Під час конференції «Жити на відсотки» директор напряму ринків і боргового капіталу ICU Руслан Кильмухаметов представив карту дохідності фінансових інструментів у гривні.
Карта дохідності гривневих інструментів. На чому можна заробити найбільше
На карті можна наглядно побачити, які інструменти скільки дозволяють заробити.
Як пояснив Кильмухаметов, на горизонтальній осі карти вказано строки інвестування, а на вертикальній — дохідність, яку можна отримати на ринку.
На даному графіку UIRD — це середня ставка за депозитами, а «банки» — ті фінустанови, які, пропонують кращі ставки за вкладами.
«ОВДП виявились вище, ніж навіть банки з прийнятними ставками. При цьому з доходу від інвестицій в ці папери не потрібно сплачувати податки», — зазначив Кильмухаметов.
Вищу дохідність, ніж ОВДП часто пропонують корпоративні облігації українських компаній. Серед тих, хто розміщує такі цінні папери, зокрема, Укрпошта, Нова пошта, Eva. Найвища ж дохідність у корпоративних облігацій МФО.
Натомість муніципальні облігації часто не надто цікаві фізичним особам. Як приклад Кильмухаметов навів столичні цінні папери, які нещодавно зареєструвала НКЦПФР. «З урахуванням оподаткування, жодного сенсу купувати „Київ“ фізичній особі немає. Хіба що через патріотизм», — зазначив експерт.
Коментарі - 5