуть впливати абсолютно на всі галузі, для прикладу з життя: міські маршрутки, що їздять на метані, будуть сходити з рейсів у містах все раніше і раніше ввечері, бо рентабельність не в часи пік йде в мінус з такими цінами на метан, результат — менше споживання метану і менше надання послуг у транспорті. Ціни на газ будуть бити скрізь, де треба щось опалювати, населення і організації будуть опалювати все менше, чим більші витрати на газ, знову зменшення послуг (пригадайте як зниження ВВП при Гончаруку взимку 2019−2020 пояснювали теплою зимою, тоді всі сміялися, а доля правди у цьому була). Виробництво добрив теж піде у великий мінус при таких цінах на газ. Запасів вугілля не маємо, ТЕС і ТЕЦ стоять, енергія імпортується, теж мінус для ВВП, при чому дуже великий. Більше вартість дизеля і бензину, більше собівартість транспортування, а це впливає абсолютно на всі сектори економіки, скрізь будуть старатися оптимізувати транспорт — знову зниження. Ціни на енергоносії будуть сильно давити на зростання ВВП найближчими місяцями
Угля на складах меньше, да. ТЭС загружены меньше.
Но в прошлом году в это время АЭС работала на 8.5 ГВт.
К концу зимы вышли на уровень 10.5 ГВт.
Сейчас в работе 11.5 ГВт мощностей.
За зиму добавят еще 1 — 2 ГВт.
Если производство ээ делят на источники, то таки да будет снижение в реальном ВВП, но рост в номинальном.
Що стосується зростання на АЕС, то воно плюс-мінус просто перекриє падіння на ТЕС і ТЕЦ, при чому найбільше падіння на ТЕС і ТЕЦ буде саме у 4 кварталі
Но его считают. Не вопрос. Ничего другого не придумали.
Но цены не имеют особого значения, они считаются не в номинале, а в прошлых данных.
По ээ. Вместо ээ по 2 грн. от ТЭС в сеть пойдет ээ по 1 грн. от АЭС. Номинальный ВВП от этого увеличится.
А вот как считается реальный, в данном случае, я не знаю.
https://gazeta.ua/articles/poglyad/_zelenskij-zlyakavsya-vidpovidalnosti-i-shovavsya-za-ermaka/1060262
Снятие депутатской неприкосновенности Вы не заметили.
Открытие рынка земли то же мимо прошло.
А это то, что не могли сделать 20 лет.
Война идет.
А средняя зарплата поднялась с 300 долл. до 500.
Ще пів року тому нелохи благали: рятуйте нас. А тут раптом: та ні, усе гаразд, не хвилюйтеся.
— Зеленський ухвалив політичне рішення: не спиратися на пов’язану з Майданом і постмайданівською владою еліту. А хто тоді? Спочатку говорив, що потрібні нові обличчя, які не були в політиці. Ця брехня ввела в оману виборців і громадськість, щоб розчистити шлях кадрам Януковича.
Брехня про нові обличчя ввела в оману виборців і громадськість, щоб розчистити шлях кадрам Януковича
Купа люстрованих чиновників повернулися, починаючи з ексголови його Офіса Андрія Богдана. Усіх Зеленський привів до влади. Заради цього порушив закон. Міністр юстиції Денис Малюська просто викреслює людей із люстраційного списку. То як їм можна бути невдячними?
https://gazeta.ua/articles/politics/_ofis-prezidenta-rozplidnik-rosijskoyi-agenturi-urij-butusov/1059740