Інфляція споживчих цін у жовтні перевершила очікування та сягнула найвищого показника за 30 років, пише CNBC з посиланням на доповідь Міністерства праці США.
Інфляція в США сягнула найвищого за 30 років значення
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Індекс споживчих цін (ІСЦ), який відслідковує ціни широкого кошику продуктів — від бензину та медицини до продуктів та оренди — піднявся на 6,2% порівняно з минулим роком — вище, за прогнозовані Dow Jones 5,9%.
Порівняно з минулим місяцем ІСЦ виріс на 0,9%, при прогнозі у 0,6%. Якщо не враховувати харчування та енергоносії — дві найбільш волатильні категорії продуктів — так званий «базовий індекс» зріс на 0,6% проти прогнозу у 0,4%.
Річна «базова інфляція» склала 6,2% при очікуваннях у 4%. Це найвищий показник з листопада 1990.
Читайте також: У жовтні інфляція сповільнилася. Як змінилися ціни
Найбільше зросли енергоносії
Ціни на нафту виросли на 12,3% за місяць, і на 59,1% за рік. Ціна на енергоносії у жовтні виросла на 4,8%, і на 30% за рік.
Свій внесок знову зробили вживані авто, що піднялися на 2,5% за місяць, 26,4% за рік. Нові авто подорожчали на 1,4% і 9,8% відповідно.
Ціна на продукти харчування зросла на за місяць 0,9% і на 5,4% за рік.
За оцінками Міністерства праці США, реальна заробітна плата у жовтні була на 0,5% нижча ніж у вересні.
Читайте також: Оптові ціни США поставили 11-річний рекорд
Як відреагував ринок
Доповідь спричинила падіння акцій та ріст облігацій.
Міністерство фінансів та ФРС продовжують наголошувати, що інфляція має тимчасовий характер та спричинена факторами, що пов’язані з пандемією. Хоча вони визнали, що інфляція стійкіша, ніж вони очікували, вони прогнозують повернення до нормального стану протягом наступного року.
Надто швидка інфляція може змусити Федрезерв прискорити перехід до жорсткої монетарної політики. Ринок очікує, що у 2022 відсоткову ставку підвищать двічі і втретє, з імовірністю в 44%, вже у 2023.
Читайте також: Інфляція всерйоз і надовго: у що вкладати гроші
Допомога з безробіття
Кількість заявок на виплати допомоги з безробіттю трохи знизилася й склала 267 000 — це найнижчий показник за час пандемії, й нижче від прогнозованих Dow Jones 269 000.
Загальна кількість отримувачів допомоги впала на 107 095 та сягнула 2,56 млн. Для порівняння — рік тому їх було 21,7 млн.
Коментарі - 16
Путин тому виной…))
тупо.
Мы вместе посмеёмся...
Раз со всех щелей лезет, вангую — через квартал-три все забудут и образуется новая повестка.