Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2021 року порівняно із вереснем 2021 року становила 0,9%, з початку року — 8,5%. Про це йдеться у повідомленні Держстату.
У жовтні інфляція сповільнилася. Як змінилися ціни
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Базова інфляція в жовтні 2021р. порівняно із вереснем 2021р. становила 1,0%, з початку року — 6,6%.
Читайте також: За підсумками року інфляція не перевищить 10% — міністр фінансів
Як змінилися ціни
У жовтні проти вересня серед усіх категорій найбільше подорожчали овочі — на 10,6%. Загалом продукти харчування подорожчали на 1,1%, а олія, цукор та фрукти продовжили падати у ціні.
У вересні алкоголь і тютюн подорожчав на 0,6%, одяг та взуття — на 1,2%, зв'язок «зріс» на 1,7%, а охорона здоров’я — на 1%.
Житлово-комунальні послуги подешевшали на 0,9%, що зумовлено падінням цін на електроенергію. Ціни на електроенергію у жовтні були знижені урядом до рівня 1,44 грн за КВт за умови споживання до 250 КВт-год на місяць.
Читайте також: У НБУ пояснили, чому інфляція підскочила до 10,2%
На 3,2% зросли ціни на природний газ, які внаслідок держрегулювання також не залежали напряму від європейських. Послуги залізничного транспорту для пасажирів стали дешевше на 4,3%.
Передісторія
Інфляція у вересні є найвищою з 2017 року і становить 11% у річному вимірі, найбільше зросли ціни на освіту, одяг та яйця.
Національний банк у жовтні ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 8,5%. У НБУ готові підвищити ставку на засіданні у грудні у випадку реалізації проінфляційних ризиків.
За оцінками НБУ, пік зростання споживчих цін припадає саме на вересень-жовтень цього року. Надалі інфляційний тренд розвернеться.
Інфляція сповільнюватиметься завдяки вичерпанню ефектів низької бази порівняння, збереженню сприятливої ситуації на валютному ринку та високим цьогорічним урожаям сільськогосподарських культур.
До цілі у 5% інфляція повернеться наприкінці 2022 року.
Коментарі - 34
Один только бензин за 2 месяца (с августа) подорожал на примерно 3 грн., что само по себе еще повысит цену вообще всего в ближайшей переспективе.
Батон 900гр. с 16 до 19,2грн
тут еще и разброс разный
Госстат они же как в Марвел — там несколько Вселенных параллельно.
Часть ЖКХ.
Связь.
Часть овощей и фруктов.
авиабилеты.
турпоездки.
Методология тут основа. Если есть данные о 15−20%, то по какой методологии они вычислены.
По моим ощущения 25−30%, если брать в среднем по палате, а не только хлеб и помидоры.
И то, что вижу по Китаю — это только начало.
Сидеть в кэш ой как больно нынче — нужно во что-то вливать.
Жена время от времени делает такое. Ее хватает на пару недель. И то довольно условно.
Если есть доходы не на карту то тогда нужно вести в отдельной програмке. Сложностей никаких, было бы желание заполнять раз в день-два.
У них есть синхронизация с Моно, Приват, Альфа, ПУМБ, А-Банк, Райф, Укрсиб и пр.
Львиная доля расходов идет по картам, поэтому сверить раз в неделю наличные остатки — не большая проблема.
Так Вы покажите результат своих наблюдений?
Согласно данным Института аграрной экономики, цены на молоко-сырье выросли с 35 евро/100 кг в апреле-мае до более 40,0 евро/100 кг в сентябре и более 41,5 евро/100 кг — в октябре. То есть, за последние пять месяцев цены на этот вид агропродукции выросли более чем на 16%. Зато сейчас цены в Венгрии, Латвии, Словакии не превышают 32,0 евро/100 кг, в Польше — 33,5 евро/100 кг.
„В сентябре превышение уровня цен на молоко-сырье в Украине по сравнению с Польшей составило более 18%, Латвией — почти 23%, Беларуси — свыше 31%. В октябре соответствующее соотношение еще больше выросло, что приводит к снижению конкурентоспособности отечественной молочной продукции“, — говорится в сообщении.» А по Госстату В Украине масло « продолжило падать в цене»
Про це свідчать дані Державної служби статистики.
Про це свідчать дані Державної служби статистики. РІК ДО РОКУ!
Отвлекись от методички и объясни почему в сентябре платежки меньше чем в феврале.
Неужели это так сложно?
С концами не свести концы.
Нас учат честной жизни — воры,
И — благородству — подлецы.