За перший місяць податкової амністії українці задекларували активи на суму 150 млн грн. Про це повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев у своєму Telegram.
Податкова амністія: задекларовано вже 150 мільйонів
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
До бюджету у результаті добровільного декларування надійшло 6,9 млн гривень. Для порівняння, за вересень українці показали раніше не задекларовані активи на суму 56 млн грн, а бюджет отримав 3 млн.
«З кожним днем динаміка покращується, громадяни подають все більше декларацій, проблем ані з відкриттям рахунків в банках ані з поданням декларацій немає,» — написав депутат.
Читайте також: Податкова амністія: скільки заробить бюджет на тих, хто не платив податки
Нагадаємо
В середині червня Верховна Рада ухвалила закон № 1 539-IX (законопроєкт № 5153), який в пакеті з іншими документами передбачає введення в Україні податкової амністії.
Закон пропонує в період з 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року провести добровільне декларування активів фізосіб, які були придбані до 1 січня цього року, але з яких не були сплачені податки.
Читайте також: Податкова амністія: кого фіскали чекають з деклараціями
Раніше «Мінфін» писав, що незалежні експерти оцінюють перспективи податкової амністії досить скептично.
«Скептично ставляться до ідеї податкової амністії і в МВФ. У довгостроковій перспективі подібні амністії призводять до скорочення податкових зборів, — заявив глава представництва Фонду в Україні Йоста Люнгман. За його словами, податкові амністії часто шкодять збору податків. Вони демотивують громадян платити податки, створюючи надію на ще одну амністію в майбутньому.
Як показало опитування читачів «Мінфіну», більше 90% не планує подавати нульову декларацію.
Коментарі - 18
https://www.ukrinform.ru/rubric-economy/3228262-getmancev-soobsil-kogda-zakoncitsa-lgotnyj-period-rastamazivania-avto-s-evronomerami.html
Навіщо їм влада? Чого хочуть досягти? Які політичні погляди в Зеленського, Арахамії, Гетьманцева? Їх немає. Хтось реалізує амбіції, хтось хоче овацій, хтось грошей. Навіщо влада, якщо немає ні плану, ні розуміння? Вони просто хочуть керувати.
Є закон для чужинців, а для кола своїх — ні. Все, де є тендери, будівництво, держзакупівлі - там ідуть шалені розкрадання. Чи це форма для армії, чи колеса і білизна для Укрзалізниці. Якщо там є держава, то намагаються вкрасти.
Чим відрізняється корупція часів Порошенка і зараз?
— Найкращі західні експерти кажуть, що корупція збільшилася. Реформи згортаються, і фактично паралізовані правоохоронні органи, антикорупційні. Зараз крадуть так, як не крали навіть при Януковичу. Відверто, брутально, наче востаннє.
Тому треба змінювати владу. Біда не в тому, що Арахамія не знає, хто такий Сковорода, Тищенко — скільки коштує сало, а Зеленський — що таке відповідальність перед державою. Біда України в тому, що всі вони і переважна більшість тих, хто керував нею 30 років, не дотримуються принципу «Не боятися, не брехати і не красти».
https://gazeta.ua/articles/politics/_nastupnij-prezident-posadit-zelenskogo-i-jogo-otochennya-borislav-bereza/1058377
Можно ещё так: комиссар ЕС сказал что Украина- страна с самым низким уровнем коррупции и нынешняя власть- цэ пэрэмога. Естественно, пруфы давать не буду, потому что их не дали и в том скыглении. Что сейчас ощущаю- взятки стало давать дороже, кое-где посылают. Имхо, вернули бы Пэцю или Яныка, мне нравилось что всё можно было решить, просто конвертом помахать. Сейчас же- надо с бубном танцевать, искать кого подмазать.
Зарплата Лещенко, к слову, слабо связана с налогами и больше привязана к цене билетов в поездах.
Кому У З принадлежит не напомнишь?
А прямой трансфер из бюджета или недополученное поступление в данном не контексте не имеет значение.
Какая разница кому принадлежит? Мне ни собственник фирмы, ни директор фирмы зарплату из своего кармана не платят — зарплату мне платит заказчик. С зарплатой Лещенко примерно та же фигня — она платится из доходов УЗ от перевозок.
Зарплата Лещенко — даже если бы она платилась из бюджета — никак не привязана к налоговой амнистии. С тем же «успехом» можно сказать что за налоговую амнистию отремонтировали дорогу или заплатили пенсии.
Налоговая амнистия это не «скинулись всей страной», это «хитропопые неплатившие налоги заплатили небольшую часть от того что должны были платить». Причем делают они это сугубо добровольно так как если они не хотят — они просто ничего не платят. Вообще. Ни копейки.