Марк Мобіус, засновник Mobius Capital Partners, вважає, що криптовалюта є релігією, а не інвестицією". Про це він заявив у інтерв'ю CNBC.
«Криптовалюта — релігія, а не інвестиція», — вважає глобальний інвестор
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Мобіус рекомендував дивитись на криптовалюту не як на спосіб інвестувати, а як на спосіб «поспекулювати та розважитись», після якого все одно доведеться повернутися до акцій.
«Це не інвестиції. Це релігія», — прокоментував він ралі на крипторинку.
Мобіус, гуру світових ринків, який довгі роки працював у Franklin Templeton, радить інвестувати в акції через високі інфляційні ризики, пов’язані з ліберальною монетарною політикою ФРС.
«Акції — це точно вірна відповідь, адже девальвація нікуди не зникне, а отже інфляція продовжить рости високими темпами і наладі. Не забувайте, що грошова маса зросла на 30%», — пояснює він.
Зараз його фонд інвестує в Індію та Тайвань, у яких бачить значний технологічний потенціал.
Також інвестор висловив оптимізм щодо майбутнього американського фондового ринку, який «продовжить процвітати та зростати».
Читайте також: Інвестор заявив про загрозу знецінення грошей в наступному році. Радить купувати золото
Однак Мобіус також вказав на потенційні проблеми, пов’язані зі зміною політики ФРС.
«Якщо центробанки вирішать підняти процентну ставку, після того як вони завершать свої купівлі облігацій, це стане великою проблемою не лише для США, але й для економік, що розвиваються», — попередив він.
Нагадаємо
Мобіус — не єдиний криптоскептик серед великих інвесторів. Джеймс Даймон, CEO JPMorgan Chase, також критикує криптовалюти. Нещодавно він заявив, що біткоїн «нічого не вартий» на жовтневій інвестиційний конференції.
Однак на Уолл-Стріт є достатньо прихильників біткоїна. Так, інвестор-мільярдер Пол Тюдор Джонс вважає, що у криптовалюти є своє місце, і що біткоїн краще захищає від інфляції ніж традиційне золото.
Коментарі - 11
Про це він заявив під час Visa Informal Cashless Forum 2021, передає видання dev.ua.
«Я не вірю в криптовалюту або блокчейн-технології. Тому що твердження не здаються пов’язаними з реальністю», — зазначає Талеб.
Він розповідає, що Bitcoin успішний, «тому що ціна на нього зараз десятки тисяч доларів. Це не успіх для валюти. Валюта має бути стабільною. Якщо ти платитимеш ренту в біткоїнах, ти можеш збанкрутувати в разі якщо він сильно піде вгору, а твій дохід прив’язаний до фіат-грошей. Нам потрібно розділяти оцінку цих валют і зручності», — зазначив він.
Криптовалюти мають оцінку в понад 2 трлн доларів, але це тимчасово, вважає експерт.
«Це булька. І якщо вона здувається, це може завдати шкоди економіці…», — заявив він.
Талеб проводить паралель із золотом: «У мене є золотий ланцюг. Якщо я залишу його на землі на 1000 років, він не знеціниться. Це все ще буде золото. У той час як блокчейн повинен підтримуватися. І якщо люди втратять до нього інтерес, тому що з’явиться інша примха, то це все, він піде».