Аналіз останніх даних про економіку США свідчить, що інфляція обмежується кількома секторами і не становить загрози для економічного відновлення. Про це в інтерв'ю CNBC заявив головний економіст High Frequency Economics Карл Вайнберг.
Не слухайте «істеричок». Інфляція не загрожує відновленню економіки — економіст
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
У жовтні інфляція споживчих цін у річному вимірі склала рекордні за 30 років 6,2%, перевищивши ріст зарплат за аналогічний період. Довгий період високої інфляції та кризи поставок змусив багатьох економістів сумніватися у позиції ФРС щодо тимчасового характеру інфляції.
Водночас, роздрібні продажі перевершили очікування, а дані щодо промислового виробництва вказують, що економічне відновлення продовжується швидкими темпами.
Вайнберг вважає, що з поверненням промислового виробництва та ВВП до допандемічного рівня, економіка США вже відновилася. Відставання ринку праці — «типове для економічної рецесії» явище, пояснює він. Вайнберг нагадав, що ринку праці знадобилося майже десятиліття аби відновитися після кризи 2008.
«Ми маємо проблему у конкретних секторах економіки, а не у всій економіці загалом,» — стверджує Вайнберг. Оскільки економіка США виробляє майже стільки ж, скільки до пандемії і при цьому наймає на 5 млн менше робітників, можна казати про ріст продуктивності на 3%, припускає економіст.
Читайте також: Ринок США турбує інфляція
Немає структурних проблем
Посилаючись на агреговані дані High Frequency Economics щодо складових секторів ІСЦ, Вайнберг підрахував, що майже в одній третині секторів ціни падають, а в половині вони ростуть менш ніж на 2%. «Це не інфляція», — прокоментував він.
Ріст ІСЦ спричинений лише кількома категоріями продуктів, які, в свою чергу, дорожчають через разову подію — спричинений пандемією «шок поставок». Наразі немає структурних проблем, які дозволили б казати про інфляцію, вважає Вайнберг.
Не слухайте панікерів
Вайнберг звернув увагу на коментарі голови ФРС Джерома Пауелла і голови Банку Англії Ендрю Бейлі, обидва з яких заявили, що жорсткіша монетарна політика у відповідь на інфляцію, спричинену тимчасовими факторами, зашкодить більше, ніж допоможе.
«Не варто піддаватися впливу таких істеричних людей, як Ларрі Саммерс, які кажуть нам, що інфляція різко йде вгору. Послухаймо, що кажуть нам люди, які насправді формують політику», — сказав Вайнберг.
Ларрі Саммерс — колишній міністр фінансів США, що останніми тижнями закликає ФРС і адміністрацію Байдена подолати зростаючу інфляцію, називаючи теорію «перехідної» інфляції такої, що вичерпала себе.
Читайте також: Ціни зростають, а економіка сповільнюється: 3 стратегії для інвестора на цей період
Коментарі - 17
Ну, а без шуток, если бы в маркетах США продукты за год подорожали в среднем на 25%, а средний американец платил бы за коммуналку в среднем до 70% от минимальной зарплаты (это в Украине в отапливаемый сезон) а для американца это 70% от 7.25 доллара в час (В соответствии с законом «О минимальной заработной плате» работодатели обязаны руководствоваться тем показателем, который на данный момент выше. По официальной информации местного Министерства труда, федеральная минимальная зарплата в США в 2021 году составляет 7,25 долларов в час.) И при этом бензин на заправках за тот же год подорожал в среднем тоже на 25%, я думаю в такой обстановке, этот уважаемый «главный экономист» на выходные ездил в Мексику читать лекции или собирать, не знаю что там собирают, или в Канаду, пилить елки, что бы как-то прожить и не умереть с голоду!
Спасибо за понимание!
Если рост производительности, то цены должны расти или падать? Откуда такая уверенность, что производят столько же, сколько и до пандемии? И кого они там уволили, 5 млн стриптизерш, которые и раньше ничего не производили, а только жгли калории, а теперь еще и не платят налоги?