В криптовалюту не варто інвестувати, доки звідти не «витрусять» спекулянтів, а представники криптогалузі мають вступити в діалог з регуляторами. Таку думку в інтерв'ю CNBC висловив головний економічний радник Allianz, Мохамед Ель-Еріан.
Експерт розповів, коли краще інвестувати у біткоїн
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Ель-Еріан зізнався, що він придбав певну кількість біткоїнів під час «криптозими» 2018 року, коли перша криптовалюта обвалилася до майже $3000, після різкого стрибка до $19 000 доларів роком раніше.
Він тримав біткоїн до кінця 2020, й продав його, коли він повернувся до ціни $19 000. Вже за кілька місяців після цього перша криптовалюта сягнула рекордних $60 000.
Коли інвестувати у біткоїн
Інвестор поділяє тих, хто інвестує у біткоїн на три групи:
-
«фундаменталістів», які вірять у його майбутнє як світової валюти,
-
професійних інвесторів, які намагаються диверсифікувати свій портфель,
-
«спекулянтів», що укладають короткотермінові угоди
Ель-Еріан заявив, що він знову купить біткоїн лише після того, як останню групу «витрусять» з ринку. Перші ж дві категорії — це «міцний фундамент для цієї галузі», вважає він.
Читайте також: Біткоїн оновився вперше з 2017. Що змінилося
Криптосфері потрібне регулювання
Ель-Еріан вважає, що блокчейн стане ключовою технологією у майбутньому — у цьому він погоджується з прихильниками криптовалют. Однак на відміну від них, він не вірить, що криптовалюти зможуть замінити долар та стати «глобальною валютою».
Він також скептично ставиться до можливості держав «зарегулювати галузь до смерті». Проте він рекомендує представникам індустрії самостійно почати домовлятися з регуляторними органами.
Він вказує на серйозне занепокоєння, яке у інвесторів та регуляторів викликають використання криптовалют у злочинній діяльності, засилля шахрайських схем у галузі та її нестабільність.
Читайте також: Binance запропонувала 10 головних правил для захисту користувачів криптоіндустрії
Китай випереджає Захід
Нарешті, Ель-Еріан звертає увагу на Китай, який вже просунувся у своєму проєкті цифрової валюти набагато далі, ніж західні країни.
Хоча друга за розміром економіка світу заборонила майже всю пов’язану з криптовалютою діяльність, вона розвиває власну цифрову валюту та активно впроваджує технологію блокчейну.
«Якщо Захід не виявить обережності, Китай задаватиме світові стандарти», — попереджає експерт.
Думка редакції може не збігатися з думкою експерта. «Мінфін» не дає інвестиційних порад. Матеріал опубліковано виключно з ознайомлювальною метою. Криптовалюта — це волатильний актив, який може призвести до фінансових збитків.
Коментарі - 14
С другой стороны ончейн метрики показывают что долгосрочные инвесторы набрали максимальные обьемы монет и только только начали их продавать, а согласно историческим данным, это означает предстоящее ралли. Только лишь на новом историческом пике они максимально разгружали свои портфели. И все остальные метрики говорят о начале буллрана.
А какие аргументы за падение? Паника на рынках, вызванная форс-мажорными событиями?
Насчет «с другой стороны» вообще не понял о чем речь.