ФРС оголосила про початок скорочення програми купівлі активів, що почнеться вже цього місяця. Щомісяця обсяг закупівель активів, який зараз становить $120 млрд, буде зменшуватися на $15 млрд. Експерти прокоментували рішення центробанку в інтерв'ю CNBC.
ФРС скорочує купівлю активів. Експерти спрогнозували, коли почне рости ставка
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
«Сьогодні, зважаючи на прогрес економіки на шляху до відновлення, FOMC (Федеральний комітет з відкритого ринку) зберіг майже нульову процентну ставку та вирішив почати скорочення темпів купівлі активів. Такі кроки дозволять монетарній політиці підтримувати економічне відновлення», — пояснив рішення голова Федрезерву Джером Пауел.
Майкл Кушма з Morgan Stanley Investment Management вважає, що ФРС дасть ринку більш чіткі сигнали на наступній зустрічі:
«Скорочення має початися. „Яструби“ у FOMC мали рацію, коли вимагали швидшого скорочення — і вони отримали швидше скорочення. … підвищення ставки буде обговорюватися у грудні. Тоді у них будуть нові прогнози та нова статистика, а отже ми зможемо більш чітко побачити, що вони думають про зміну процентної ставки у майбутньому.»
Читайте також: Тейперинг треба починати зараз, інакше економіку США чекає перегрів — чиновник ФРС
Ліз Йанг, головний інвестиційний стратег SoFi, очікує, що ФРС не буде поспішати й проаналізує ситуацію, перед тим, як підіймати процентну ставку.
«Я не думаю, що хтось очікував різкої зміни ставки. Важливо пам’ятати, що ринок став набагато більш „яструбиним“ за останні кілька тижнів і думаю, надто поспішив. Очікувати підняття ставки у червні — це надто агресивно. Я була б дуже здивована, якби це сталося. Набагато ймовірніший термін — це вересень, бо вони хотіли б залишити проміжок між кінцем скорочення і початком підняття ставки. Вони хотіли б подивитися, як кінець програми викупу активів вплине на інфляцію — можливо він зможе втримати її самостійно, і тоді не буде необхідності різко піднімати ставку».
За словами Девіда Келлі, головного глобального стратега JPMorgan Asset Management, перед Федрезервом стоїть завдання визначити, наскільки тимчасовим є ріст цін.
«Я думаю, що це трохи «яструбина» політика, бо вони завжди могли сказати: «Ми почнемо скорочення у грудні», але вони хотіли скоротити програму на додаткові $15 млрд, тож зарахували половину листопада як місяць. Тобто вони згорнуть програму купівлі до червня, або до кінця червня. Але я б не очікував на підняття ставки у липні чи вересні. Я вважаю, що вони намагаються розмежувати скорочення та підняття ставки, бо вони завжди казали, що це два різних процеси.
Також варто пам’ятати, що криза поставок, яка піднімає ціни зараз, зрештою буде опускати ціни через два роки, або навіть через рік. Тож навіть наступного літа вони все ще будуть намагатися зрозуміти, яка частині інфляції — постійна, а яка — тимчасова. Тож я думаю, що вони чекатимуть до кінця 2022, як вони робили у попередньому десятиріччі. Вони дочекалися останньої зустрічі року, щоб підняти ставку."
Читайте також: Інфляція всерйоз і надовго: у що вкладати гроші
Роберт Геллер, колишній керівник ФРС, вважає, що центробанк має почати діяти якнайшвидше:
«Я думаю, що ФРС відстає. … Вони не мають купувати MBS (цінні папери, забезпечені заставними) під час буму на ринку нерухомості. Уряду також не дуже потрібна підтримка. … Я б зменшив купівлю активів дуже швидко — довів би до нуля за два місяці, або десь так. І я б почав піднімати ставку на початку року, щоб якнайшвидше довести її до нормального рівня, який вже не стимулюватиме економіку.»
Читайте також: Прогноз курсу долара та євро: чого чекати від євро після рішень ФРС США та що буде з гривнею у четвер
Коментарі - 1
Федеральна резервна система (ФРС) США заявила що починає згортати антикризову програму викупу активів. Зокрема, у листопаді американський регулятор скоротить обсяги викупу казначейських облігацій та іпотечних паперів на 15 млрд зі 120 до 105 млрд доларів.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на ФРС.
Крім того, у грудні регулятор плануєте прискорити темпи скорочення програми до 90 млрд доларів.
Вказано, що Федеральна резервна система США має намір скорочувати обсяги такими ж темпами і в наступні місяці, але їх коригуватимуть залежно від темпів закупівель.
«Регулятор готовий коригувати темпи згортання програми за потребою», — йдеться у повідомленні.
Зазначимо, що Федеральна резервна система (ФРС) США за підсумками засідання вирішила зберегти базову процентну ставку на рівні 0−0, 25% річних. Також регулятор оголосив про початок згортання антикризових заходів.